Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felnőttként szégyenkeznétek,...

Felnőttként szégyenkeznétek, ha valamelyik szülőtök öngyilkos lenne?

Figyelt kérdés
2018. máj. 12. 06:10
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

A szégyenkezés az az állapot, az az energiaszint, ami felesleges és senkit nem visz előrébb.

Az öngyilkosság egy rossz karma csupán. Biztos, hogy nagyon megviselt volna ha ilyen történik a családban, de kuŕvåra nem a másokmitszólnak megfelelés meg az ilyen hűdecink, fúdegáz és egyéb BAROMSÁGok érdekelnének.

2018. máj. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem! Mindenki magáért felel. Azonban nem verném nagy dobra, jobb az ilyet addig titkolni amíg lehet. Mert a társadalom nem olyan toleráns az ilyennel mint pl. én.
2018. máj. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szégyen? Soha. Bánat, gyász, düh, szomorúság igen, de a szégyen valami olyasmi, amit akkor érzünk, ha valaki valami illetlen dolgot csinál. Az öngyilkosságról a mérhetetlen szomorúság és tehetetlenség jut eszembe.
2018. máj. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem volt ismerősöm aki elmesélte, hogy öngyilkos lett az anyukája, szerintem ebben semmi szégyen nincs. Inkább jólesett, hogy bízik bennem és elmondja. Segített jobban megérteni, miért távolságtartóbb az emberekkel, miért lett olyan személyiség, amilyen.
2018. máj. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én gyerekként szégyeltem, de már 30 évesen 20 évvel az eset után, ha szóba jön, hogy "öngyilkos lett" és a beszélgető oartner tereli másfelé a temát....
2018. máj. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 9 éves voltam, mikor édesapám felakasztotta magát. Utolsó emlékem vele, hogy az ágyam mellett sírva könyörgött, hogy ne haragudjak rá. Míg kisebb voltam csak mérhetetlen bánatot éreztem, de egyre nagyobb vagyok és egyre jobban haragszok rá. Fáj, hogy itt hagyott, fáj, hogy nem érdekelte mi lesz belőlem, fáj, hogy életem bármely meghatározó pillanatában sem lesz többet mellettem. Hogy szégyenkezek-e? Nehéz kérdés. Talán nem is szégyenkezésnek nevezném, viszont egy református gimnáziumban nehéz állni a tekinteteket, mikor kiderül, hogy apukám öngyilkos lett és ezzel mekkora bűnt követett el. Nem szégyenkezek, nem okolhatom magam miatta, pedig régebben előfordult, hogy magamat hibáztattam, -biztos nem voltam elég jó gyerek.

Bár még közel sem vagyok felnőtt, jól esett leírni a véleményem.:D

16/l

2018. máj. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, de nem is reklámoznám, hogy mi történt.
2018. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem
2018. máj. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!