Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki jómódú, gazdag azt...

Ha valaki jómódú, gazdag azt miért lehet folyamatosan támadni, ócsárolni, ha pedig valaki szegény egy rossz szót sem lehet rá szólni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 17. 06:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
Irigységből, mert aki tehetős, az csak is becstelen módon szerezhette meg a vagyonkát. Viszont ha egy náluk szegényebbel találkoznak, nem kell szembesülniük azzal, hogy ők milyen sikertelenek.
2018. máj. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%
Nem irigység, hanem realitás. Éppen a gazdagok ócsárolják azokat,akik náluk szegényebbek, "sikertelenek". Egy kézen meglehetne számolni azokat, akik valóban a tudásuknak, mun kájuknak köszönhetik a jómódot.
2018. máj. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Gondolod, utolsó?
2018. máj. 17. 07:24
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

Általában azok szoktak így támadni akik a saját anyagi helyzetükkel elégedetlenek...nyilván vannak olyan gazdagok akik "nem tisztességesen" szedték meg magukat, de én is utálom ezt az általánosítást.


Nekem apósomék jól működő családi vállalkozást csinálnak és a tágabb környezet csak annyit lát, hogy megtehetik, hogy mennek külföldre nyaralni, meg szép autó van, de az évek évtizedek alatt belefektetett munkát már nem veszik észre.


Rokonságom minket is megszólt a párommal mert (1 év gyűjtögetés és munka) után tudtunk venni egy használt-új autót. Ahogy válaszoltam a "mennyibe került" kérdésre rögtön jött a "könnyű nektek" bezzeg XY rokonotok milyen szegény. Na ilyenkor azért dühödök be mert nekünk sem az ölünkbe pottyantak ezek a dolgok, hanem dolgoztunk és spóroltunk ezért, és mert XY rokon azért szegény mert csak az egyik fél dolgozik, és ahelyett, hogy jól beosztanák azt a keveset cigire meg kólára mindig telik...csak ezt nyilván kimondani nem lehet.


Ugyanez van a "bizonyos társadalmi rétegeknél" Hónap elején tele vannak a boltok meg a gyorskajáldák, mert megjöttek a segélyek, minden gyerek kezében hamburger és kóla, két hét múlva aztán meg megy a sírás, hogy vajaskenyérre való sincs otthon sajnálni kéne őket...nem tudom nekem valahogy nem megy.

2018. máj. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván elsődlegesen az irigységről szól.A gazdag ember sok dologban előnyt élvez,ezt azért valljuk be.És a legtöbb ember fejében az van,hogy aki gazdag,az csakis csalással szerezhette a vagyonát.Ebben sok esetben van is igazság.Ettől még az ítélkezés nem jó dolog,mert biztosan senki nem ismerheti a másik ember hátterét.És a képmutatás az az egészben,hogy aki nagyon ágál a korrupt gazdagok ellen,ha lenne lehetősége csalással megszerezni a vagyonát,ugyanúgy megtenné.Nem mondaná azt,hogy "Nem,ez erkölcstelen dolog" hanem "Ha az a gazdag megtehette,én miért ne tehetném meg?"
2018. máj. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
az emberek gyarlók, szeretnek rosszat szólni másokról szegényről-gazdagról egyaránt, hátuk mögött pletykálni stb. Nagy kincs, ha ezt valaki meg tudja úszni! És a gazdagoknak is tudomásul kell venni, hogy ezt a kincset nem sikerül megszerezni pénzért.
2018. máj. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
11%

Általában az ilyen "gazdagok" törtető emberek, a háttérben képmutatás, nagyzási mánia, mindenkin való átgázolás a jellemző.

A "szegény" kisemberek nem mernek lépni, általában a túlzott becsületességre neveltettek, mindig azt sulykolták beléjük, hülye vagy, úgysem tudsz semmit megcsinálni.

Emberileg mindenképp a becsületesebb, visszahúzódóbb típusúak a pozitívabbak, kinek szimpatikus a magamutogató, öntelt, pökhendi ember, aki a vagyonával kérkedik?

2018. máj. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Szóval aki szegény és saját hibájából semmire sem vittert mert félt/lusta volt megmozdulni az a pozitív példa, aki pedig nem félt a munkától és a spórolástól az a negatív?
2018. máj. 17. 08:17
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
"aki szegény és saját hibájából semmire" - ez csak egyik része a csoportnak - van, aki másért szegény, oktatás, kultúra, egészségügy területén sok van ám, aki végigdolgozik egy életet és nem jut egyről-kettőre. Nem lehet mindenki vállalkozó, pénzügyi izé, vagy egyéb túlfizetett területen működő.
2018. máj. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

Első voltam. Önsajnáltatásból nem lehet megélni. Tévedés, hogy akinek van valamije, az nem szenvedett meg érte. Mi a párommal 3 éve külön élünk, hogy legyen valamink és mostanra van is. De ebből csak mindenki annyit lát, hogy van új autónk, meg el mertünk menni egy koncertre. A csóró ismerősömnek meg jóhiszeműen adtam kölcsön pénzt, amit a mai napig nem bírt vissza szolgáltatni, mert azt hiszi nekünk az nem hiányzik. Mert őt kell sajnálni, mert agyatlanul a semmire hitelekbe megy bele és nem bírt számolni, hogy képes lesz -e vissza adni a pénzt amikor még elkérte. A lényeg az egészben, hogy szerintem azért nem adja vissza, mert azt hiszi, nekünk mindegy. Valószínűleg ha neki állnék siránkozni, hogy az állataimnak sem tudok enni adni, vagy már kikötötték a gázt, akkor biztos gyorsabban vissza adná. Nem vagyunk gazdagok, csak jobban élünk az átlagnál, de ennek megvan az ára. Akinek meg kevesebb van, igen is tehet róla, mert látom, hogy mi zajlik az ilyen családokban. Áldozatot nem vállalnak a jobb lét reményében, csak siránkozni tudnak.

Nekem van jó pár ismerősöm akik valóban gazdagok, de egyáltalán nem pökhendiek, és nem csodálkozom azon, hogy távolt tartják magukat a kihasználós önsajnáltatós emberektől. Rengetegszer volt már, hogy taxisofőrnek néztek, mert nekik épp nincs kocsijuk, vagy elromlott, vagy kölcsön kértek dolgokat, amit sosem kaptam vissza. Miért nem? Mert szerintük nekem a fáról hullik. Csak annyit mondhatok, mi is megszenvedtünk érte.

2018. máj. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!