Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes pasik csak nőkkel mernek szemétkedni?

Figyelt kérdés

ÁLtalánosságban is kérdezem és az én példámból.

Pl. munkahelyemen előfordult, hogy valami csávó tök bunkó volt velem, lekezel. Egy ideig tűrtem ezt úgy, hogy én végig normális voltam. Majd elegem lett mikor mint valami kutyát utasítgatott, szóltam a barátomnak (ő is ott dolgozik). Elbeszélgetett vele. Nem tett vele semmit, hozzá se ért, már attól ahogy ránézett az a kis szemét összecsinálta magát. Rohant a főnökhöz utána bepanaszolni. :D De szerencsére nekünk hitt. Az a mitugrász rám se mer nézni azóta. (Megtudtam mással is így bánt nemcsak velem)


Nem egyedi eset, valami új pasas bunkózott velem nemrég, addig volt nagy a pofája míg a barátom nem szólt neki.


De hallottam mástól is, egyre többen ilyenek, főleg csoportosan, hogy nőknek beszólogatnak és bunkóznak, de akár más náluk gyengébb, kiszolgáltaott egyéneknek is. Viszont ha megjelenik valami tökös pasi akkor maguk alá csinálnak.


A barátom mellett biztonságban érzem magam. :) Jó magas és látszik van tekintélye.


Szóval kérdem én, miért van az, hogy egyes csávóknak nőkkel vagy más náluknál gyengékkel szemben nagy az arcuk, arcoskodnak, de egy náluk tökösebb pasitól berezelnek?



2018. jún. 7. 00:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%

Akiben meg van a csibészség az oda áll akárki elé, alkattól, kinézettől függetlenül.

A kevésbé szent régi öregek, akkor sem álltak le ha sörösüveg csattant a fejükön, ma már egy vitánál ahelyett hogy ülne mindenki a seggén, inkább szétszedik a feleket, persze csak magyarokat... :))

2018. jún. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Én arra gondolok mikor ilyen pasit látok, hogy nagyon kanos, de nem nagyon kap nőt, ezért frusztrált, amit a nőkkel való szemétkedésben él ki.
2018. jún. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Fish1 ***** válasza:
69%
Szerintem pasikkal is mernének paréjkodni, de csak ha az gyengébb náluk. Van aki így éli ki a frusztrációját, máshogy nem megy neki. Egyébként te szóltál nekik, hogy álljanak le, mielőtt a pasidnak szóltál, hogy szóljon nekik? Mert minden helyzet tanít valamire - és ha nem magadtól oldottad meg, akkor simán lehet, hogy addig ismétlődik, amíg az ilyen helyzeteket meg nem oldod az életedben.
2018. jún. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, szóltam nekik, többször is de nem használt, tovább folytatták.

Ugyan ez mire tanítana meg? Van akivel sokkal rosszabb dolgok történnek meg, pl. megverik vagy megerőszakolják, vagy leég a háza, az mire tud bárkit megtanítani?

2018. jún. 7. 02:21
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert: a, tudják, hogy a nő nem üt vissza sosem, így rajzuk vezetik le a feszkót; b, alapvetően kisebbrendűségi komplexusa van az ilyen hapsinak, így a nálánál kisebb súlycsoportban lévőkkel kekeckedik; c, direkt erre játszik, kihúzni a gyufát.
2018. jún. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Bocsánat, de szerintem egyáltalán nem jó megoldás, hogy ahelyett, hogy kiállnál magadért, a párodat uszítod rájuk, mert ezzel elmélyíted bennük azt a hitet, hogy egy nő nem képes kiállni magáért. Merthogy ezért találnak meg az ilyenek, mert valószínűleg érződik rajtad, hogy te nem fogsz visszaszólni, nekik pedig nyilván van valamilyen komplexusuk vagy elnyomott problémájuk, amit így vezetnek le. Ha legközelebb ilyen van, szerintem ne egyből a barátodhoz rohanj, hogy védjen meg, hanem védd meg magad, szerezz saját tekintélyt, éreztesd, hogy nem tehetnek meg veled akármit!
2018. jún. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, én ezt is leírtam, hogy többször szóltam nekik, és nem álltak le, legközelebb is tovább bunkóztak, nem vettek komolyan mert nő vagyok.

Ezen kívül, álljak le veszekedni, meg ordibálni azért, hogy aztán engem panaszoljanak be és rúgjanak ki?

Az ilyen beképzelt taplókkal szemben hiába állnék ki magamért ugyanúgy folytatnák. Azt is leírtam, ezek nemcsak velem bunkóskodtak hanem másokkal is, pl. egyik fiatal srác kollégámmal.

Volt olyan alkalom, mikor egy másik bunkónak visszaszóltam, igaz hogy utána kussolt, de vágta nekem az undok pofákat, utána hallottam hangosan kibeszél másoknak, engem fikáz és máshogy is mondja el mint ahogy történt, hogy én kezdtem az egészet.

Az elején egy ideig nem is szóltam a barátomnak, ez se igaz hogy rögtön hozzászaladtam volna. Ezután az eset után egyik alkalommal csak megemlítettem neki munkahelyen kívül hogy x milyen bunkó volt velem és még ő szidott engem másnak. Még ő kérdezte, miért nem szóltam neki? Mondta ezentúl szóljak neki, mert ezek szerinte direkt arra mennek náluknél gyengébekkel köztük nőkkel bunkózzanak, kiskirálynak hiszik magukat ilyenkor.

Mondom, az elején nem szóltam ezekről a barátomnak, az utolsó eset uccsó csepp volt a pohárban, elegem volt, gondoltam ha megvan ez a lehetőségem miért ne.

