Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Találkoztam egy emberrel, aki...

Találkoztam egy emberrel, aki azt mondta, hogy "undorodom a vallásos emberektől" . Vajon miért?

Figyelt kérdés
Nem kérdeztem meg, hogy ennek mi az oka, mert nem akartam, hogy lehanyjon, vagy ilyesmi, de akkor is furdal a kiváncsiság, hogy mi képes ezt kivaltana az emberekből.

2018. máj. 22. 06:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Vagy azért, mert rossz tapasztalata volt a hívőkkel, vagy azért, mert nem is ismer egy hívőt sem, csak rosszindulatú tévhitek alapján hisz valamit a vallásokról és a hívő emberekről.
2018. máj. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Pártunk és kormányunk dugig van önmagukat vallásosként definiáló emberekkel. Talán azért.
2018. máj. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

mert sok szektás ránk akarja erőszakolni a saját vallását


én ateista vagyok, nem hiszek istenben, de nincs is szükségem rá, de sok vallásos ember úgy gondolja, hogy én járok tévúton és meg akarnak téríteni, rám akarják erőszakolni a vallásukat, be akarják bizonyítani, hogy "Csak az Isten útja járható"


Jehova tanúi, a keresztények meg a többi szekta legyen boldog a saját vallásukkal, legyenek birkák, agymosottak bármik, én nem kérek ebből


legjobb barátom anyja erősen vallásos, templomba jár, mégis nagyon jól kijövünk

vicces, hogy sok vallásos ember jön, hogy így-úgy fogadjuk el egymást, mégis rám akarják erőszakolni, hogy legyek olyan mint ők...én nem akarom rájuk erőszakolni, hogy ne higyjenek


mindenki maga dönt, én az iskolákban sem erőltetném ezt a vallásos hülyeséget, nem kötelező szektázni, attól még lehet boldog az ember, mert nem hisz istenben


tudod azt mondják, ha van egy kitalált barátod akkor őrült vagy, de ha sok embernek ugyanak a kitalált barátja az vallás :D

2018. máj. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 nemaRendőrség ***** válasza:
18%
Volt fedorája?
2018. máj. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Van a vallásos embereknek egy csoportja, akitől én is undorodom. Sajnos, akivel beszéltél, az is köztük lenne, ha vallásos lenne, mert beszűkült, korlátolt, általánosít egy vagy két ember alapján, mert ha egy szektás rá akarja erőszakolni a nézeteit, akkor nyilván minden vallásos ilyen.

Tehát a kérdésedre a válasz: egy nem megfelelő ember kiválthat ilyen hozzáállást bárkiből, aki korlátolt, tájékozatlan, semmit nem hajlandó meghallani a saját igazán kívül (lásd a tipikus vitát: én elfogadom, hogy ateista vagy, de te fogadd el, hogy én nem és ahogy én rád hagyom, úgy te se akard belém beszélni, hogy márpedig neked van igazad, mert neked a saját igazad van meg, ahogy nekem is megvan a sajátom, amit nem próbálok beléd beszélni, és ha a vallásom gyalázod - mert hát ugye általában ez a vége egy ilyen vitának, hiszen vannak, akik már ennyiből azt hiszik, hogy mások rá akarják erőszakolni a vallásukat, holott mindössze annyit mondtam, én rád hagyom, te hagyd rám és lépjünk túl a kérdésen -, azzal engem sértesz), adjunk hozzá ehhez némi általánosítást (mert ha egy ember csinálja, akkor nyilván mind), és máris kész az általad leírt hozzáállás.

2018. máj. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%

Mert ma már kb. csak az lehet komolyan vallásos nálunk, aki védőburkot emel maga köré, hogy nehogy "megfertőzze" a kor tudása. Az ilyen emberekben meg semmi nyitottság sincs új ismeretek vagy csak új kultúrális impulzusok befogadására.


Ha képmutatóak maguk is (pl. szexelnek házasság elött is, védekeznek) az még a jobbik eset, a baj ha tök komolyan veszik egyházuk szabályait, az erkölcsös élet jegyében a muzulmánokhoz hasonlóan megnyomorítják tinédzser gyerekeik életét.

