Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kevesebb depressziós ember...

Kevesebb depressziós ember lenne, ha csak csontvázak lennénk?

Figyelt kérdés
Oké, így kicsit brutálisan hangzik a kérdés, de mondjuk, hogy nem is kell szó szerint érteni, csak képzeljünk el egy "arc nélküli" világot, aminek a lényege az, hogy nincs szép, vagy csúnya ember, mert a külsőben nem látunk különbséget, csak a személyiségben. Szerintem ezerszer jobb lenne, hiszen nem lenne annyi önértékelési zavaros, depressziós, öngyilkos (jelölt) ember, ha nem bántanánk folyton egymást azért, amiről a legkevésbé tehet - a KÜLSEJÉÉRT. vannak például a szépségversenyek, vagy akár csak a különféle reklámok, amik azt sugallják, hogyha nem minimum 10/9es a külsőd, akkor nem érsz semmit. mire jó ez?? és mikor ment el ennyire ebbe az irányba a világ, hogy az, ami belül van, semmit nem ér? csak a felszín számít, semmi más... szerintem a párválasztás is jelentősen könnyebb lenne, ha nem látnánk senkit szépnek, vagy csúnyának, hiszen sokszor a legtöbb embernek nagy fékezőerő, ha valakinek a személyisége bejönne, de külsőre nem az esete.

2018. jún. 13. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Milyen eredeti gondolat.
2018. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

"és mikor ment el ennyire ebbe az irányba a világ, hogy az, ami belül van, semmit nem ér?"


Sok sok évvel ezelőtt ezt az evolúció "rendezte el" így, ez ellen lázadozni értelmetlen. A fecskelány is a szimmetrikusabb farktollazatú fecskefiút választja az életképesebb utódok reményében. Evvan.

2018. jún. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem azért írtam ki, mert szerintem eredeti gondolat, nyilván rengetegen gondolkodtak már ezen előttem is, meg meg is vitatták sokan, de elnézést, hogy el mertem gondolkozni most ezen én is, és megkérdezni a jelenlévők véleményét, elvégre nem ezért van ez az oldal.....
2018. jún. 13. 19:52
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Hát, nem tudom, en akkor lennek depressziós, ha mindenki egyforman nezne ki.
2018. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Bár ez az alapötleted nagyon tetszik, én abban látom a problémát, hogy mindig lesznek olyan emberek, akik "jobbak akarnak lenni" a másiknál, fel akarnak vágni, azt akarják közölni a külvilág felé, hogy ők itt az istekirályok, és mindenki más egy senki hozzájuk képest. (Mint most a sok ""Insta-celeb"" - mind tudjuk, miről beszélek. / Ha meg nem érted, akkor te valamit nagyon jól csinálsz! /) Itt, jelen világunkban nagyon fontos, sarkalatos tényezőnek számít, ha tíz milliós BMW gépkocsid van, festett szőke hajad, vagy éppen a legújabb divatmárkák százezreket érő darabjait viseled.


Én úgy vélem, egy ilyen, általad felvetett külsőségek nélküli világban ugye elvben csak a belső értékek maradnak. Viszont az ilyen fent említett "emberek" ezt is fel tudják használni "önzőzésre", magamutogatásra, és felvágásra... Ha valóban nagyon nagy érték lenne mindenki szemében az, hogy milyen belső értékekkel rendelkezne a másik, az ilyen "egoista törtetők" nagy valószínűséggel mindent megtennének azért, hogy ezen a téren is a legjobbak legyenek. (Hasonló viselkedés váltódna ki, mint napjaink ""Youtubereiben"".) Az ilyenek azon lennének, hogy akkor minél nagyobb mértékű színlelt kedvességet / érdeklődést / empátiát mutassanak a többiek felé. Mert minél több embernek tetszik az, amit csinálnak, ez a reakció olyan "dopping" lenne számukra, mint a lájkok az Faszbúkon.


Tele lenne a világ színlelt kedvességgel / színlelt jóindulattal / színlelt szeretettel...


A valós világunkban a külsőség a fontos: Ergó be kell szerezni BMW-t, befesteni a hajunkat, plasztikázni amég tökéletesek nem leszünk, és rengeteg lájkot szerezni. Ez a külsőségek világa.


Ebben a felvetett, nem valós világban pedig a belső értékeket tuningolnák az ilyenek. Mű, és valótlan lenne az egész, mint a külsőségek világában a külső jegyek.


