Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem iszom alkoholt, de erőltet...

Nem iszom alkoholt, de erőlteti és mindenféle kifogásoakt gyárt mellé. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

AZ egyik ismerősöm nem érti meg, hogy én nem fogok alkoholt inni akkor sem ha fejen áll. Egy kortyot sem!

Aztán először csak kínálgatja hogy "csak egy kortyot, attól nem lesz bajod" meg ilyenek. A végén meg elkezdte magyarázni hogy a székelyek egy pálinkával kezdik a napot meg is lehet nézni hogy mennyire nem nyeszlettek mint mi. Meg hogy aki nem iszik az nem is férfi.Meg az üveges bor minőségi és nagyon fontos a szervezet számára. Miért ilyen valaki? Miért adja elő hogy büszkének kéne lenni rá ha valaki iszik? Tényleg szeretném megérteni ezt a mentalitást, kérlek segítsetek. Ja, és elkerülni nagyon nem tudom mert egy közvetlen ismerősöm által futunk össze állandóan tehát nem akaratlagos. Nem megoldás a "ne keresd a társaságát" .



2018. jún. 12. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard megérteni, nem hiszem, hogy sikerülne, hagyd figyelmen kívül.


Az emberek egy része nem bírja, ha valaki máshogy eszik, iszik, alszik, él, mint ők. Ilyenek.

2018. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Olyan mint a vallásos. A hitét erőlteti rád és egy két lábon járó csoda vagy, mert a számára fontosnak tartott dolog nélkül is élsz. Talán kicsit irigy is, hogy neked megy, éy kisebbségi érzete van, mert azzal, hogy nem iszol azt éreztet(het)ed, hogy ő kevesebb, rosszabb nálad.

Hogy javíts a helyzeten ezt próbáld meg tisztázni vele, hogy ha megiszik egy pohár pálinkát azzal semmi baj nincs, viszont TE akkor sem fogsz mert ez a saját döntésed.

2018. jún. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a „barát” egyfajta kihívásként fogja fel ezt a dolgot; majd ő megmutatja, hogy már pedig fogsz inni. Mondjuk nem értem, hogy idióta érvekkel hogy akarja elérni, hogy igyál, legalább olyat mondana, aminek értelme is van; például napi egy pohár vörösbor jótékony hatással van a vérképzésre.

Mondjuk én sem értem ezt a pia/ivászatkultuszt...

2018. jún. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Ne vedd magadra,csak jót akar.

Tudasd vele hogy jogod van az egészségtelen élethez.

Viszont ha leesik a véralkoholszinted és rosszul leszel (gátlásos,józan stb) akkor ne várd hogy majd ő segít.

2018. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Flagstaff ***** válasza:
97%

Kérdezd meg tőle.

Én arra tippelek, hogy ő egy gyenge akaratú ember aki nem érti, nem képes felfogni, hogy ha valaki elhatároz valamit, azt be is fogja tartani kibúvók és kifogások keresése nélkül. Hogy ő ilyen, az még nem lenne baj, ha tudná, hogy ez nem erény, hanem jellemhiba, amelyen dolgozni kellene. Sajnos kultúránk a hiányosságokat értékeli, az erényeket megveti... De sebaj, lesz ez még így se. (Jön még kutyára úthenger.) Gratulálok a kitartásodhoz!!!

2018. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Azzal az ismerőssel én már nagyon régen nem beszélnék.
2018. jún. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősöd primitív.
2018. jún. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
Még csak nen is a barátod, akkor hogyhogy nem opció a "ne keresd a társaságát"? Mert én nem járok össze olyannal, aki meg akarja nelem mondani, hogyan éljek.
2018. jún. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#8: Hát, gondolom úgy, hogy nem akarja megszakítani a kapcsolatot azzal s közvetlen ismerőssel, "aki által", mindig összefutnak.
2018. jún. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se akard megerteni. Hadd mondja a magáét, ne foglalkozz vele.
2018. jún. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!