Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon miért ilyen sok Magyaror...

Vajon miért ilyen sok Magyarországon az irigy ember?

Figyelt kérdés
Itt senki nem tud örülni a másik sikerének, mindenki megfojtaná a másikat egy kanál vízben. Imádnak egymás ellen áskálódni az emberek.

2018. jún. 14. 05:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Mert nem egyenlő esélyekkel / kezdetekkel indul mindenki, és az alacsonyabb / hátrányosabb helyzetű ember nem tűri, ha a feljebb levő gőgösen mutogatja (sátuszszimbólum), vagy büszkélkedik (az örökségből, jó családi helyzetből fakadó oktatás által szerzett diplomák, könnyű munkák) a megszerzett dolgaival. Az erkölcstelen harácsoló (erkölcsi kétségeket is felvet a vagyonszerzése) már szerintem egyértelmű számodra is.


Amúgy ismerek olyan embert is, aki milliomos, és nem hireszteli, ezáltal a falu elfogadja, szereti, meghívja vendégségbe mindenhova, segít ahol tud, mert a vagyona nem vitte el az eszét! :)


Szóval csak a pénz publikált felhasználása váltja ki a szegényebbből a kapzsiság "érzetét". Szerintem.

2018. jún. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Itt a munkahelyi előléptetésre vagy a boldog párkapcsolatra is irigyek az emberek, ezek pedig nem a jó anyagi helyzet következményei. Vagy egy kiváló versenyeredmény, egy előkelő helyezés is irigységet vált ki az emberekből. Ahogy egy elnyert ösztöndíj, egy sikeres pályázat stb. Erre mit lépsz? Itt már nem a pénz publikált felhasználásáról van szó.
2018. jún. 14. 06:13
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Kèrdező.

Nem megbàntani akarlak,de megkèrdezem tőled ès kèrlek legyèl őszinte.



Te soha nem voltàl irigy senkire?


Mert èn igen,voltam irigy.

Egy pèlda:

Albèrletben èlünk ès a tulaj làny,aki 29 èves az anyjàèktól kapta a hàzat aminek a kisebbik 40 nm-s rèszèt bèreljük.


A làny szeret sírni,hogy kevès a pènz stb,de termèszetesen mi mint bèrlők nekünk nem lehet problèmànk.


Szóval azèrt vagyok irigy,mert a csaj semmit nem tett azèrt,hogy legyen egy hàza ès emellett mèg panaszkodik is.


Az tulaj csaj egyik rokonàtól kapott egy pàr èves merci autót is ajàndèkba,de a kocsi meg ragad a kosztól,mert a csaj nem mossa le.

Màs meg örülne ha lenne egy kis suzukija.


Igen is irigy vagyok a csajra,mert hiàba dolgozunk ès rakosgatunk fèlre pènzt esèlyünk nics hàzat venni.


De nem megyek jobban bele a rèszletekbe,mert így is èn jövök ki vesztesen a vèlemènyem miatt.

De ezt itt a GYK-n màr megszoktam.

2018. jún. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én zöld kezet adtam mindkét válaszolónak.

És Igen Én is voltam irígy,DE IGAZÁBÓL az igazságtalanság szokott bosszantani.

2018. jún. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%

Az első vagyok:

munkahelyi előléptetés: Gyakran nem a kompetencia miatt léptetik elő (gyakori magyar szokás, hogy a csókos/rokon jut előrébb), ezért az irigység. Ha felelős pozicióba kerül feljebb valaki, és rátermett, megérdemli, akkor SOHA SENKI nem irigy rá, sőt tisztelettel kezeli az előléptetést!

boldog párkapcsolat: A boldogság azért erősen anyagi alapokon nyugszik, mert nem vehetsz a semmiből ajándékot a párodnak, nem utazhattok, nem tud sugározni (a neten) a boldogság, ha nincs pénz az internetszámla befizetésére. :) Szóval ez már következménye a stabil anyagi jólétnek, de ha szociális részre is figyelünk, lehet a párocskáról tudunk pár dolgot, ami ha refelektorfénybe kerülne, nem lenne olyan boldog az a kapcsolat... (tudjuk, hogy a csávó az Ó énjével megcsalt fűt fát, most meg játsza a hűségest? Meddig? Vagy a csaj eddig szűzkva volt, most meg játsza az agyát, hogy milyen egy szuper csaj? :) Itt már a felszínes, kamu, buta menőzés (státus szimbólumok mutogatása, vagy a csini külsőmből nyert "előny" fitoktatása az irigység kiváltó oka.

kiváló versenyeredmény: A stabil családi helyzet, vagy a genetikailag előnyös (autista közeli, sportos, jó fizikumú, stb) helyzet adta, önerőfeszítés nélküli eredményre büszkélkedni nem épp értelmes magatartás...

előkelő helyezés: azonos, mint az előbb.

elnyert ösztöndíj: Az ösztöndíj a teljesítményed honoráriuma, a tanulmányaid anyagi stabilitásának érdekében. Minek büszkélkednél vele, hogy "kaptam valamit"? Örülsz, feléled, és kész.

