Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolom azt, hogy...

Miért gondolom azt, hogy mindenki jobb nálam vagy ha nem vagyok a legjobb, akkor szégyellem magam?

Figyelt kérdés

Biztos vagyok benne, hogy nevelés, iskolai gyúnyolódás vagy valami korábbi trauma, csak szerintem nem normális, hogy emiatt nem is próbàlkoztam meg az embereket is kerültem (szerintem volt, hogy jobban szerettem random filmek elütt ülni egész nap meg a számítógépen játszani).


Szerintrm még meg voltam ijedve apámtól is, mert olyan volt az én szememmel, mint egy Arnold Shwarzenegger (igazából tanár és régen volt katona).


2018. máj. 18. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt felismerted, az már egy lépés a gyógyulás felé. Most már csak el kell hinned, hogy te pont olyan értékes vagy, mint mindenki más. Merjél szóbaállni emberekkel, és viszonozni fogják a kedvességedet, ami fel fogja turbózni az önbizalmadat.
2018. máj. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Önbizalom hiánynak hívják,nekem is ez a problémám próbálok változtatni rajta lassan de sikerül,először is ami régen ért trauma azt le kell zárni örökre, tudom ezt valakinek nehéz valakinek pedig könnyebb, ezekután pedig légy bátor mond azt hogy te sokkal több vagy mint más stb..

És próbólj meg változni beszélgess random emberekkel, ismerkedj, tudom nehéz de ha azt mondod hogy igen is meg tudod csinálni és hiszel magadban akkor sikerülni fog, az ember bármire képes az életben csak akarni kell és tenni érte, egyébként nekem is a fater volt katona :-)

Minden reggel nézd meg ezt a videót, először ha nem érted nézd meg mégegyszer addig amég nem érted [link] ja és a tervezd meg most a holnapi napod írd le egy füzetbe de ne túl sok dolgot, járj ki a természetb sétálja aztán kezd el sportolni fuss stb.. Sok sikert :-)

2018. máj. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Esetleg a korodat és a nemedet is le írhatnád az is számít.
2018. máj. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

28/F

De ma már nem pont igy érzem magam, csak olyan 3 éve ismertem fel.

2018. máj. 18. 23:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobbat szeretned kihozni magadbol azert lehet ez.

Biztos vannak barataid, akikkel kellemesen elutheted az idodet. Ha ugy erzed, hogy uj emberek tarsasagara vagysz, akkor csak legyel nyitott, biztos lesznek olyanok, akik igenylik majd a tarsasagod.

Elmondhato rolad, hogy nem lettel zullott. ;)

2018. máj. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam/vagyok.


Ha jól csinálok valamit, akkor sem érzem, hogy én lennék a legjobb, azt érzem lenne még hova fejlődni. Ha meg nem úgy jön össze valami, akkor összedől velem a világ.


Nálam gyakorlatilag az segített, hogy olyan dolgokat csinálok, ami nem "versenyzés", hanem szimplán az élet élvezete, túrázás, kerékpározás. És itt mindig magamnak állítok célokat, mindig kicsit gyorsabban, nagyobb távra, vagy kinézek útvonalat és azon megyek.


Másrészt a munkám arra tanított, hogy mindenki hibázik és minden megoldódik. Lehet sokba fog kerülni, lehet nem az lesz a legjobb, de túlesik rajta az ember.

2018. máj. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!