Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Corvinusos diákok mesélnétek...

Corvinusos diákok mesélnétek az egyetemről illetve az ottani közösségről?

Figyelt kérdés
A hosszan kifejtett és indoklással is ellátott válaszoknak örülnék. (Mit hogyan éltetek meg, milyen a szakotok, nehezek-e számotokra a vizsgák, lettek-e barátaitok és itt nem az ivós haverokra gondolok stb...)
2018. máj. 14. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
2018. máj. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát számomra csalódás eléggé és rengeteg sokkhatás


Nem voltam gólyatáborban. Eléggé elvoltam veszve így. Bár tény hogy akik voltak azok se jutottak előrébb beilleszkedést tekintve.


Amikor volt a beiratkozás és a szakom egy nagy előadót megtöltött akkor jöttem rá, hogy nem vagyok különleges ember. Hiába volt a legjobb a pontszámom a kis nevesincs vidéki gimnáziumomban.. Itt csak egy átlag vagyok. (nem voltam beképzelt oh dehogy. Csak akkor tudatosult bennem, hogy milyen sokan vagyunk). Még ezen a beiratkozáson elszégyelltem magam mert nekem nem volt 3 nyelvvizsgázom, míg az átlagnak igen. Nagyon durva volt beszélgetni a 480 pont körüli emberekkel. Én pedig eléggé önbizalomhiányos lettem.


Csepp a tengerben, pontosan ezt éreztem. Első félévben nem a szaktársakkal voltak óráim, hanem kb minden órán más emberrel. Nem beszéltem senkivel, tanárok leadták az anyagot aztán menj Isten hirével. Nagyon magányos voltam hónapokon át és egy "senkinek" éreztem magam.


Egy nagy szerencsém volt, hogy kollégista voltam. Kollégiumban ki tudott alaukulni egy összetartó közeg. Így sikerült átmennem az első vizsgáimon: kollégista extra okos elit gimnazista emberek segítettek, együtt tanultunk.

Kollégium adta meg a szociális életet.

Egyetemen a sok ember nem az én világom. Tömegoktatás folyik, tehát a tanárok nem ismernek és többnyire a véleményedre se kiváncsiak


Rengeteg diákszervezet van, ezek is mini közösségek. A kollégium és ezek a szervezetek tudják megadni a valahová tartozás érzését :) Máskülönben elveszel.


A következő nagy sokkhatásom a rengeteg külföldi volt. Sose szerettem angolul beszélni, vagy külföldiek között mozogni. Gólyaként zavart ha a liftben egyedül voltam és körülöttem vmi számomra ismeretlen nyelven beszéltek. Aztán a kollégiumban lévő rengeteg kínai után most 3 év egyetem után egy külföldi szobatárssal élek :D Durva igaz? Sokat formál egy külföldi egy magyaron, főleg értékrendet tekintve


Corvinus előnye, hogy van mellette életed. Nem kell megszakadni a tanulásban, viszont számomra szinte elvárásként jött le: dolgozz, menj esettanulmány versenyre, csatlakozz diákszervezethez stb.

Tehát az egyetem eleve úgy van berendezve,hogy mindezeket csináld mellette, persze nem kötelező, de ha minden barátod dolgozik gyakornokként másodévtől akkor te is fogsz :)


Most hirtelen ezek jutottak eszembe

2018. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sokat segített.
2018. máj. 17. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!