Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a magyarok...

Miért van az, hogy a magyarok szeretik hallgatni a cigány zenét, de magát a fajt utálják?

Figyelt kérdés
És most nem olyan válaszokat várok, hogy "én nem szeretem", és ennyi, legyen kifejtve az a válasz.

2018. jún. 7. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

"És most nem olyan válaszokat várok, hogy "én nem szeretem"


Persze, mert akkor megdőlne a teljesen hamis tézised, amire ezt a kérdést alapozod és akkor a kérdésnek sem lenne értelme.


Azért mert van pár suttyó proli aki szereti a gajdolós cigány zenét, attól még a normális ízlésű emberek igénytelen hányingernek tartják...

2018. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
A mulatós zene nem = a cigányzenével.
2018. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Egy faj vagyunk a cigányokkal.



Nos, valakiknek a kultúrájának egy eleme s maguk az emberek, az kettő. De a többség szerintem nem szereti a cigányzenét, maximum poénosnak tartja évi egyszer, valami fesztiválon, részegen. Mert megvan a maga lendülete és hangulata, szó se róla.


Én is szeretem és csodálom a japán kultúra bizonyos elemeit, utálom más elemeit és nem szeretem kifejezetten a japánokat, a hozzáállásuk bizonyos dolgokhoz távol áll tőlem. Az egész nem egybecsomag, amit az ember egyben szeret vagy sem. Ez az általánosabb válaszom.

2018. jún. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Azért, mert teljesen különálló dolog ebben az esetben a faj, valamint az általuk játszott zene. Nyilván eltérő a vélekedés, hiszen eléggé elválik a kettő ebben a tekintetben, mivel az egyik egy népcsoport, a másik pedig egy művészeti / önkifejezési / néprajzi ág.


Egy fordított példa: Ez olyan, mint hogy sokan fikázzák a gyengébb minőségű kínai termékeket, viszont magukkal a kínai származású emberekkel semmi baja nincs a közvélekedésnek.

2018. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Én szeretem a mulatóst (ha ezt érted cigány zene alatt),nem vagyok proli,és a cigányokkal sincs bajom.Egyetemi hallgató vagyok,de szeretek ilyen zene mellett mulatni,engem teljesen kikapcsol.Mellesleg az egyik legjobb barátom is cigány származású :)
2018. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát én már pedig nem szeretem, és ennyi. Alapvetően nincs értelme a kérdésnek, mert rögtön olyan állításra akar választ kapni ami nem igaz.
2018. jún. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk úgy, hogy nagyon sok cigány tesz azért, hogy úgy tűnjön, az egész népcsoport olyanok, mint ők. Mindenkintudja miről van szó...
2018. jún. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
pedig én nem szeretem sőt a többi lenyűgöző stílust sem kivéve a classikus, azért a magyarok egy része a cigány punit/kukit is szereti de jól titkolja
2018. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én tényleg nem szeretem és senki sem szereti az ismerőseim közül. Maximum poénból rakják be ha részegek.


Amúgy meg a szeremélyes és minden ismerősöm preferenciáit félre téve lehet szeretni egy bizonyos kultúrának részeit, de az egészet nem.


Az osztályunknak egy cigány nyelvkutató egyszer előadást tartott. Ő elmondta, hogy a lóvári nyelvben nem használják a "lopás" szót. Ők ehelyett azt mondják, hogy "kölcsön veszik" a dolgokat. Egy kultúrában amiben mélyen bele van ivódva a lopás, bűnözés azt nem feltétlenűl lehet szeretni.


Igen vannak kivételek, de egy tradícionális cigány otthonban a feleség nem is beszélhet idegen férfival csak a férje jelenlétében.


A kultúrájuk tele van szexista dolgokkal.


Akkor csak akkor szerethetem az indiai kaját, ha rendben vagyok a becsületgyilkosságokkal és az ottani mélyen a kultúrában gyökerezett szexista dolgokkal?


Lehet egy kultúra részét szeretni.


Ugyan így egy rasszista is szeretheti a cigány zenét még akkor is ha minden szombaton magyar zászlóval hadonászik otthon a skinhead barátaival náci indulókra rasszista dolgokat kántálva.

2018. jún. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!