Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom túltenni...

Miért nem tudom túltenni magam egy kapcsolaton? 26F

Figyelt kérdés

Màr több mint fél éve szakítottunk, Màr akkor tudtam, h nehezen fogom feldolgozni de nem h ennyire, nem kaptam értelmes egyenes választ a szakítás okára, csak h értelmetlen mellébeszélés.. az exem bipoláris megtanultam ezzel a tulajdonsagaval együtt élni, és rendkívül jól is kezeltem, elég nagy az empátiám, h tudjam mikor hogyan kell beszélni viselkedni. De ennek már mindegy, Nos miután szakított velem én kis híján belerokkantam, egyszerűen már mentálisan érezhetően legyengültem, nagyon keveset beszélek, pláne h amugysem vagyok egy nagy dumàs, borzasztóan alszok és ha álmodok őszintén szólva szinte csak vele, és elég rosszakat is, csak akkor alszom minőségit ha betépek... és úgy átmenetileg megszűnik a nyomàs a szìvemről is, nem tudom mi tévő legyek...

Járok kineziológushoz az eset óta, de nem igazán megy a feldolgozás valamivel könyebb és nem szorongok annyira, barátokkal jobban ment elterelni a gondolatokat, de az is átmeneti és nem utolsó sorban szinte minden közeli barátom külföldön van.. ismerkedni meg... konkrétan nehezen ismerkedem, nos van egy nystagmus betegségem ami elég zavaró és nehezen nézek az ember szemébe és ez szerintem visszataszító és elég furcsa is..főleg ismerkedésnél, engem speciel ez zavar...(de kit nem zavarna ha ùgy látnà a világot mintha közbe folyamat ràznák a fejét?)

Továbbá, elfoglalom magam, van egy saját kis birtokom házzal azt gondozgatom próbálom ebben keresni a boldogságom de ez is a kettőnk egykori célja volt és speciel a személyes célom is, de szörnyen boldogtalan vagyok, és nèha az öngyilkosság is megfordul a fejemben ami nem normális.. és már nem is az ő hiánya miatt, mert inkább érzek gyűlöletet mint szeretetet, de valami mégis összekuszálódott a fejemben...



2018. jún. 12. 00:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a ma embere nem arra van nevelve, hogy autonóm legyen. Tehát sajnos a közérzetünket, öntudatunkat, önbecsülésünket képesek vagyunk mások kezébe adni, másoktól függővé válni.

Ez nem szégyen, nem ciki, csak inkább egy felesleges kellemetlenség, szenvedés.

Társas lények vagyunk, de alapvetően autonómak. Csak ezen a kultúrkörön már gyerekkortól arra kondícionálnak minket, hogy függjünk, feltételhez kötöttek legyünk.

Párom, másik felem, drágám, kedvesem stb, még a szavaink is ezt sugallják. A legtöbb ének sem azt hirdeti, hogy magamban elvagyok és egy kapcsolat maximum ehhez hozzátesz, hanem arról szól, hogy az ember egyedül nehogy egésznek érezhesse magát. 'Nem tudok élni nélküled, engedd, hogy élhessek veled' pl. Mindenhonnan a vizscsapból is a szerelmi bánat, a párkapcsolat indokolatlan túlértékelése ömlik. Az emberek alárendelik magukat a másiknak, a boldogságuk kulcsát átadják mások kezébe. És elveszítik emberi méltósagukat.


Tudom, hogy sok kényszeres okostojás mínuszig fog pontozni a válaszomért, de érdemes átgondolni, amiket írtam.



Ebben a cikkben is vannak hasznos infók


[link]


Az a lényeg, hogy magunkban kell vizsgálódni, hogy miért nem tudjuk elfogadni a múlandóságot, a tökéletlenséget.

2018. jún. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon jól megfogalmaztad! Sajnos felgyorsult a világ, véleményem szerint a technológia is nagyban közrejátszik a kapcsolatokban, sajnos ha pl. a párunk be durcizik, az az első hogy a telefonjukat nyomkodják és ott beszélik ki egy barátnővel vagy egy nyálcsorgatós személlyel az adott problémát mintsem, hogy lecsillapodjon és később ezt meg lehessen beszélni.. a hűség és a becsület sok emberből már hiányzik...

De tényleg először magunkat kell tisztába tenni, egyedül megtalálni a boldogságot és fenntartani aztán jöhet a nagy ő.. és nem tőle függni..

Köszönöm a hozzászólásod, elolvasom a linket amit küldél!

2018. jún. 12. 12:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám ,csak a tied súlyosabb , sajnálom ,mivel ugyan ezen mentem én is keresztül csak annyit tudok mondani,hogy próbáld meg elfelejteni egy időre (tudom nehéz de jól jön,később meg amikor helyrejössz akkor ismét eszedbe juthat a személy,de csak már ugy mint emlék ) ,próbáld meg kiverni a fejedből .... 3-4 hónappal előttted jártam így és ennyi idővel ezelőtt sikerült hogy olyan napom volt amikor nem jutott eszembe .. Jó volt nagyon csak azt vettem észre másik nap hogy jééé nem volt az eszemben tegnap..... Most 9-10 hónapra hogy szakitottunk már kezdett semleges lenni a dolog és ugy érzem még mindig kell fél év hogy teljesen "elengedjem " de már sokkal jobb ,, AZ ÖNGYILKOSSÁGI GONDOLATOKAT FELEJTSD IS EL AZONNAL AHOGY JÖN !!!! meglátod majd lessz aki fog értékelni :) remélem segíthettem ,sok sikert :)
2018. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tenném ki ilyen hülyeségnek a szeretteim, csak alapból zavaró hogy egyáltalán megfordul a fejemben..

Próbálom felejteni, elengedni.. tudom, s érzem is hogy nekünk már nincs jövőnk, de itt maradt a szívembe.. :( kicsit nyál.. de így van, köszönöm a hozzászólásod, remélem te is szabadulsz mielőbb ebből a lelki csapdából!

Egyébként ha ennyire tartós, akkor már komolyabb problémára is lehet gondolni, egy posztraumás stresszindrómára vagy egy idegösszeomlásra is akár.. egy rendes pszichológus sokat segít! még akkor is ha egészséges az ember gondolkodása, hogy az is maradjon!

2018. jún. 13. 13:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon ertelmes,intelligens,magas erzelmi intelligenciaval rendelkezo embernek tunsz,biztos vagyok benne,hogy ezeket a tulajdonsagaidat valaki a vegsokig ertekelni es szeretni fogja. Tudom,hogy kozhelyes,de legy turelemmel es ne hagyd az agyadnak-lelkednek,hogy maradando karokat okozzon benned,mentalisan egeszsegesnek kell maradnod,ha mar megaldott az eg ilyen realis onkeppel es helyzetfelismeresi kepesseggel,mert ez segithet hozza a jovoben egy szep,szereto kapcsolathoz es csaladhoz.
2018. okt. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!