Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az emberek...

Mit gondoltok az emberek robotizálásáról? Hogy kicserélik egyes testrészeiket, chipeket ültetnek be stb?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez jó dolog? És mennyire szabad ebben elmenni? Akár halhatatlanná tenni ezáltal az embereket?

2018. máj. 17. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Alapvetően szerintem jó dolog lenne és az emberiség javát szolgálná. Gondolj bele, milyen gyorsan lehetne tanulni, milyen kifinomult hallásod lehetne, a betegségeket már a gyökerénél fogva meg lehetne szüntetni, sőt, akár az emberi szervezet hibáit is kijavíthatnák.


Csak aztán jönnek a jogászok, a politikusok és egyéb befolyásos emberek, akik belepofáznak abba, hogy mire is legyen valóban használva, így már azt is börtönbe csukják, aki nincs a kormánnyal egy véleményen. Nem lenne egyáltalán magánéleted, hiszen láthatnák, hallhatnák, érezhetnék mindazt, amit átélsz és már mehet is minden olyan kezekbe, ahová te nagyon nem akarod. Arról nem is beszélve, hogy akár át is vehetnék feletted az irányítást, arra ébredve, hogy a frontvonalon haldokolsz.


Szóval nagyon nem lenne jó, ha ezt megcsinálnák, de sajnos meg fogják csinálni és nem azért, hogy neked jó legyen.

2018. máj. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem jó dolog, nem a sötét középkorban élünk hogy csak úgy hagyjuk egymást meghalni merthogy "isten akarata" meg nem csak az életet mentheti meg, pl ha valaki elveszti egy végtagját akkor hatalmas ajándék tud lenni egy robot kéz/láb (nem tökéletes de jobb mint a kampó vagy a tolószék). A robot testtel egy nap talán elérjük hogy természetes halált nem halhatunk, sőt gondolj bele a rendfenntartás is elég jól működne, ha valakivel balhé van szó szerint lekapcsolják és mozgásképtelenné teszik, (elég jól jöhet mondjuk egy ámokfutónál), és a szaporodás is profi módon szabályozható lenne, az egyetlen komoly veszélyt a hekkerek jelentenék az új testekre, meglehet ennek is lenne hátulütője. Ha egy ember nem évtizedekig hanem év századokig él akkor hatalmas tudást és tapasztalatot halmozhat fel, szerintem a (közel) halhatatlanság jobb mint a reprodukció.
2018. máj. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Mérnökinformatikus végzős diák vagyok, és kilógok a sorból, ha azt mondom, hogy a technika túlszárnyalta már az erkölcsünket sajnos, ami által a technika tovább fejlődése (a civil élet számára) indokolatlan, sőt megfontolatlan is lenne, minden pozitív gondolatával együtt.


Jó, ha tovább élnek a bűnözők, az élősködők?

Tök izgi lenne, élvezném is, de irtó nagy veszélyeket rejt a dolog magában, ezért ha nekem lenne a kezemben ilyen "döntés" (hogy holnap bevezessük-e vagy sem), biztos tiltanám.

24F

2018. máj. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem nincs ezzel baj. Sokaknak segítséget jelent. A halhatatlansághoz az kevés, hogy mindig kicserélik ami már nem működik. A memoria lementése sem elég hozzá.
2018. máj. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%
Igy is halhatatlan vagy. Az a test amiben most vagy az nem te vagy az csak a tested, a lelked az halhatatlan. Én nem akarom ezt a testet amiben most vagyok halhatatlana tenni? Mi értelme lenne??
2018. máj. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

#5 Umm


Mondjuk, hogy igazad van. Akkor miután meghalsz az emlékeid elvesznek, hiszen egyik korábbi életedre sem emlékszel.


Ha pedig nem hal meg a tested, elég hosszú ideig lehetnél együtt a szeretteiddel.

Már ha vannak neked olyanok... :D

2018. máj. 18. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6%
Csak most nem emlekszel az előző eleteidre de halálod utan visszanyered az emlekeid. Csak ilyenkor amikor leszuletsz valahova akkor muszáj hogy elfelejsd a dolgokat. Mellesleg meg azt akartam írni hogy ezt ember ugysem tudja megvalósítani meg ezer ev múlva se. Mindegy hogy mi csinál mindegy hogy mit cserel ki a testedben ha neked eljött az idod akkor te meghalsz. Ezt ember nem tudja megakadályozni meg szuper modern technikával sem.
2018. máj. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%
Illetve a tested hal meg, te nem.
2018. máj. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Aha, tehát ha meghalsz visszanyered az előző életeid emlékét, de amint "feléledsz" elfelejted őket. :D

És mi értelme visszanyerned az előző életed emlékeit, ha utána úgyis egyből "visszajössz" az életbe?

2018. máj. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tanulni jössz ide. Ha mar eleget tanultál meg tapasztaltál akkor utanna mar nem kell tobbe leszuletned sehova, csak ha akarsz.
2018. máj. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!