Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeljek egy ilyen embert?

Hogyan kezeljek egy ilyen embert?

Figyelt kérdés

Lakik a faluban egy srác. 29 éves, és valamilyen mentális zavarral küzd. Nem tudom mi a neve a betegségének, de annyi a lényeg, hogy rengeteget beszél, megállás nélkül. Néha rákérdez a beszélgetőpartnerre (aki néhány esetben én voltam) de mire az válaszolna, megint elkezdi hadarni a mondandóját. Alig artikulál, nagyon gyorsan hadar, és értelmesen de mégis teljesen összefüggéstelenül beszél. Elkezd mondani több dolgot egyszerre és véletlenszerűen beszél róluk össze-vissza.


Kitalál dolgokat.. Ma pl. azt találta ki, hogy mi egyszer utaztunk egy vonaton, csak én a haverjaimmal voltam, és nem vettem őt észre, mert nem akartam hogy beégessen a haverok előtt azzal, hogy sokat beszél. (Vonaton egyáltalán nem utaztunk együtt. Buszon egy párszor, de akkor haverok nélkül voltam, és ő ült mellettem).


Úgy néz ki, hogy munka miatt többször fogunk találkozni, mert van, hogy ugyanazzal a busszal megy amelyikkel én. Mindig engem talál meg, és nekem beszél végig. Én pedig nem tudok vele miről beszélni, meg nem is igazán értem sokszor, hogy mit mond, mit szeretne, és marad a kínos csend és a bólogatás.. Iszonyatosan kellemetlen.

Sajnálom őt, és nem akarok bunkó lenni, hogy elküldöm durván (finoman már próbáltam, de nem használt), vagy csak szimplán bedugom a fülest és zenét hallgatok, mondjuk szerintem azt se tudnék tőle mert mindig piszkálna. De nem szeretném hogy mostantól a legtöbb reggelem így induljon. Elkerülni nem tudom mivel se kocsim, se másik busz nincs.


Mit javasoltok?



2018. jún. 12. 01:51
 1/5 anonim válasza:

Hát ez lehet tényleg nehéz ügy...

Nálunk is van egy ilyen nő a buszon, mondjuk rajta látszik is hogy zizzent kicsit. És állandóan hülyeségeket kérdez fennhangon...

Esetleg menj korábbi busszal. Bár gondolom nem akarsz emiatt fél-egy órával korábban kelni. Én se akarnék.

De lehet egy kicsit nem baj ha megmondod neki hogy hagyjon békén. Gondold bele magad a helyébe. Egész életében ezt csinálja, szóval valószínűleg sokan elküldték már a francba. Hozzá lehet szokva nem lesz neki új. Persze azért ne durván. Mondd h reggel álmos vagy, nem akarsz beszélgetni, szeretsz még a buszon szunyálni egy kicsit vagy vmi hasonló

2018. jún. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Jaa hogy nincs másik busz :/
2018. jún. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hááát, én is inkább az első tanácsát fogadnám meg, finoman közöld hogy még nagyon kómás vagy és nem tudsz ilyenkor beszélgetni. Beteheted a fülesed is azzal a címszóval hogy zenére relaxálsz.
2018. jún. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát az ilyenek nagyon durvák. :D

Nekem is volt ilyen munkatársam, elküldtek vele árut szállítani az ország másik végébe és egész úton pofázott, hadart, be nem állt a szája. Mivel új volt a cégnél és nem ismertem, gyanútlanul indultam el vele, de olyan másfél-két óra utazás után azt hittem, hogy elalszok, annyira leszívott, hogy nem vesz levegőt, csak pofázik, pofázik és pofázik szünet nélkül. :D

De kajak olyan sebességgel mondta, hogy rengeteg szót ki sem tudott ejteni, mert bukfenceket nyomott a nyelvével és megbicsaklott és olyankor elkezdett dadogni. Azt hittem, hogy már megállok, kirángatom a kocsiból és szétverem a fejét. :D

2018. jún. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Régebben ha esetleg összetalálkoztam vele hasonló helyzetben, próbáltam finoman elküldeni, de nem vette a lapot. Ma hála istennek nem vett észre. Legközelebb szerintem megmondom neki, hogy pihenni szeretnék, bedugom a fülest és ha nem hagy békén, akkor erősebben rászólok. Nem tudok jobbat :/
2018. jún. 13. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!