Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Belemennél abba, hogy a...

Belemennél abba, hogy a leendő munkáltatód látni akarja, hol és hogyan laksz?

Figyelt kérdés

Beajánlott egy ismerősöm egy közismert híresség házába gondoki, kertészi munkára. Voltam nála "interjúfélén". És meglepett, hogy az illető azt mondta, hogy a folyamat része lenne az is, hogy ő eljön hozzám körülnézni, hogy hol és hogyan lakom. Mert hát nem mindegy neki sem, hogy kit enged be a házába dolgozni stb.

De csak átlagfizetésnek megfelelő keresetre lenne lehetőségem, nagyon speciális elvárásoknak megfeleléssel, plusz nekem fura, hogy érdeklik a körülményeim. Ilyenről még sosem hallottam.

Érdekelne, hogy aki éppen munkavállalás előtt áll az mit tenne pl egy ilyen helyzetben.


2018. máj. 15. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Hát én megmondanám, hogy szívesen kiváltom az erkölcsi bizonyítványt, adok referenciákat, amiket ő leellenőrizhet, de itt a határ, a lakásomba nem engedném be. Maximum megengedném, hogy ismerősnek jelöljön a face-n, ott megnézheti, amit megosztok, meg hogy kik az ismerőseim. Pont.
2018. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Bele, viszont rá tartozna.
2018. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

hát, ha ilyen munkahelyet akarsz akkor igen, muszáj lesz,

nem egy olyan embert akar alkalmazni aki az otthonát se tartja rendben

2018. máj. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ki és miért húzta le ennyire az elsőt? Valóban jót mondott, hogy erkölcsi bizonyítvány+referenciák és a határ meghúzva.


Érthető okfejtés persze hogy egy kupis embert nem akar valaki a házába hívni melózni, de azért szürreális az egész, mert tényleg nem állambiztonsági szervhez mennék dolgozni vagy vezérigazgatónak egy céghez, hanem egy egyszerű gondnoknak átlag pénzért.

2018. máj. 15. 22:43
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Gondolj bele, hogy te az ő házában dolgoznál, az ő házában sétálnál minden nap, ő pedig csak egyszer akar benézni a te házadba.

Ettől függetlenül én se biztos, hogy belemennék. Attól függ mennyire kell az állás. Mondjuk ha már be lettél ajánlva, akkor nem tudom mire fel ez a felhajtás.

2018. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Eleve nem is mennék ilyen helyre. Egyértelmű, hogy állandóan csókolózni, nyálazni kell, bratyi matyi működik egy ilyennél.
2018. máj. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6os, ezt biztos ide akartad írni?
2018. máj. 15. 22:57
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A magánélet és a munkahely nálam külön van választva.

Nem vállalnék el olyan munkát, ami másnak a "privát" dolgaihoz lenne köze.


Volt már nálam főnököm/ kollégám, de mint "magán" ember (mint egy "haver")

2018. máj. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Csak ezek szerint primitíven fogalmaztam és ezért nem világos. A lényege az, hogy te mint állami alkalmazott bárhol az életben, nem tartozol beszámolóval a munkáltatónak, a magánéleti dolgokat illetően meg pláne nem, ami tabu az emberek túlnyomótöbbsége számára.

Ez amire te készülsz, ez meg magáért beszél. Állandóan elégedettének kell lenned, mosolyognod, beszélgetned, beengedned az illetőt a legszemélyesebb privát magán területedre.

2018. máj. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*Ha kedveled akkor semmi gond.
2018. máj. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!