Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok képtelen olvasni?

Miért vagyok képtelen olvasni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Őszintén bevallom, hogy eddigi életem alatt talán összesen 4-5 könyvet olvastam el. Ezek közül kb 2 db Harry Potter volt, a maradék pedig verseskötet plusz egy összeállítás, amelyben Ady újságcikkekeit gyűjtötték össze.


Ezeken kívül csak képregényeket és 1-2 képregénykönyvet olvastam. Mindig is vonzó volt számomra az egész könyves világ, és még most is SZERETNÉK olvasni, de egyszerűen nem megy. Tökmindegy, hogy mennyire vonzó számomra a téma, néhány elvadultabb esettől eltekintve (pl Ady Endre kötetek) képtelen vagyok a könyv végéig fenntartani az érdeklődésemet. Ami azért vicces, mert rengeteg az időm, tehát előfordult, hogy naponta 16 órát töltöttem el sorozatokkal/filmekkel, de az olvasás egyszerűen "nyugtalanít", ahelyett, hogy relaxálna/lekötne.


Ez csak azért zavar, mert úgy érzem, hogy nagyon sok dologból kimaradok így és szégyellem is ezt a dolgot, szeretnék rajta változtatni, de hogyan??


Most Lovecraft novellákat kezdtem el olvasgatni, azokat végig tudom ülni és viszonylag lekötnek, de ettől függetlenül a probléma még nem oldódott meg...


2018. jún. 12. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
olvass, majd belejössz
2018. jún. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá. Nekem kisiskolásként többszáz könyvem volt és jobb napjaimon elolvastam egy könyvet... Sokat tanultam így, furcsa belegondolni, hogy valaki úgy él, mint te. Bár ma már én is inkább videókat nézek (meg több óra Harry Potter fanfic meg ami jön... Ágyban fél könyv... OK, olvasok ma is :D).


Szerintem kezd kicsiben. Írod, hogy a novellákkal elvagy. Akkor olvass novellákat, majd rövidebb regényeket, majd hosszabbakat. Bár nem muszáj regényt olvasnod, ha nem akarsz.

S olvashatsz annyi mást, ismeretterjesztő könyveket. Van, ami minden fejezetében másról szól, nem unalmas. Nyilván a téma is olyan legyen, ami téged érdekel. Én is odadobtam 1-2 kötelező olvasmányt és nem voltam hajlandó elolvasni...


Úgy sem köt le a könyv, hogy részletekben, igen sokáig olvasod? Mert akkor neked az nem eléggé izgalmas, van ilyen. Nem muszáj egy könyvet egyben elolvasni, épp elég bajom, hogy nekem muszáj :D Szerencsére gyorsan olvasok, de a legvastagabb Harry Potter kötet vagy A Gyűrűk Ura egy kötete azért kemény. Aztán hajnal van és hamarosan kelni kell (ez ma már nem igaz, későn kelek, de gyerekként... kölcsön kaptam egy könyvet és másnap vittem vissza).

2018. jún. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezen a jelenlegi infokummunikációs "kultúrán" felnőtt nemzedéknek sok gondja van az olvasással. Minél több érzékszervre hatnak az egyidőben érkező ingerek, az agy annál jobban van ingerelt állapotban, annál kevésbé vannak igénybe véve a gondolkodási folyamatok. Mindez az agy, az ingerfolyamatok átstrukturálódásával jár együtt, amit nehéz egy idő után megváltoztatni. Olvass olyan könyveket, amelyek izgalmasak, megmozgatják az ember képzeletét, fantáziáját, amibe az olvasóképes beleélni magát. Az ilyen könyvek régebben az ifjúsági irodalom körébe tartoztak, bár eredetileg felnőtteknek szánták őket: Jókai, Gárdonyi, Verne, Dumas, később jöhet, Balzac, Maupassant, Zola és a többiek. Megjegyzem, nem kötelező követni a lapok vagy a leírt történetek sorrendiségét, lehet előre lapozni, netán a végét elolvasni előbb, hátha az kelti fel az érdeklődést. Nekem vannak "kedvenc" regényeim, amelyeket már többször elolvastam és ma is örömöm találom benne, akárhol ütöm fel a kötetet.
2018. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
14%
vegyél betűtésztát, aztán rakj ki belőle szavakat! :D
2018. jún. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 he84 ***** válasza:
0%
Az is lehet, hogy alapból nem szeretsz olvasni, ettől még nem vagy rá képtelen, ez túlzás. Amúgy én se szeretek nagyon könyveket olvasni, nem vagy ezzel egyedül. Nem kötelező, ha nem szívesen olvasol könyveket, akkor ne tedd. Csak mások miatt nem kell.
2018. jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Lehet eddig csak mellényúltál. Nem minden könyv tetszik nekem sem, pedig én szeretek olvasni. Van amit úgy kell végigszenvednem, mert túl sok a leírás, uncsi, vagy teljesen mást vártam a történettől. Meg kell találnod ami leköt. Mondjuk válassz 100-200 oldalas könyveket különböző műfajokban, és rá jössz ha tetszik valami.

