Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti használnátok/használjátok...

Ti használnátok/használjátok a párotokra az "apa"/"anya" jelzőt?

Figyelt kérdés

Festeni voltam egy idős asszonynál és napokig arról beszélt, hogy "apa" mikor még élt 2-3 éve hogyan csinálta meg a ház egyes részeit. A világért nem értettem meg, hogy egy több, mint 70 éves nőnek, hogy a rákban élhetett még 2 éve az apja, és még komolyabb fizikai munkát is tudott végezni, de nem kötöttem bele.


Aztán, mikor hallottam, hogy a szomszéd öregember szól a feleségének, hogy "ezt bevigyem anyu?", akkor rájöttem, hogy az "apa" az a férjét jelenti jelen esetben, az "anya" pedig a feleséget.


Számomra nagyon idegen és zavaró ez a jelző feleségre/férjre. Persze, ha a gyerekük mondaná, akkor nem lenne furcsa, de így elég betegesnek tűnik számomra.


Ti hogy vagytok ezzel?


2018. máj. 18. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. máj. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor használom - értelemszerűen - ha a gyereknek mondok valamit a férjemmel kapcsolatban, akkor "apa"-ként utalok rá, más esetben vagy a "férjem" kifejezést vagy a keresztnevét használom.

Fordítva is így van, a férjem sem hív engem anyának.

2018. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim szokták egymást így hívni, nem csak előttünk, telefonba is.
2018. máj. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer-egyszer viccesen szólítjuk egymást így, de nem mások előtt, és pláne nem utalok rá így idegeneknek.

Évekkel ezelőtt szülés után pár héttel meglátogattam egy barátnőmet, és ő is sokszor használta, hogy "szerencsére apa segít". Még csodálkoztam is, nem emlékeztem, hogy ilyen jóban van a szüleivel, és csak a következő találkozásunkkor esett le, hogy a férjéről beszél.

2018. máj. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk az apjuk, anyjuk változata él. Nagyszüleim rendszeresen így nevezték egymást. "Gyere apjuk, kezdődik az időjárás jelentés!"
2018. máj. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Ezeket a jelzőket akkor szabad használni, ha szexuálisan inaktív az ember
2018. máj. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha a gyerekemmel beszélek.

De egyébként szüleim, amióta unokájuk van, papa-mama elnevezéssel illetik egymást. Előtte évtizedeken át keresztnéven szólították egymást, ahogy mi is a feleségemmel.

Szomszéd idős bácsi is mamaként hívja a feleségét. Holott, mivel egyiküknek sem első házassága, nincs is közös gyerekük.

2018. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem.

A szüleim még most is "apucinak" és "anyucinak" hívják egymást, pedig a bátyámmal mi soha nem hívtuk őket így és már kb. 5-6 éve nem is élünk velük!!! Már párszor rájuk szóltam, mert marhára idegesít, de valahogy nem képesek változtatni rajta vagy már elfelejtették mi az igazi nevük.

2018. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor, ha a gyerekkel beszélek, de nekem nem idegen ezt hallani, szerintem az idősek körében ez elég általános.
2018. máj. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!