Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érzi még azt valaki ha naponta...

Érzi még azt valaki ha naponta eltölt 1-2órát az idős hozzátartozójával, hogy lefárasztja?

Figyelt kérdés
Pedig szeretem a nagymamámat,lehet kicsit ritkítani kellene a találkákat.Meg most az én életem sem a legrendezettebb,lehet az is kihat rá,hogy sok minden idegesít,türelmetlenebb vagyok.Meg a mindennapi rutinszerű dolgok is, és aheylett hoyg minőséges beszélgetéseket folytatnék(amire nincs mindig és mindenkivel lehetőség),mindig ugyanazokat a dolgokat,részletkérdéseket kell hallgatnom.

2018. máj. 29. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Először úgy értelmeztem, hogy Te fárasztod le a nagymamát. Csak a végén jöttem rá, hogy fordítva vannak a dolgok. A magánéleti problémád is okozhatja. Tudatosítsd, hogy az idős ember memóriája rosszabb. Nem tudja, hogy amit mond, azt már huszadszor mondja neked.Ha ismétel, akkor nagyon tapintatosan szakítsad őt félbe, mondván, hogy ezt már tudod, csak ő valószínűleg elfelejtette, hogy ezt már mondta Neked. Aztán nevessetek egyet a feledékenységén. Ha újra-újra előjön ezek után is, akkor mondd azt, hogy ezen Te nem tudsz segíteni, de megérted a panaszát. Végül illedelmesen búcsúzz el tőle és rövidítsed az ottlétedet.
2018. máj. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is így voltam ezzel . A nagymamám állandóan csak beszélt , de meghallgattam . Egy idő után már kerültem ezeket a szituációkat . Sajnos rá pár hónapra meghalt és mai napig szarul érzem magam e miatt .

Annyit tudok javasolni hogy ha van időd beszélj vele mert nem tudhatod mit hoz a jövő .

2018. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Beszélgetek vele,de amikor ugyanazt hallom akkor általában a telefonomat nyomkodom meg olvasgatok közben.Eljárok hozzá szinte napi szinten,az is lehet,hogy a nap második felére már kifáradok és türelmetlenebb is vagyok.Meg szinte minden napom ugyanaz és már törnék ki ebből a monotonitásból.Olykor unom a környezetemet,az embereket,tudom nem ők a hibásak,de így érzek.Remélhetőleg ezen minél előbb tudok majd változtatni.
2018. máj. 29. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!