Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kettő érzelmileg kiégett...

Kettő érzelmileg kiégett ember, megtudja gyógyitani egymást?

Figyelt kérdés

Adott egy csaj modell gyönyöru nyilván igy rengeteg jelentkező volt rá az évek során,nagyon okos,rafinált, domináns hatalom központú viszont totál kivan égve (persze elképesztő nagyképünek tartja mindenki) de én tudom mi a pálya.


Én ugyan ilyen vagyok érzelmileg sivár, kiégett volt normális csajom nem igazán tudtam megbecsülni ő meg kezelni engem szóval rájöttem hogy ez már sehogy nem akar menni.


De ha két ilyen érzelmi hulladék összeáll ÉS MIND A KETTŐ tudja a megoldást abból lehet valami ha mind a két fél szeretné?


2018. jún. 1. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem két ilyen "érzelmi hulladék" (te írtad, nem én) csak fokozná a problémát.


"ÉS MIND A KETTŐ tudja a megoldást"


Mire tudjátok a megoldást? Arra, hogy hogyan kezeljétek egymást? Vagy a kiégésre? A kiégésre nem hiszem, hogy tudnátok a megoldást bármelyikőtök is, mert akkor valószínűleg már nem lennétek kiégve, szóval nem lenne aktuális a kérdés.


Szerintem az érzelmi kiégésre nem egy másik ember/kapcsolat a megoldás.

2018. jún. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:) igen ezt is érezem amit mondtál...viszont mint baráti kapcsolat segithetne egy nő ebben a helyzetben?
2018. jún. 1. 14:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, jól lehúzzák egymást a fosba, maximum...
2018. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egymáson kéne segíteni, hanem magatokon. Amíg az ember nincs rendben magával, addig szerintem nem szabad másik kapcsolatot kezdeni.

Még ha csak barátságról is van szó, mivel egy a kiégettség miatt egy sokkal "érzékenyebb" állapotban vagytok, ezért nem biztos, hogy hosszútávon sikerülne akár az alkalmazkodás, akár a másik tolerálása...

Persze embere válogatja, hogy ilyen helyzetben kinek mire van szüksége.., de tapasztalataim szerint nem egy másik hasonló helyzetűre, hanem olyanra, akire lehet támaszkodni...

Másrészt pedig az érzelmileg kiégett embereket az orvosok is csak kezelni tudják, a gyógyulás a saját kezükben / jobban mondva a fejükben van. Mert a gondolatokat, érzéseket, döntéseket nem az orvosok irányítják. Hanem minden egyén maga.

2018. jún. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem :) letisztáztam hogy nem akarok tőle semmit max pár kérdés és igazából nem akarok, az orvosokban nem bizok mert csak egy nyugtatót fognak felirni...fejben dől el ezt teljes mértékben aláirom mert egyszer igy vagyok egyszer úgy...viszont nagyon sokszor nálam már testi dolgok is jelentkeztek ez miatt.


A baj az, hogy egy kiegyensúlyozott ember eltudja mondani a megoldást...viszont a kiégett embernek nagyon kellemetlen lenne, mert azt hinné hogy "megakarja fejteni". Mindegy szerintem nem megy bele...viszont ezt a dolgot komoly hittel tudom csak korrigálni...mind önhittel, sok hazugsággal stb....mert amúgy itt komoly gondok lennének.

2018. jún. 1. 15:03
 6/7 A kérdező kommentje:
és nem tudom megoldani...ez a baj, és a nők általában kicsit hamarabb kapcsolnak az okosabbak..
2018. jún. 1. 15:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, hajrá Kérdező!


"Szerintem az érzelmi kiégésre nem egy másik ember/kapcsolat a megoldás."

"Nem egymáson kéne segíteni, hanem magatokon. Amíg az ember nincs rendben magával, addig szerintem nem szabad másik kapcsolatot kezdeni."


Én ezt máshogy fogalmaznám meg. Nagyon nem jó, ha mástól teszed függővé a boldogságodat, mástól várod a megváltást. Ha egy ilyenbe belebuksz, amire nagyon nagy esély van, akkor sokkal mélyebbre zuhanhatsz, mint ahol kezdtél.


Ez persze nem azt jelenti, hogy ne legyenek emberi kapcsolataid :) csak, tényleg, ne mástól várd a megváltást.

2018. jún. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!