Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok szülő miért nem tanítja...

Sok szülő miért nem tanítja meg a gyerekének milyen az, igazi önbizalom? (azonk kívül, hogy mondja, hogy "legyen önbizalmad)

Figyelt kérdés

És a "ne foglalkozz mások mit gondoltak" típusú mondásokon kívül, egy szülőnek van egyáltalán szerepe az önbizalom kiépítésében


vagy van egyáltalán esélye arra, hogy a gyereknek ha problémája van, akkor azt időben elkapják, és ne kerüljön egy olyan helyzetbe, amikből lesznek a 30 éves szüzek?


A szülő az mennyire felelős azért, hogy észrevegye ha valakit éveken át szekállnak?


Én nekem pl. mindig csak olyanokat mondtak a szüleim, hogy tanuljak meg visszaszólni, de mivel évek után is ugyanezek a témák jöttek, fel és ugyanezekkel a tanácsokkal láttak el, érthető, hogy nem működött a dolog, majd pedig jött a pszichológus és egyéb blabla..


nem hibáztatom őket, hiszen nem kész akarva csinálták, de nyilván elmegy a kedve az embernek a később "gyerekcsinálástól" ha ilyen gyerekkort él meg


24f



2018. jún. 1. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
hát abban igazuk volt, hogy a világ nem fog megváltozni a kis lelked üdvéért, úgyhogy neked kell alkalmazkodnod. ha el akarsz érni valamit, akkor kiállsz magadért. tehát ők igazából megmondták, mit csinálj, hogy változtass, de cselekedned neked kellett volna. bár szerintem változni sose késő
2018. jún. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gondolkoztam már, hogy hogyan védeném meg a gyerekem, hogyan vértezném fel, mert én nagyon nem akarom hogy azt élje át, amit én.

Nekem is hasonlóakat mondtak, bár apám néha benyögte a biztos megérdemelted kedvességet is.


Mivel szekáltak?

2018. jún. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es Igen, nem késő most naponta kezdtem el ezen dolgozni, de nyilván rengeteg munka újratanulni azt amit az ember egyszer rosszul tanult meg


ugye akkor van a baj, amikor jön a csorda szellem és mivel sokféle, több oldalról verbális támadás ér nem tudod kezelni, és mivel suliba be voltál zárni még elmenni sem tudsz, tehát egyfajta lehetetlen állapotban vagy sakkban tartva ami elképesztően pusztító


2es, egyszerűen kívülálló voltam mindig, 13 éves koromban elkezdtem mindent cikinek érezni a puszta létezést, bármibe kezdtem bele ciki volt..elkezdtem pl gitározni és titkoltam az egész osztály elől, mert féltem mit szólnak, konkrétan nem tudod kiragadni mivel cikizik az embert, egyszerűen alacsonyabb rangsorúnak tartja magát és ez odáig fajul, hogy csak ittas állapotban leszel képes normális beszélgetést folytatni idegenekkel

2018. jún. 1. 23:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sok szülő sem tudja, hogy lesz valakinek önbizalma.
2018. jún. 2. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában egy párkapcsolat elején a nő - aki általában szerény - behódol a tökös csávónak, így létrejön egy kapcsolat, ahol azért kölcsönösen változik a két fél, és a hapsiból lesz egy uralkodó, akit mindig ki kell szolgálni. Egy ilyen felállású "család?"-szerkezetben milyen önbizalmat mutasson és ki?
2018. jún. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az önbizalom egy belülről fakadó érzés. Ezt az érzést senki sem tudja neked megtanítani sem pedig átadni. Erre neked kell rájönnöd. Tanulj meg önmagad szurkolójává válni. Ez az egyik legnehezebb dolog, általában a legtöbb ember mindig másoktól várja a biztatást..De ez semmit nem jelent. Bíztasd magad!
2018. jún. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!