Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is nehezen tud felidézni...

Más is nehezen tud felidézni új arcokat, ha hasonlítanak valakire, akit már megjegyeztél korábban?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ez általános dolog vagy fura, de nagyon nehezen tudok visszaemlékezni arcokra. Mintha az agyam mindig egy korabbi arcot hozna be, akire hasonlítanak. Előfordult többször, hogy valakit megismertem, eltöltöttem vele egy teljes napot és nem tudtam felidézni az arcát rögtön azután, hogy elköszöntünk egymástól. A háziorvosom pl. hasonlít minimálisan egy színészre és több év utan voltam csak képes felidézni az arcát, előtte mindig csak a színész ugrott be. Az arcok felismerésével nincs egyáltalán problémám, a memóriám is kimondottan jó más téren szerintem. Amikor nem jut eszembe valaki arca és keresek egy képet, akkor mindig van egy 'jaaa tényleg' pillanatom. Ha senkire sem emlékeztet az illető akkor nincs problémám az arca megjegyzésével általában.
2018. jún. 7. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szintén így vagyok ezzel én is, és nagyon zavaró tud lenni. Hiába nézek képeket az illetőről, memorizálom a vonásait, abban a pillanatban, hogy nem nézek a képre, egyből egy másik, de hasonló arc ugrik be.
2018. jún. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És az arcok felismerése neked se probléma csak a felidezes, ugye? Mert mindenhol az arcvaksaggal jönnek, de az más. Az arc felismerése sosem probléma, csak a felidézése.

Közben keresgeltem máshol is és valahol azt írták, hogy az agy lehet így spórol energiát, hogy hasonlóság miatt asszociál és korabbi információt hoz be, mert hirtelen az tunik jó válasznak.

2018. jún. 7. 23:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.


A felismeressel nincs bajom, csak a visszaemlekezessel. En nem jartam igy utana, de lehet, hogy igazad van :)

2018. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!