Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magamutogatás vagy inkább...

Magamutogatás vagy inkább önbizalomhiányra vall, ha valaki sok képet tesz fel facebookra?

Figyelt kérdés
Van egy csaj, régebben elcsíptem beszélgetés közben, hogy azt mondja, hogy annyira szereti magát, ha ahogy tükröt lát rögtön megáll s megnézi magát. Minden héten tesz fel facebookra vagy profilképet vagy valami képet, ami tipikus miniruhás, magassarkús és agyonretusált. Teljesen másképp néz ki a facebookos képein, mint a valóságban, szép előben is, de nem annyira tuti, mint facebookon mondjuk. Plusz kapja a facebookon a bókokat, de amikor társaságban van(sokszor járok én is abba a pubba), le se szarják, megnézik, mert kipakolja a dolgokat, de nem szólnak hozzá, senki nem mondja neki, hogy jaj szép vagy, nem keresik a társaságát.
2018. jún. 10. 07:31
1 2
 1/11 Miss Endzsi ***** válasza:

A facebookot leszámítva én is ilyen vagyok. Önbizalom hiányos, de nem a külsőm miatt, hanem más okokból kifolyólag. A külsőm, az az egyetlen dolog, amit úgy formálhatok, színezhetek, öltöztethetem fel, ahogyan én akarom, és senki nem szólhat bele. Szabadságot ad, hogy az lehetek, aki akarok.

Szerintem valami ilyesmi szituáció lehet nála is.

2018. jún. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem is arról van szó, hogyha valaki tapadós miniruhát hord magassarkúval, mert nálam ez szinten mindennapi alapdarab, de ha tudja, hogy jól néz ki benne, akkor mi szükség van feltenni facebookra AGYONSZERKESZTVE! és minden héten cserélgetni a képeket, stb. Ha előben szép, megdicsérik előben vagy bármi.
2018. jún. 10. 07:49
 3/11 Miss Endzsi ***** válasza:

Ahogy gondolod, önbizalomhiányból. Lehet otthon nem figyelnek rá eléggé, nincs aki törődjön vele úgy, ahogy azt igazán szeretné. Kis kori traumák, pl.: verték, csúfolták, utálták, nem figyeltek rá otthon.

Ezzel próbálja bepótolni, megmutatni a világnak.

2018. jún. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy egészséges lelkű ember nem rak ki képet csak azért hogy dicsérjék meg kötelezően.

Valamilyen szinten defektesek ezek..

2018. jún. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem csak ez a csaj ilyen, hanem még több ezer amúgy. Mindenki különlegesnek szeretné magát hinni, nem akarnak beletörődni abba, hogy átlagosak. A virtuális világ, azért sokkal másabb mint a való világ. Ahogy te is írtad, megnézik, mert fiatal, de ebben ki is merült a jelenlétének a hatása.

Azt, hogy belül üres, semmi sem fogja pótolni. Semmilyen külsőség. Az ilyenek szánalmasak, szánni valóak. Persze nem ismerhetem őt, de a leírtak alapján ez a véleményem.

2018. jún. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Valaminek a kompenzálása miatti feltűnési viszketegség,

unatkozás,és persze nem utolsó sorban beteges primitívség,

fiatalok esetében pedig gyerekes divatmajmolás.

2018. jún. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy bármilyen trauma érte volna. Lehet, hogy pusztán csak ostoba, függő, unatkozik. Nem kell az összes embert a szegény kis áldozat szerep mögé bújtatni, mert sok esetben szó sincs ilyesmiről.
2018. jún. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Önmajomkodás.
2018. jún. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vagy egyszerüen mindenki a lelke legmélyén szeretne jól kinézni megdicsérve lenni meg szeretve lenni.


Bár gondolom itt legtöbb ember a szeretetröl még a Tvböl sem hallott.

2018. jún. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani, az biztos hogy vágyik nagyon a figyelemre, a bókokra. De hogy önbizalomhiányos e azt nem merném biztosra mondani, mert pl. nekem nagyon nincs önbizalmam, de egyáltalán nem így nyílvánul meg. Pont az ellenkezője, visszahúzódó vagyok, csendes, és inkább azon vagyok hogy ne vegyenek észre, nem hogy még kipakoljam magam :D
2018. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!