Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Talan pszichológus segitsege...

Talan pszichológus segitsege kellene?

Figyelt kérdés
Egyszeruen rettegek ejszaka egyedul lenni.33 eves vok, 1 gyerek anyja. Es rosszabb vagyok mint egy gyerek! Gyulolom a sotetet es a csendet. Ejszaka a tv be van kapcsolva, a lampa vilagit. Addig nem alszok el, mig a telefon ki nem esik a kezembol. Allandoan az az erzesem, hogy vmi van a szobaba. Minden apro neszre bepanikolok es elfog a retteges. Jelenleg egyedul elek, de ha mondjuk egy barat itt alszik a nappaliban ejszaka, olyankor nem felek.Mar elegem van, mert napkozben meg folyamatosan faradt vok. Talan az altato tabletta segitene?Vagy proof segitseget kene kerjek? 1 eve egyedul nevelem gyerekem, felek, hogy elvennek tolem ha kiderulne, hogy mentalis problemam van. Ez annak szamit vajon?

2018. jún. 10. 01:31
 1/7 Fish1 ***** válasza:

Szerintem nem számít mentális problémának. Altatót nem javaslom, mert simán függő lehetsz tőle, ezenkívül mellékhatásai lehetnek, plusz az eredeti problémát nem oldja meg, ez csak tüneti kezelés.

TV-re elaludni nem túl jó, mert ébredés után és alvás előtt a legaktívabb a tudatalattid, mármint ilyenkor lehet a leghatásosabban információkat bevinni, és ha a TV-ből a szokásos negatív trágya dől, az nem lesz hasznodra.


Ez mióta tart egyébként? És mi történt az életedben abban az időben, amikor ez elkezdődött?

2018. jún. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon regota. De egyedul egy eve elek, es azota zavar ennyire. Sokszor a gyerekemnek is megengedem, hogy velem aludjon hiaba van sajat szobaja. De ha o elalszik akkor megint csak rettegek, a wcig nem merek kimenni. Katasztrofa vagyok!😕
2018. jún. 10. 02:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Mitől félsz konkrétan? Hogy nem félted attól a másik szobában alvó gyereked?
2018. jún. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Volt már korábban olyan, hogy megtámadtak, betörtek vagy hasonló? Lehet, hogy egy ilyen eset fel nem dolgozottságából adódik ez. Riasztó felszerelése megfontolandó lenne a házba - oké, hogy van gyerek, akihez pl.: este oda kell menni, de kialakítható úgy is -. Az altató nem igazán jó, mert hozzászokhat az ember, meg a gyerek miatt is problematikus. Vannak ismerőseid, akikkel erről beszélhetnél?

Kicsit olyan ez, mintha agorafóbia lenne, de nem vagyok szakember.

2018. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem attol felek, hogy valaki bejon a lakasba. Hala Istemnek nagyon jo kornyeken lakunk. Ez nalam inkabb olyan mint a kisgyerekeknel, hogy felnek egyedul a sotetben. Nappal semmi bajom nincs. Es akkor sem, ha tudom hogy rajtam kivul vki van meg a hazban.Nem tudom, hogy mit csinaljak, hogy megszunjon ez a problema.
2018. jún. 10. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbálj enyhe altatót/nyugatót. Nekem is volt ilyen egy időben. Sedatif jó. Attól fogsz tudni alaudni. Ha nem akkor mást kell próbálni. A sedatif nem okoz függőséget.
2018. jún. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fish1 ***** válasza:

Ennek nyilvánvalóan van valami konkrét oka, amit gondolatban vissza kellene pörgetned. Valami kiváltotta. Ha erre rájössz, az jó, mert akkor ki tudod "gyomlálni" az egészet.

Ha nem találod az okot, akkor minden lefekvés előtt tegyél fel magadnak hasonló kérdéseket:

- Miért vagyok bátor a sötétben?

- Miért merek már egyedül is nyugodtan aludni a sötétben?


Ezeknek a lényege az, hogy a kérdést pozitív szavakkal tedd fel, szóval félelem helyett a bátorságra, társaság helyett az egyedüli alvásra rákérdezve. Ezeket a kérdéseket ismételgesd magadban alvás előtt, de akár napközben is bombázhatod az agyadat velük. Ennek az a lényege, hogy amire a tudatos elméd folyamatosan keresi a választ, az egy idő után beépül (nem biztos, hogy ez a jó szó) a tudatalattidba, ami pedig úgy működik, mint a google, megkeresi a megoldásokat és a válaszokat. Szóval ha a félelmet erősíted magadban, akkor arra keres megerősítéseket és hasonló helyzeteket, ha a bátorságot erősíted, akkor arra.

Ha ezt csinálod kb 3 héten keresztül (de becsületesen, nem csak néha), akkor meg kell szűnnie a problémádnak.


Ha ez nem segít, vagy csinálod rendszeresen, akkor javaslok pszichológust, bár ő is csak megoldásokat fog javasolni, megoldani nem fogja helyetted.

2018. jún. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!