Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet "leszokni" a...

Hogyan lehet "leszokni" a szerelem utáni vágyakozásról?

Figyelt kérdés
Már évek óta vágyom a szerelemre, de ahogy észrevettem nem vagyok elég jó senkinek sem. Emiatt teljesen rosszul érzem magam. Hogy lehetne "kiírtani" ezt az érzést?
2018. máj. 27. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, erre igénye van alapvetőleg az embernek hogy szeressék
2018. máj. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez olyan dolog, amit nem kell erőltetni. Élvezd ki a szinglis életed, majd egyszer csak lesz valakid. :)
2018. máj. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem reklámozok, de ugyanebben a cipőben nekem a zen segített.

Meghaladhatjuk a vágyakat, függéseket, elérhetjük a tiszta tudatot, dualitások nélkül.

2018. máj. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is sokszor kívántam ezt, de rájöttem, hogy felesleges, hiszen még az is lehet, hogy egyszer újra átélhetem. Igazából csak gondolati fegyelem szükséges, hogy ne pörögj rá, és ne az érzelmeid határozzák meg a hangulatod, lelkiállapotod. Mivel a magány és a társ utáni vágy is érzelmi alapú, így irányítható, vagyis egy egészségesebb mederbe is terelhető.
2018. máj. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem egyszerűen nem sikerül elterelni róla a gondolataimat. Sokkal jobb lenne, ha örökre meg tudnék szabadulni ettől a szenvedéstől.
2018. máj. 27. 20:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért kellene kiírtani? Szerintem önmagában a vágyakozás nem rossz dolog, a kétségbeesettség viszont igen.


Vágyakozni azok az emberek is szoktak, akik már párkapcsolatban vannak. Ilyenkor is elõfordul, hogy tovább vágyakoznak egy “mégjobb”-ra. A vágyakozás örökös az emberben, a helyzetétõl és poziciójától függetlenül. A legsikeresebb ember is érez így. Sokszor épp az elérhetetlenség teszi széppé ezt az érzést, ha megkapnád, amit akarsz, már nem jelentene olyan sokat, mint azelõtt.

A vágyakozás még nem egyenlõ az akaratossággal.


Nem föltétlenül a vágyakozás miatt érzed rosszul magad, hanem az ezt követõ negatív gondolataid miatt, amelyben néhány csalódás miatt bemeséled magadnak, hogy “senkinek sem vagy jó”.


Azt nem tudom, hogy lehet leszokni a vágyról, de azt igen, hogy hogyan lehet leszokni a negativízálásról, vagy az önsajnáltatásról... és szerintem ez eredményesebb.

2018. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
verd ki
2018. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért lenne jó, ha "ki tudnám írtani", mert akkor boldogabb lennék és nem terelné el sokszor a figyelmemet.
2018. máj. 27. 22:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon örülök neki hogy nekem sikerült ezt kizárni az életemből mert sohasem volt még olyan igazi barátnőm, persze volt pár lány akikkel úgy el tudtam beszélgetni de én szándékosan nem akartam szorosabb kapcsolatba lépni és ennek köszönhetően nekem sosem volt problémám, és ahogy elnézem nem is lesz mert valahogy tudom ezt kontrollálni magamban. Sokkal jobban érdekelnek a hobbijaim mint a kapcsolatok másokkal. Lehet hogy pszichopata vagyok igazából csak nem tudok róla. De valami olyasmit tudnék neked tanácsolni hogy keress valamit ami nagyon leköt és szerintem akkor elmúlik a szomorúságod.
2018. máj. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!