Szóval azzal tudom összegezni, hogy aki rossz akar lenni, az minden ilyen kis "utopisztikus világban" megtalálná a módját annak, hogy rossz legyen. Ezt nem tudjuk elkerülni.


(... És az lesz majd egy nagyon nagy dolog, amikor egyszer eljut oda a világ, hogy már azért nem lesznek sz..r emberek körülöttünk, mert ők maguk nem akarnak sz..r emberek lenni, és önszántukból törekednek majd a jóra. - Vajon megérjük...?)

2018. jún. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ted Chiang: Életed története és más novellák könyvben van egy Szépségvakság című novella, ami ilyesmiről szól. Egy olyan technológia, ami kikapcsolja az agyban az emberi szépség által kiváltott érzéseket. Sok érvet olvashatsz ellene és mellette. Érdemes elolvasni.
2018. jún. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
29%

Ez sem lenne megoldás, mert akkor még mindig ott lenne az, hogy x csontváz magasabb, mint y csontváz. Ami mellesleg manapság is nagyon szembetűnő jelenség, hiszen elképesztően magasságmániásak a nők és állítom, hogy még egy-két generáció felnő és utána gyakorlatilag nem lesz az országban 175 alatti pasi (Skandináviában/Hollandiában már most is nagyon ritka), mert olyan szinten izolálva vannak az alacsony férfiak, hogy az egy genetikai genocídiummal ér fel.

A te ötleted amúgy egy utópisztikus sci-fi kategória. Nagyon jó lenne, mert megszűnnének a társadalmi feszültségek (ami 90%-ban a külső megkülönböztetések miatt vannak) és sokkal békésebb lenne ez a Föld, de ilyen sajnos soha nem lesz, mert az evolúció alapja a jobb/tökéletesebb gének örökítése, az erősebb faj fennmaradása és a gyengék kihalása.

2018. jún. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Akkor lenne kevesebb depressziós, ha nem foglalkoznának a sok idiótasággal, hanem élnék az életüket, ahogy nekik jó.

30-40 éve is lényegesen kisebb jelentősége volt a kinézetnek.

"Hála" a közösségi oldalaknak és a bulvárnak, ma már mindenki a külsejével van elfoglalva, mindenki a fészbukon akar pózolni, celeb akar lenni. Akinek nincsenek meg ehhez az adottságai, az depis lesz. Régen a legcsúnyább lány is "elkelt", szült 2-3 gyereket, és boldogan éltek/élnek, és nem érdekli, hogy milyen.

A fejekbe kell rendet tenni.

2018. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Na azért ez sokkal összetettebb kérdés ennél.

Persze vannak kivételes esetek, és vannak emberek akik szerencsésebb génállománnyal születtek mint társaik. (Én se nyertem meg a genetika lottót nyugi). Viszont az esetek többségében rengeteg múlik az ember által befolyásolható dolgokon. Az ápoltság, fittség és az öltözködésre való odafigyelés elképesztően nagyot tud dobni egy emberen.

Persze ezeket nehéz fenntartani. Ahoz hogy valaki fitt legyen és maradjon kitartás és elszántság kell, ahoz hogy ápolt maradjon pedig aprólékosság, türelem és odafigyelés.

Én nem hiszem el ezt a posztmodern művészlelkek által sugallt gondolatot, hogy az ember külseje és belseje teljesen irreleváns egymástól. Nem hiszem el, mert nem ezt tapasztalom. Akik igénytelenek a külsejüket illetően, gyakran másra való tekintetben is azok. Aki meg igényes a külsejére, az ronda nem lehet.


De tegyük fel hogy tévedek. Tegyük fel neked van igazad, és a világ úgy van kitalálva hogy csak a 10/9-es embereket hagyja érvényesülni.... Akkor sincs mit tenni. A világ nem fog megváltozni, csak mi tudunk megváltozni és jobbak lenni. Tudom hogy nehéz, én se születtem 10/10-nek. Örülök ha 6/10 vagyok alapból. De egy kis odafigyeléssel simán felhozza magát az ember.

Az van, hogyha ezen siránkozunk hogy milyen igazságtalan a világ akkor csak rosszabb lesz. A világ nem lesz soha igazságos senkivel szemben. Mindenkinek megvannak a gondjai. Annyit tehetünk hogy megpróbáljuk megoldani a problémákat.

2018. jún. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem pont így egyszerűbb amúgy a párválasztás, hogy látjuk is a másikat. Egyébként aranyos kérdés.
2018. jún. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!