Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Gfedgsdfvb kérdése:

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy az életem egyre rosszabban alakul az én hibámból?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, akinek egész jó esze van, és egész jó felfogása (mások véleménye főként). 4-5-ös tanuló vagyok. Igazából tanulással nincsenek problémáim, nagyon külön más problémám sincsen, csak egyetlen egy dolog zavar, mégpedig, hogy NINCSEN CÉLOM AZ ÉLETBEN. Tele vagyok álmokkal, jó lenne kosarazni, írónak lenni, edzőnek, és még rengeteg mást sorolhatnék, egyszerűen túl sok mindenre vágyok, és kezdek tönkremenni az álmaim miatt. Nem tudom mit tudnék elérni az életben, mire vagyok jó.. Szeretnék pénzt, boldog életet, és ezért hajlandó lennék bármit megtenni, csak nem tudom mi legyen az. A célom mondjuk most, hogy kosaras leszek, tegnap még író akartam lenni, elképesztően sokrétűen gondolkodom, és le akarom szűkíteni ezt az egészet.. Népszerű, gazdag, sikeres akarok lenni az életben. A kosárlabda tetszik, de az adottságaim miatt sajnos nem lehetek, mert nem vagyok valami magas. A fitness és az írás érdekel. Nem tudom, hogy hogyan tudnék eladni könyvet, illetve hogyan tudnék azzal sikeres lenni, mert rengeteg koncepció, és könyvcím, borító van már a fejemben a könyveimről, csak a tartalmi része egyelőre szinte sehol. Illetve a fitness azért érdekel, mert jót tenne nekem a mozgás, az edzés, és ezzel is lehetne valamiféle sikert kialakítani. Mindenképpen arra vágyok, hogy legyen pénzem, több is, mint amennyi kell, és legyek sikeres, ha már így is rengeteg időt ölök a tanulásba, ráadásul ki sem kapcsolódok szinte emiatt. De nem akarok dolgozni, azt akarom, hogy nekem dolgozzanak, hogy több legyek valamennyivel is, mint a többi ember. Nem szerencsével szeretném keresni a kenyeremet, meg várni a csodára, hátha nyerek a lottón, hanem keményen oda szeretném tenni magam, és elérni ezeket a dolgokat. Valami ötlet?

2018. máj. 15. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem alakul ez rosszul. A felsorolt dolgok (kosaras, edző, író) nem zárják ki egymást, csak ne akarjál egyszerre mindent. A legreálisabb és legmegvalósíthatóbb terved az a fitness edző, kezdetnek. Irány a testnevelési egyetem, a többit megvalósíthatod diploma után. Azt is elérheted egyszer, hogy ne kelljen dolgoznod, hanem neked dolgozzanak, de azt tudnod kell, hogy nem húszévesen jön el az az idő. Hanem majd ha kiépítetted szépen az egzisztenciádat, szereztél annyi tapasztalatot a választott hivatásodban, hogy másokat irányítani tudj, és sikeresen elvezesd a saját cégedet. Szóval 35, 40 évesen. Az iskolában nem lehet megtanulni mindent, ami az élethez kell.
2018. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az életcélod akkor találod meg, mikor rájössz mi az amit te akarsz tenni másokért, mi az amit te tudsz adni a világnak, és nem akkor mikor azt keresed mit tudsz kivenni belőle és mire használhatnál másokat. A sikeres emberek is ezt teszik. Valminek, valakiknek az érdekében tesznek, de legalábbis ők hisznek benne, hogy azért teszik amit, mert szükség van rá. Hogy közben ezzel egy halom pénzt keresnek, az is előfordulhat, persze nem mindig alakul így. Szerintem előbb arra kellene rájönnöd milyen területen lehetnél hasznos.
2018. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!