Egy másik csaj a melóhelyen is panaszkodott, milyen lekezelőek vele egyesek (de neki nincs senki megvédje).

Azon kívül volt egy csaj, neki az egyik csávó trágárságokat szólogatott be, de nem mert szólni senkinek (egyedülálló), főnököknek sem, attól rettegett ha szól valakinek a csávó többedmagával megkeresi mert tudja hol lakik, egy a baráti körük, megvárják és ellátják a baját.

Végül egy másik csaj akinek szintén ocsmány dolgokat mondogatott, szólt a főnöknek az meg kirúgta.


Könnyű így a gép mögül okoskodni, fogalmatok sincs róla mi zajlik, hogy zajlik, és nemcsak velem szenyáznak hanem más lányokkal munkahelyen, de mellettük nem áll senki.


Ha ott lennétek és látnátok, mi zajlik, nem állnátok le itt kioktatni meg okoskodni, nem lenne nagy a pofátok, visszaszólnátok olyannak aki esetleg munka után megvár és megver? Ezek képesek, de mivel barátommal együtt jövünk el nem mernék.


Egyébként mindenhol előfordul(hat) ilyen, iskolában, utcán, más nyilvános helyen, munkahelyen..Volt olyan utcán akartak kötözködni, egyedül voltam ők többen, ha én akkor visszaszólok akár meg is vertek volna, nem érdekelte volna őket nő vagyok.


Van egy nálam idősebb, nálam nagyobb szájú nő, annak is a pasija mindig megvédi, nem is mer annak a nőnek visszaszólni senki. Az a nő rendszeresen él vele, kihasználja a pasija bárkinek neki ugrana aki vele akár tiszteletlenül beszél.


Különben is, örülök végre olyan barátom van aki kiáll mellettem. Az előzőnek csak nagy volt a pofája, de be volt gyulladva konfliktus helyzetben, magáért se állt ki, nemhogy értem..Nem kértem sose de úgyse állt mellettem.

2018. jún. 7. 11:52
 8/14 Fish1 ***** válasza:

Kérdezted, mire tanít egy helyzet. Elég sokmindenre, és mindenre helyzet tanít. Vannak emberek, akik ezt nem veszik észre. Példának hoztál egy olyat, hogy van akit megvernek vagy megerőszakolnak. A megverés (mondjuk egy akármilyen kapcsolatban) nem úgy kezdődik, hogy egyik nap imádják egymást, aztán másnap összeveri az egyik a másikat. Egy ilyen kapcsolat folyamatosan romlik, eleinte csak lelki terror van, aztán jön a verés. Szóval vannak előjelek. Az élet úgy működik (ha eddig nem tetted, figyeld meg), hogy ameddig egy helyzetet nem oldasz meg, addig azt mindig visszakapod, egyre súlyosabb formában. A példában, ha valaki a lelki terror ellenére sem veszi észre azt, hogy a sarkára kellene állnia és közölni az emberrel, hogy márpedig velem ezt nem csinálod, és lelépni, akkor jön a "tanulnivaló" továbbra is, ezáltal súlyosabb formában. A megerőszakolás pedig legtöbbször azokat az embereket éri, akik áldozat beállítottságúak. Egy erőszaktevő sem fog olyanhoz odamenni, akiről látja, hogy esetleg nem sikerül elbánnia vele. Ez a helyzet pedig arra tanít, hogy le kell vedleni az áldozati szerepet - még ha ez így hirtelen keménynek is tűnik. De ha a dolgok mögé nézel, általában az erőszak sem egyik napról a másikra jön, hanem előtte az illető már kapta a "jeleket" - mások általi elnyomásban és esetleg bántalmazásban.


Visszatérve a te helyzetedre: ez is tanít valamire. Arra, hogy állj ki magadért, és igen, ha szép szóból és határozottan nem ért, akkor végső esetben ordítsd le a fejét. Mert pl. mit tennél, ha nem lenne senki, akinek szólhatnál? Csak magadra támaszkodhatsz egy ilyen esetben.


Amúgy ez milyen hely, ahol dolgozol, hogy mindenki mindenkibe beleköt? És hogy az utcán is ilyen történik?

És mi történik, ha egy munkahelyen kötözködő emberrel először normálisan beszélgetsz el a problémáról, nem egyből támadólag? Van, akinél ez is beválik és utána eszébe se jut paréjkodni.

2018. jún. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%

Ne haragudj, de olyan flegma az a stílus, amit itt előadsz, hogy érthető, hogy a környezeted nem kedvel. Az én környezetemben valamiért egy nő sem panaszkodott még hasonló helyzetről. Nem ártana elgondolkodnod, hogy talán veled is van valami probléma.

(Mondjuk szerintem full kamu ez a kérdés, mert ez a "a barátom megvéd" szöveg minden mondatba beleszőve kb. egy ovis szintje... :D)

2018. jún. 8. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező akik itt beszolnak azokkal ne törődj mert ezek is nő gyűlölők:D Valóban sok ilyen ember van aki vagy nőkbe köt bele vagy vékony fiúkba, férfiakba. Ez valóban azért van mert tőlük nem fél, tudja hogy ők nem fogják megverni nagy valószínűségel. Egy erős agresszív férfi az nagyon elverné őt munka után ha neki szólogatna be ezért az ilyenektől fél. Sajnos mindig is voltak meg lesznek ilyen féreg emberek a világon akik kinéznek maguknak szerintük gyenge embereket és azokon élik ki magukat. Ennél többet amit most tettél nem igazán tudsz többet tenni, szerintem tök jó hogy megvéd a barátod ha ilyen történik. Egyáltalán nem gáz ha szólsz neki, jól teszed.
2018. jún. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!