Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Miért hallgat az ember szomorú, szerelmes dalokat ha tudja hogy az csak sokkal jobban elszomorítja?

jún. 13. 18:51  Privát üzenet  

A válaszok
Olykor a tetőfokára kell fokoznunk a bánatot, amíg szinte "belehalunk" és csak utána jöhet enyhülés.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jún. 13. 18:54 Privát üzenet
én csak a saját példámat tudom felhozni: miközben zenét hallgatok, szinte mindig valamilyen történetet képzelek el, ami passzol az adott dal hangulatához. ergo beleképzelem magam, mintha én lennék mondjuk egy film főhőse... de még ha szomorú dalt is hallgatok, a történet tartalma, amiről fantáziálok, akkor is engem állít be valamilyen formában "győztesként". tehát hogy például a dal a szenvedésről szól, és mondjuk ez a történet is, de a háttérben a másik érzelmei mégis felém húznak. szóval nem tudom, így mennyire érthető :D de a lényeg az, hogy a zene egy más világba repíti az embert, el tudsz szakadni a valóságtól, így még az is enyhítheti a bánatod, ha szomorú dalt hallgatsz.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jún. 13. 19:10 Privát üzenet
Fogalmam sincs, pedig én is szeretek ilyeneket hallgatni, igaz, en nem leszek tőlük szomorú, rosszkedvű.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jún. 13. 19:58 Privát üzenet
Mert van, amelyik figyelmeztet dolgokra, pl. hogy a jövőben máshogyan csinálja az ember. A Desperado "Szabad vagy" c. száma számomra ilyen, hiába a szerelem múlásáról szól, számomra jó az más, hétköznapi dolgokra is.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jún. 13. 21:22 Privát üzenet
Tudósok bizonyították, hogy ha szomorú zenét hallgatunk, az olyan érzés, mintha valaki megértene minket és ezért esik jól szomorú zenét hallgatni, még ha utána még szomorúbb leszel is.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jún. 13. 21:22 Privát üzenet
Mert csak így tudom jól kisírni magam és nyugszom meg.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jún. 14. 09:04 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tudtok olyan rap zenéket ami szerelmes és lehet rajta sírni?
Tudnátok valami klasszikus szomorú szerelmes filmet?
Ha szerelmes vagyok egy csajba, akiről azt mondják, hogy régen mindenkivel összefeküdt és szomorú vagyok emiatt akkor mit lehet csinálni? Azt mondja a csaj, hogy már megváltozott.
A legjobb barátom akibe szerelmes vagyok, elköltözik külföldre és nem jön már vissza soha. Hogyan "dolgozzam" ezt fel?
Olyan filmet keresek, amiben egy fiú és egy lány szerelmes, de egy exbarátnő megpróbálja megkeseríteni a kapcsolatukat. Vagy valami hasonló is megtenné!? Köszönöm.
Tudnátok nekem szerelmes, szomorú zenéket küldeni?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!