Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek mindig úgy beszélne...

Az emberek mindig úgy beszélnek és kezelik a halált, mintha olyan szörnyű dolog lenne. Szerintetek is?

Figyelt kérdés

2018. máj. 26. 01:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Miért? Nem az?

Bármi a vallásod, ha abban is hiszel hogy a szeretteid egy jobb helyre kerülnek, akkor is elveszted őt. Nincs olyan vallás ahol pozitív dolog lenne hogy a szeretteiddel többet nem találkozol.

Én ateista vagyok. És abba amit én hiszek a halál utáni létről még tragikusabb belegondolni.

Egyszerűen nem tudom elképzelni nem tragédiának. De lehet ha leírnád pontosan mire gondolsz akkor az segítene.

2018. máj. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
A halál érdekes dolog, mert pont azt érdekli a legkevésbé, akivel történik.
2018. máj. 26. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
A halál nem szörnyű, csak fájdalmas azoknak akik elvesztenek valakit. Majd megtudod milyen ez. A fájdalom az erős... szörnyűség érzését nem érzem. Csak azt, hogy SOHA többé így ebben a formában nem beszélgethetek vele...
2018. máj. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

"mintha olyan szörnyű dolog lenne. Szerintetek is?"


Most ezt kiírtad, teljesen egészségesen, de lehet, holnap reggel egy fagyasztóban ébredsz, ahonnan felvisz egy kopasz, tetovált bunkó egy krematóriumba:

[link]

2018. máj. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
27%

Semmi extra. Magunkat siratjuk, önzőségünk fáj.

Az ateistának értelmetlen az élet. A vallásosnak az élet az út egyik szakasza.

Szerintem semmi ok, hogy misztifikáljuk a halált.

2018. máj. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Szörnyű dolog mert megszűnsz létezni,vagy ismerősödet rokonodat nem látod többet. De hát tudjuk hogy elkerülhetetlen, szóval nem kellene szomorkodni miatta mégsem olyan egyszerű ezt megtenni. És alapvetően az emberi agy nem képes felfogni a "nemlét" fogalmát ezért félelmetes dolog ez.Vagy helyettesítjük a nemlétet mindenféle túlvilági dologgal ami vagy igaz vagy nem.
2018. máj. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 szenes43 ***** válasza:

Megnéztem a mellékelt videót a krematóriumról. Még gondolkodom hogy melyiket válasszam. A földben egy ládában elrothadni se épületesebb mint a rostélyon a lángok martalékává lenni csak lassabb.

Nem kell ezen problémázni mert mostanában élve sem meg nem égetnek sem el nem ásnak. A test miután kiszáll belőle a lélek nem több egy halom eltakarításra váró sejthalmaznál.

2018. máj. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
9%
Tehát pszichopata vagy, nincsenek érzéseid, értem.
2018. máj. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem szörnyű, az élet a maga szarságaival sokszor ezerszer rosszabb, a halál után legalább már nem okozhatnak neked fájdalmat.


Plusz nekem fáj az élet, szó szerint minden nap fájdalmakkal kelek, fekszek, mert súlyos ízületi gyulladásom van (meg egyéb betegség).


Komolyan, néha megváltás lenne a halál, mert mikor már nyüszítesz a kíntól , mintha késsel hasogatnák az ujjaidat, vagy épp a lépcső felénél nem tudsz lépni úgy fáj a térded, a csípőd, akkor elgondolkozol, élet-e ez egyáltalán.

Van mikor az ágyból nem tudok kikelni mert nem tudom megmozdítani a derekam-csípőm.


És hiába szednék rá gyógyszert, az a májamat tenné tönkre elég hamar.


Nyilván egy boldog, egészséges embernek szörnyű az elmúlás, nekem már 19 évesen sem volt az - akkor még "csak" sajogtak az ízületeim, édes kezdő stádiumban.


29n

2018. máj. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, és hamarosan pár év és munkaképtelen leszek, a természetes szülés kizárva (nem mintha akarnék gyereket), és lehet, tíz éven belül ágyhoz kötötté válok - mint anya, aki 34-35 évesen már járni alig bírt.
2018. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!