Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismertek olyat aki azért lett...

Ismertek olyat aki azért lett orvos mert menő?

Figyelt kérdés
2018. jún. 2. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Igen, kettőt is. Doktor House és Doktor Csont.
2018. jún. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
Nem, olyat ismerek aki elkezdte az orvosit de ott hagyta az első félévben mert tanulni már nem volt olyan menő.
2018. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Ez ugyanis édeskevés motiváció ahhoz, hogy ezt a kutya kemény, emberpróbáló szakot elvégezze egy olyan, aki egyébként nem elhivatott.
2018. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindenkitől ezthallom, de én meg csak olyanokat ismerek akik értelmiségiek, s a presztízs matt lettekorvosok. Soha nme volt kérdés a szüleinek, hogy orvos lesz a gyerek, ezt 0 éves kora előtt eldöntötték.


Ami még külön fura, hogy asszem' az orvosit és a fogorvosit is elvégezte, s most szájsebész, de saját bevallása szerint nem is érdekli és Ő már programozónak tanítja a 6 éves gyerekét "mert az a jövő".


Biztos okos ember, ezt nem lehet elvitatni, de az élet más területein nagyon tájékozatlannak és egyenesen butának tűnik.


Pl. a szaporitótól vásárolt "pitbull" kutyái (nem hiszi el, hogy törzskönyv nélkül nem azok) is felelőtlenség miatt teherbe estek, de nem vetette el, mert "nem árt neki ha egyszer szűl", persze a kölyök az nem kellett. De ez csak egy példa..


Igaz ez az ember már középkorú, de nem gondoltam hogy ezek a dolgok az ilyen értelmiségiekre is jellemzőek, ebből a generációból.


Illetve van közvetlenül a családban is 1 orvos és egy orvosis (igazából nagyon távoli rokonaim), Ők fiatalabbak, de csak a pénz érdekli Őket. melyik már végzett az ki is ment külföldre, s a másik is ezt tervezi...

De én nem ezért mondom, hogy csak a pénz érdekli Őket, hanem mert kvázi szószerint ezt mondják. Meg hogy ezzel a szakmával megbecsülik Őket.



E mellett lehet e valaki elhivatott? (Én nem tudom, de a gyógyítás iránt nem hinném)


Érdekes módon multkor egy urológus és egy belgyógyász beszélgetését hallgattam, arról panaszkodtak egymásnak hogy keveset keresnek (400 nettót a belgyógyász, a másik nem mondta konkrétan) és hogy akik másfajta szakorvosok azok mennyivel többet keresnek, de amúgy rajtuk láttam és a szavaikból hallottam, hogy valóban elhivatottak és nem a pénz miatt lettel orvosok, nem mondom hogy nincs ilyen.

2018. jún. 2. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!