Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az a férfi aki...

Szerintetek az a férfi aki sír, gyenge?

Figyelt kérdés
Sírhat-e annyit egy férfi, mint egy nő? Egyáltalán mi a véleményetek arról a férfiról? Vagy csak bizonyos szituációkban? Érdekelnek a különböző vélrmnyek ezzel kapcsolatban...

2018. jún. 6. 22:45
1 2 3
 1/23 Todboy ***** válasza:
100%
Sírjon csak nyugodtan. Jó lenne, ha végre meghaladnánk ezeket a primitív, provinciális szerepeket, és végre nem a nemekből kiindulva, specifikusan erre korlátozva határoznánk meg az egyén értékét.
2018. jún. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Egyszer azt mondta egy évfolyamtársam, hogy szerinte bárki sír, az szánalmas, mert felfedi mennyire gyenge. Mindezt a síró lakótársunknak. Mondjuk aki mondta ezt egy retkes pszichopata volt.


Amúgy nem, csak már a kisfiúkba is beleverik, hogy ne mutassa ki az érzelmeit.

2018. jún. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Bizonyos helyzetekben az én szememben nem a gyengeség jele, sőt...

Egy férfias férfi akkor is férfi marad, ha elsírja magát. Sokszor nagyot nő a szememben, és becsülöm benne, hogy nem szégyelli kimutatni az érzelmeit.

2018. jún. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb erő a saját gyengeségünk felvállalása.
2018. jún. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
25%
Ha a sírás nem érzelgősségből vagy ideggyengeségből fakad, akkor semmi bajom vele, sőt nagyon is emberi dolog, hogy ezt az oldalát is fel meri tárni.
2018. jún. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gyengeség, csak én nem tudom mit kellene ilyenkor tennem. Pl. láttam már idegen lányokat is sírni, és szeretném megkérdezni mi a baj, de nem tudom, hogy ilyenkor ezt lehet-e. Ha egy férfi sír, még ennyire sem tudom mi lehet rá a megfelelő reakció részemről. Én ha mások előtt sírnék leginkább azt szeretném, hogy ne vegyék észre, de ha mások sírnak nem tudok úgy tenni mintha nem venném észre.
2018. jún. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 he84 ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gyenge az, aki sír, legalábbis a legtöbb esetben. Mindezt értem nőre is, férfire is. Inkább pont attól lesz bátrabb és erősebb, hogy mer sírni, mer beszélni az érzelmeiről és ki is tudja azokat mutatni. Az ilyet én eléggé tudom értélkelni. Unom hogy a társadalom sajnos a legtöbb fiúba belenevelte ezt, hogy sírni és érzelmi dolgokat a fiúknak nem szabad kimutatni, mert akkor gyenge, nem férfias és ciki. Ez egy elég nagy butaság! Inkább pont attól lesz bátrabb és erősebb, hogy ezekben is felvállalja magát! Mindig mondják, hogy a férfi lwgyen bátor, álljon ki magáért, legyen férfias. Akkor eléggé fura és gyanús, hogy a sírás és érzelem terén meg miért nem. Mielőtt még valaki azzal jönne, hogy a lányok, a nők többet sírnak, az azért van, mert nekik jobban ki szabad mutatni, jobban mernek sírni, így többet tudunk ilyen esetekről. Ráadásul a sírás jót tesz, utána lehet nézni az előnyeinek is! Plusz részben a sírások elfojtása, csökkentése miatt hal meg előbb a legtöbb férfi a nőkhöz képest, mert ők szinte egész életükben elfojtják magukban a fájdalmakat, nem beszélik meg másokkal általában az érzelmi bajaikat. Rz pedig nem kicsit hozzátesz a rosszabb életminőséghez és a rövidebb élethez is.
2018. jún. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
35%

Én gyengének érzem magam tőle.

Mivel férfi vagyok így senki nem foglalkozik velem, ha bajban vagyok, csak magamra számíthatok.

Szóval ha férfiként elesel és segítségért kiáltasz, akkor halott vagy. Amikor nagyon rosszul érzem magam, szenvedek, mindig arra gondolok, ha sírnék, ugyanúgy egyedül maradnék, rám még Isten sem figyel régóta. Szóval fölösleges sírni, csak magam vagyok és csak a szemem koptatom.


Az érzelmektől való könnyezés viszont nem gáz.

2018. jún. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%
Nem feltetlenül, de azert nem mindegy, hogy mi váltja ki belőle.
2018. jún. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

Soha nem értettem, amikor azt mondják, hogy az a gyenge, aki sír, és az az erős, aki el tudja fojtani az érzéseit.


Ha valaki erős, akkor miért kell korlátok közé zárnia magát...!?


Pont hogy az az erős ember, aki nincsen korlátok közé zárva - pláne nem olyanok közé, amit ő maga állít fel - és meg meri élni az érzelmeit.


Ahhoz kell az erő, hogy merj élni a helyzettel, ki tudd adni azt, amit érzel. Az elfojtás gyengeségen alapszik. Mondván, hogy amit nem mutatunk ki, az nincs is. - Ez pedig már a problémakezelés egyik válogatottan legrosszabb módszereinek egyike.


A sírás nem rossz dolog. Nem kell szégyellni. Nem kell elfojtani. Nem harcolni kell ellene, hanem megélni az érzést. Segít abban, hogy kiadjuk magunkból azt, ami fáj. Miért kellene begyűjteni a rosszat, hogy szépen lassan tönkre tegyen minket, ahelyett, hogy egy sírás keretében kiadnánk magunkból, és megnyugvásra térnénk...!?

2018. jún. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!