Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is éreztetek már ehhez...

Ti is éreztetek már ehhez hasonló nosztalgiát?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy megnéztem egy több éves zenének a videoklipjét, melyet még sosem láttam, illetve magát a zenét sem hallottam még. Ennek ellenére eszembe juttatta az életemnek azt a szakaszát, amikor megjelent a zene, s olyan nosztalgikus érzés lett rajtam úrrá. Talán a zenészek külseje meg az egész klip hangulata miatt lehetett. :)

Veletek is volt már ilyen, hogy valami olyat láttatok, hallottatok stb., amit korábban még soha, és mégis nosztalgikus érzés töltött el?



2018. jún. 3. 17:59
 1/4 KexKeksz válasza:
100%

Persze, ez elő szokott fordlni ;)

A zene hangulata, ritmusa, előadása a klipnek, ezek mind mind az agyad érzékeli és lehet, hogy volt egy ilyesfajta emléked a múltban és ez ujra lejátszódik benned. Én éreztem már így

2018. jún. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Testvérem jóvoltából a kisgyermekkoromat az eurodance és a (mostmár retronak számító) disco zenék társaságában töltöttem. Emlékszem mikor régen szalonnát sütöttünk a tanyán, mindig valami Groove Coverage, Groovehouse, Cascada, Náksi vs Brunner vagy Dj Szatmári ft. Jucus ment. De voltak ott Jacko és Bob Marley klasszikusok is.


Azóta már mondhatni felnőttem, és a stílusom is gyökeresen megváltozott, de a mai napig ha meghallom bármelyik fent említett előadó számát, majdnem könnyezek hogy uramisten milyen jó volt akkoriban (olyan 15-16 éve) :D

2018. jún. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze. Nem kell ahhoz ismerni a számot, hogy az adott korszakra jellemző stílusjegyek ismerősek legyenek. Bár rám inkább az a jellemző, hogy olyan régi zenéket keresek elő a neten, amikre már alig emlékszem és tán teljes egészében sosem hallottam őket anno. Ez pl. egy ilyen:

https://www.youtube.com/watch?v=w1xGbEDs6-4

2018. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 radioheadyendremény ***** válasza:

Nem is egyszer. Több olyan előadó is van a kedvenceim között, amelyik a 70-es, 80-as, 90-es években járt a csúcson, a kortársaim közül pedig már nagyon kevesen ismerik őket. Gyakran nézem a klipjeiket, és érzek nosztalgiát egy olyan kor iránt, amiben még nem is éltem. :D


Kérdező, számodra melyik volt ez a dal?

2018. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!