2018. máj. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%

A buddhizmus "békésebb" arcára pár példa:

Myanmar (Burnma): államvallás a buddhizmus, buddhista nacionalisták jártak élen párszázezer Rohingya (bangladesi hindu, muszlim cigányoknál is sokkal rosszabb népség) kiirtásában


Sri Lanka: Tamilokat írtogatták százezres szinten buddhisták


Japán: II. vh. elötti kelet-ázsiát irtogatták milliós szinten (3-14 millió közti becslések), úgy hogy közben államideológiájuk egyik oszlopa bolt a buddhizmus, buddhista papok adtak bíztatást japán katonáknak a kegyetlenségekhez.



Indiai pártízezres buddhizmus nevében elkövetetett mészárlások, vagy a tibeti teokrácia szörnyűsége ezekhez képest már bagatell.

2018. máj. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
23%

#6:

"Mert ma már kb. csak az lehet komolyan vallásos nálunk, aki védőburkot emel maga köré, hogy nehogy "megfertőzze" a kor tudása. Az ilyen emberekben meg semmi nyitottság sincs új ismeretek vagy csak új kultúrális impulzusok befogadására."

Milyen védőburok? Milyen "megfertőzze a kor tudása"?? Mi keresztenyek is a vilagban élünk, es korunk tudományos eredményeit is el fogadjuk.


"Ha képmutatóak maguk is (pl. szexelnek házasság elött is, védekeznek) az még a jobbik eset, a baj ha tök komolyan veszik egyházuk szabályait, az erkölcsös élet jegyében a muzulmánokhoz hasonlóan megnyomorítják tinédzser gyerekeik életét."

Hát hívő családban nőttem fel, de magam döntöttem úgy, hogy nem fekszek össze fűvel-fával. Pedig akkor én még mélyen vallásos sem voltam. Úgy voltam vele, hogy majd az igazival fekszem le, a nászéjszakán, mi ebben a megnyomorítás? :D

2018. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

Én tiszteletben tartom mindenki vallását, viszont cserébe én is elvárom, hogy tiszteletben tartsák, hogy én nem vagyok hívő. Sajnos azt tapasztalom, hogy ez is többnyire egyoldalú dolog, amit ki lehet forgatni és mindig mögé lehet bújni. Nincs mögötte sokaknál tárgyilagosság, csak "úgy van".


A bajom nem a vallással van amúgy, hanem (egyes) magukat vallásosnak mondó emberekkel.


Nagyon jó példa erre a volt barátnőm családja.


Tudták hogy nem vagyok vallásos, mégis mindig el akartak hívni templomba, szent kötelességüknek érezték, hogy engem is vallásossá tegyenek. Vagy ami szintén vicces, bemennek templomba, megy az imádkozás, fene nagy bűnbocsánat, mindenki mindenkinek a barátja, mindenki mindenkit szeret. Aztán amint kilépnek a templom kapuján rögtön visszatérnek a maguk rosszindulatú valóságába és azonnal indul a "Láttad ott volt a Béla meg a Marika" típusú pletykálgatás.


Vagy például találtunk a közelükben egy sérült macskát. Kérdeztem, nem-e tudják pár napra befogadni, betenni a pincébe, akármi. Az volt a válasz, hogy nehogy odavigyek mindenféle rühes dögöt hozzájuk. Ilyen mondatok után kicsit visszataszító hallgatni tőlük a szeresd felebarátod meg segíts az elesetteknek szent dumát. Az én szüleim nem vallásosak, mégis mindig az emberek és állatok szeretetére, tiszteletére tanítottak.


Ami szintén vicces, hogy az adott településen két templom is volt. Az egyikbe a gazdagok jártak, a másikba meg mindenki más. És a "gazdagok" alapból több ezres, tízezres adományokkal licitáltak egymásra, mert hát meg kell mutatni ki a nagyobb hívő. Pont mintha a középkorban lennénk.

2018. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%

Isten mit teremtett?

Az "eget és a földet","két nagy világítót","hozzá még a csillagokat" (forrás: Teremtés könyve)

Vagy sokszáz milliárdnyi galaxist (pár éve 100-200 milliárdot gondoltunk ma 2000 milliárdot éppen), melyekben egyenként van százmillió és százezer-milliárdnyi naprendszer?

A mi galaxisunkban (Tejútrendszer) becslések szerint 100-400 milliárd naprendszer van.


Ennyit arról, hogy mennyire kompatibilis a vallás és a tudomány...

2018. máj. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!