Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem a gyerekek a...

Csak szerintem a gyerekek a legfelszínesebbek?

Figyelt kérdés

Tisztán emlékszem, hogy kislányként (olyan 4-8 évesen), amikor mondjuk egy tehetségkutató ment a TV-ben, magamban mindig a legszebb lánynak drukkoltam, a teljesítményétől függetlenül.

Persze ezt a felszínes és értelmetlen szokást nagyobb koromra már levetkőztem, de úgy vettem észre, nem én voltam az egyetlen kislány, akinek ilyen volt a hozzáállása.


Például a 7 éves unokahúgomhoz gyakran megyünk látogatóba, és többször is be volt kapcsolva nála egy mese, így már én is láttam belőle néhány részt. Kíváncsi voltam, hogy szerinte ki a legszimpatikusabb, ezért múltkor ez a beszélgetés zajlott le köztünk.


-Ki a kedvenc szereplőd?

-X.

-Miért nem Y? Hisz ő sokkal kedvesebb.

-De X szebb.


Pedig nem egy nagyképű lány, ahogy én sem voltam az soha, és a baráti körünket se külső alapján választjuk/választottuk.

Mégis mindkettőnk ugyanabból a szánalmas okból választotta ki egy sorozatból a kedvencét. Miért van ez? Ti is tapasztaltátok már, hogy egy gyerek ok nélkül a legmegnyerőbb külsejű karakterrel szimpatizált, pedig a szülei sem erre nevelték?


2018. máj. 21. 16:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Legjobb esetben rájön, hogy nem minden a külső ahogy te is rájöttél és már rég nem ez a mérvadó számodra, idő kell mindenhez.
2018. máj. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
ez a gyerekeknél még nem felszínesség, hanem naivitás. azt hiszik, hogyha valaki szép, akkor jólelkű is. és ez azért van, mert pl a Hófehérkében, vagy Oroszlánkirályban, tehát a klasszikus mesékben is a gonosz csúnya, a jó meg szép. tanulok pszichológiát+pedagógiát, és azért is látom át ezt. a másik meg, hogy nem, a gyerekek nem a legfelszínesebbek, sőt, egyáltalán nem azok. ők azok, akik még ártatlanok, jólelkűek, és úgy szeretnek, ahogy vagy, és önzetlenül képesek adni. sajnos ezeket a képességeket nagyrészt felnőttkorunkra levetkőzzük... nem is sok felnőtt társaságában szeretek lenni pont ezért, mert gonoszak, felszínesek, előítéletesek, rosszindulatúak. egy gyerek meg egy kis gyönyörű szeretetcsomag. 20/N
2018. máj. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Miss Endzsi ***** válasza:
71%
Én is ilyen voltam, mai napig sokkal szimpatikusabbak a szép emberek, és én is közéjük akarok tartozni.
2018. máj. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem is részben az tehet erről, hogy pl. az ilyen Barbie rajzfilmekre tipikusan jellemző, hogy a tökéletes főszereplő lány mindig szebb, mint a gonosz "riválisa", így persze, hogy ez elősegíti egy pár éves lányban annak a nézetnek a kialakulását, hogy "szebb = jobb". Ez egyébként kiskoromban nem is körvonalazódott bennem, csak az utóbbi pár évben, amikor látom hogy miket néz a rokonom.
2018. máj. 21. 16:17
 5/20 anonim ***** válasza:
4%

Pont fordítva van náluk. A gyönyörű királynőre is azt mondják, hogy csúnya, mert gonosz. Ritkán hallani gyerektől olyat, hogy "nem szeretem Misi bácsit, mert rossz/gonosz (ember)", hanem "nem szeretem, mert csúnya". És ennek alig van köze Misi bácsi kinézetéhez.


A másik meg, a gyerekek szociopaták, semmit nem tudnak az empátiáról. Ezért simogatják úgy az állatokat, hogy szinte nyúzzák a bőrét. Ezt tanulniuk/tanulnunk kellett mindannyiunknak, hogy ami nekünk fáj, az másnak is.

2018. máj. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg csak naivitás, a gyerekek még nem is mérik fel, hogy azon túl is vannak dolgok, ami épp a szemük előtt van. Ha belegondolsz, a mesékben is a "jó" mindig a királykisasszony vagy a legkisebb királyfi, vagy épp az ilyen-olyan cuki micimackó meg hasonlók, a "gonosz" pedig a bibircsókos, vasorrú bába, a hétfejű sárkány meg a farkas.
2018. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"A gyönyörű királynőre is azt mondják, hogy csúnya, mert gonosz."


Most a Hófehérkére gondolsz? Mert igaz, abban a mostoha a legszebb, DE csak és kizárólag Hófehérke után, szóval Hófehérke szebb mint ő, ami egyenlő azzal, hogy ő csúnyább mint Hófehérke. Persze ez csak az én gondolatom.

2018. máj. 21. 16:31
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
"a gyerekek szociopaták" te jó ég, szerintem még olvass el egy pár könyvet, mielőtt ilyen téves kijelentéseket teszel... fogalomzavarban szenvedsz.
2018. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%
A gyerekek őszinték. Te is megítéled az embereket a külsejük alapján, én is, mindenki...
2018. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

9# Vagyok. Pl.: Engem esténként gyakran elkerülnek az utcán, mert kinézetre nagy darab vagyok, pedig én klasszikusan a nagy darab maci szívű egyéniség vagyok, de ezt nem tudják és nem is akarják megtudni.


Valószínűleg te is elkerülnél vagy legalább jobban megszorítanád a pénztárcádat.


A gyerekek őszinték.

2018. máj. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!