Én pl imádom a krimiket, meg a pszicho thrillereket. Sokkal jobban átjön mint filmen. De azok közt is volt réééééééémesen rossz alkotás is, azóta is kísért hogy lehet 400 oldalon keresztül söprögetni azt a szemetet amit papírra vetettek. Brrr. Lehet aztán másnak meg az a kedvence


Szóval nem nem tudsz olvasni, csak nem találtál még számodra jó könyvet/ műfajt. Sok sikert a keresgélésben

2018. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%
Nézd, ha úgyis csak ponyvát olvasnál, akkor teljesen mindegy, a műveltségre való igényedet ugyanúgy nem elégíti ki az sem. Szépirodalmat, filozófiát, történeti írásokat, elméleti szövegeket meg sokszor csak úgy lehet, ha az első párnál ráerőszakolod magad. Nyilván nem Joyce-szal, Prousttal meg Musillal kell kezdeni, de amit te keresel, azt nem Rowlingtól meg Lovecrafttól kapod meg.
2018. jún. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Azért, mert ahhoz vagy szokva, hogy agyoningerlik az agyadat ezer oldalról. Olvasni pedig sokkal munkásabb agyi folyamat.


Azaz neked kell megrágni a dolgokat, elindítani a belső mozit, nem pedig a szádba rágja a külső mozi a képet.


Apránként kezdd el, könnyed könyvekkel, naponta olvasva fél órát elalvás előtt. Bele fogsz jönni, és falni fogod a könyveket.


Sajnos, sokan, hozzád hasonlóan ellustult aggyal rendelkeznek, és igen, jól érzed: kimaradsz valamiből. Sőt.

2018. jún. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a HP volt az első olyan könyvsorozat, ami igazán lekötött és érdekelt, ekkor voltam 11 éves. Azóta falom a könyveket, főként a pszichothrillerekért, krimikért, romantikus drámákért vagyok oda. Az a lényeg, hogy megtaláld azt a stílust/műfajt, ami tetszik és azon belül rengeteg jó könyv van, amik közül tudsz válogatni, persze így is lehet, hogy valami rosszba futsz bele, de ez ne tántorítson el. Én általában borító és tartalom alapján választok könyvet, ha az megfog és kíváncsivá tesz, az már jó. De hidd el, nekem is volt olyan időszakom, amikor képtelen voltam olvasni, hiába kezdtem bele bármibe, meguntam, ideges lettem tőle, pedig imádok olvasni, elmerülni egy történetben. Kipihent, nyugodt lelkiállapot kell hozzá, ha stresszes vagy ideges vagy, állandóan agyalsz valamin, úgy nehéz élvezni az olvasást. Egy próbát megér, ne add fel. Olvasni nagyon jó kikapcsolódás. Ha ráérzel az ízére, akkor élvezni fogod. :)
2018. jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Én mindig imádtam olvasni, rengeteg könyvet elfogyasztottam. Majd magyar szakon tanultam tovább ahol csak még többet kellett. Nekem valahogy a gyorsan olvasás nem ment soha, hiába élveztem a történetet a lapok mégsem fogytak gyorsan.

Alig vártam hogy végezzek és olyan irodalmat olvashassak amit szeretnék is. Utána munkába álltam és azóta se időm se kedvem nincs nekiállni sem. Egyszerűen nem tudok koncentrálni, mert tele van a fejem határidőkkel, problémákkal, teendők hosszú sorával. Vagy egész egyszerűen csak hulla fáradt vagyok.

2018. jún. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!