Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a mid-life krízis?

Ez a mid-life krízis?

Figyelt kérdés

Sajnos nem kifejezetten párkapcsolati a kérdés, de mégis. Viszont más kategóriába nem fér bele.

Próbálom rövidre fogni. Az a helyzet, hogy tegnap beszélgettem egy régi lánybarátommal és a párjával. Ők házat terveznek, egyre több barátom tűnik el, merül el a gyereknevelés és a lakáshitel szögeiben. Már lassan ott tartok, hogy a barátaim 99%-a 20-23 éves, mert a többiek egyszerűen nem érnek rá.

Én szeretek eljárni túrázni, sportolni, saját magamra főzni és még valahogy el tudom fogadni, hogy erre nincs idő a munka mellett (nekem is kevés), de az ismerőseim többsége semmit nem csinál a munkán és a párkapcsolatán kívül.

Nem tudom eldönteni, hogy ez normális-e? Ez vár rám is? Törődjek bele, hogy a jelenleg fiatal ismerőseim is hamarosan az esküvő, házvásárlás, gyerekcsinálás háromszögében élnek majd és én is (a barátnőmmel együtt) fogadjam el, hogy "ez az élet rendje, ha nem vagy kőgazdag"?


A másik, hogy nem tudok új emberekkel megismerkedni. Nekem van egy komoly kapcsolatom, a barátnőm még fiatal, de én már nem annyira. Viszont nem tudok barátságokat kiépíteni. Oké, összefutunk valakivel, jól kijövünk (egyrészt nőneműekkel nem megy, főleg kapcsolatban levőkkel, de férfitársaimmal..)...szóval jól kijövünk, aztán jó lenne még összefutni, de akkor jönnek a szövegek, hogy jajj, sok a munka...fáradt vagyok...az asszony nem enged...itt a gyerek...stb.


Rossz társaságba kerültem? Hiányzik az a "kötetlenség", ami egyetemen volt. Mindenki haverkodik mindenkivel és hétvégente legalább 1-2 kávé vagy éppen kirándulás belefér.

A pénzen ne lovagoljunk, önellátó vagyok.


Mid-life krízisem van? 29/F


2018. máj. 19. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, az teljesen más. Egyszerűen csak nem találod a társaságodat. Hogy rád ez vár-e gyerek mellett az rajtad múlik. Nem lehetetlen szociális életet élni szülőként, sőt a gyereknek jót is tesz ha sokat kirándultok meg ha ő is más gyerekekkel spannolhat.
2018. máj. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ezt tapasztalom, pedig fiatalabb vagyok, mint te. Nem hiszem, hogy midlife-krízis, szerintem is inkább rossz társaság.

A barátaim nagy része, amióta családot alapított, azóta ingyen babysitternek néz (egyedülálló nő vagyok. Nem arról van szó, szívesen vagyok a gyerekükkel, de amikor épp nem érek rá - kötetlen munkaidőm van, de ez a szakmámból kifolyólag azt takarja, hogy bármikor behívhatnak - és megkapom, hogy "ugyan, te ráérsz, gyereked sincs", akkor elgondolkozom azon, hogy ők a barátaim-e), illetve ha sikerül sokadik próbálkozásra összehozni egy találkozót, az se az igazi. Régen mindenféléről elbeszélgettünk, munkáról, szakmánkról, politikáról, közéletről, tudományról. Most vannak a gyerekfotók, pelenka, mellduzzanat, szexhiány, stb. Remélem, hogy ez csak egy időszak, és ha a barátaim gyerekei cseperednek, akkor majd visszakapom azokat az embereket, akiknek még voltak egyedi gondolataik, akikkel jó volt együtt lenni.

Én új emberekkel nem nagyon akarok ismerkedni. Pedig könnyen megy, de én a régi, jó barátságokat akarom vissza. Én is voltam gyerek nyilván, emlékszem, hogy a szüleim nem csinálták ezt, csomó közös programra emlékszem a haverjaikkal, ahol én a haverjaik gyerekeivel játszottam meg bandáztam, miközben ők élték a saját életüket. Nem változtatta meg őket ennyire egy - vagy több - gyerek érkezése. Nálam most van egy kutya és két macska a házamban, akik "ideiglenesen" vannak nálam két éve, mert a barátaim úgy gondolták, a gyerek mellett nincs helye az állatnak, de szerencsére nálam jó helye lesz. Tényleg jó helyük van, mostanra sajnálnám őket visszaadni, annyira hozzám nőttek - de ezt sem értem, én vidéken kutyák, macskák és haszonállatok mellett nőttem fel, a legnagyobb "baj", ami történt velem az állatok mellett az volt, hogy egyszer megcsípett egy pulyka, illetve megtanultam, hogy kell az állatokkal bánni, és, hogy hogyan tiszteljem a természetet.

Kicsit olyan, mintha mostanában a gyerek egy mini diktátor lenne a családban...

2018. máj. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Neked legalább még egyetemen sikerült találnod barátkozásra vevő embereket. Felszínességen túlmutató kapcsolatokra alig-alig van esély manapság, bárhol. Még az egyetem is ilyen hely lett... 🙁

kavargatnak egymással a pasik-csajok. Érdekismertségek. Vannak laza baráti társaságok, ami az egyetem végeztével örök feledésbe merülnek. És sok ember, aki csak kóvályog a tömegben... 🤔

2018. máj. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a videó pont erről szól: [link]

(Mellékesen az egész csatorna elég sok okosságot tartalmaz)


A kényelem felül kerekedik a vágyakon. Ez megöli a lelket.

Lépj ki a "komfort zónából"!


Bizony a munka is sok időt vesz igénybe (nálam napi 12 óra) és a család is. Nem lehet úgy családot vállalni, hogy nem szánsz rá időt. A te időd - ezért neked kell dönteni, mire költöd.


Ha sok emberrel akarsz megismerkedni, érdemes úgy alakítani az életed, hogy erre legyen lehetőséged. Erre egy lehetőség, hogy olyan munkát választasz, ahol megismerhetsz másokat.


Új embereket akarsz megismerni és túrázni? - Irány a túrázók köre :) Új emberek, természeti élmények.



Ha hiányzik valaki - hívd fel.

Ha találkozni szeretnél valakivel - hívd meg.

Ha megértésre vágysz - magyarázd.

Kérdésed van - tedd fel.

Nem tetszik valami - mond el.

Tetszik valami - ezt is mondd el!

Vágysz valamire - kérd.

Ez nem közhely. Ez működik.

2018. máj. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!