sikeres pályázat: Ez is magyar módi, hogy ha ismersz egy jó pályázatírót, akkor tudja a kiskapukat, hogy 2 napig a megnyitás után ha így meg úgy töltöd fel, és ezt írod bele (amit a kutya se ellenőriz), akkor nyersz... Tehát ha nem egyenlő versenyből szereztél előnyt, akkor mire kéne büszkének lenni? (és erre a kamu büszkeségre az irigység is valamiféle reakció)


Mondom úgy, hogy: A fősulin már nyertem 2x 200e forint feletti tandíjat, a szüleimtől kaptam házat, és a stabil anyagi háttér miatt volt lehetőségem a hobbimnak élve építeni egy saját maró (CNC) gépet. Erre most büszkének kéne lennem, és posztolnom mindenkinek, hogy irigykedjenek?


Mire büszkélkedjek? A kapottra, a "bele születettbe", vagy a következményre?

Amire büszke lehetek, az az állandó vágyakozásom az új, jobb, szebb felé, de nem posztolgatom hogy voltam kint az USA-ban, mert tudom, hogy sokaknak csak álom lenne (és amúgy sem volt olyan nagy durranás).


Az irigység SOHA nem alakul ki, ha egyenlő versenyfeltételek mellett, előnyös helyzetbe kerül valaki (velem ellentétben).


Minden másra (ott a mastercard) simán lehet reakció az irigység. Szerintem 2.0

2018. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Én meg azt unom, hogy jómódú sikeres emberként lábujjhegyen kell(ene) èlnem az életemet, mert ha veszek egy IPhonet A kezd el irigykedni, ha egy BMWt, akkor B, ha meg elutazom az Azori-szigetekre, akkor C. Szóval mindent titkolni kell(ene), semmiről nem lehet(ne) beszélni, nem lehet(ne) posztolni se semmit, stb.

Hát a nagy szrt, már bocsánat!

Ha valaki irigykedik irigykedjen, én is szoktam irogykedni másokra, ilyen az emberi természet.

2018. jún. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 fajta irigység van.

1. a jóindulatú, amikor valakinek valami jó dolog történik és elképzeled, hogy ha veled történne milyen jó lenne.

2. a rosszindulatú, amikor valaki ügyesebb, okosabb, kitartóbb vagyis jobb nálad valamiben, erre leszel féltékeny és képes vagy az útjába állni a sikerének, esetleg tönkre is tenni csak azért, hogy te kerülj jobb helyzetbe vagy ő ne jusson előrébb.

Na, sajnos tapasztalom, hogy itt az országban az utóbbi van többségben.

2018. jún. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

Én meg azt unom, hogy jómódú sikeres emberként lábujjhegyen kell(ene) èlnem az életemet...


Mért veszel IPhonet? Ha a számodra tetszetős oprendszere/fogása miatt, akkor minek posztolod? Kit érdekel, milyen telekommunikációs eszközöd van? Magadnak vetted, vagy nekem, hogy mutogatod? Ha státuszszimbólum, akkor megértem a magamutógató kényszert, amúgy nem...


Mért veszel BMW-t? Megbízható, olcsó fenntarthatóságú járművet akarsz? Akkor nem jó választás a BMW. Ha a dinamika/rezgésmentesség/finomabb járás miatt veszed (soros 6 henger), akkor oké, mert nagyobb a motorkínálata, mint más márkáknak. Minden más csak "BMW-s magamutogatás". Ha A-ból B-be akarsz olcsón, veszel egy autót, ami épp veled szembejön, és totalcar népítélet alapján nem egy horror a fogyasztás/fenttarthatóság ára. Ha élményre veszel, akkor meg magad miatt veszed, nem mutogatásnak nem? :)


Elutazom az Azori-szigetekre:

Minek mész? Azért, hogy legyen mit posztolnod a felszínes ismerősöknek? Ahhoz elég lett volna 1 napos utazás is (lastminute, oda vissza 2 fotó, és kész). Ha pihenni mész, nem psztolgatsz, hanem kikapcsolod a világot, élvezed a nyaralást! Ha meg csak meg akarod örökíteni a pillanatot, akkor 1 év múlva előveszed a fotókat, és az utastársaiddal (család) élményként átnézitek, milyen jó is volt. Nem vad idegeneknek fotózol NYARALÁS alatt!

Ez nem a titkolásról szól, hanem a dolgok helyén való kezeléséről!

Ne hazudozzunk, hogy mi miatt utazok, veszek egy márkát!

Ha magamutogatásból veszed, az pszichologiai eset (főleg férfiaknál), mert nem mások miatt élünk, hanem az élményeink miatt (amit mások nélkül is képes adni egy soros hat hengeres duplaturbós BMW, bizony hidd el, tudom! :) )


Ez a pénix mutogatás a neten soha nem lesz jogos, akárhogy is igyekszik felépíteni a tábor az érveit...


És én biza nem szoktam irigykedni.

Valakinek megadatott valami (vitt már nyaralni olyan ember, aki 70millás szerződést dobott a hátsó ülésre), és kölcsön adta a Porsche-ját egy ember, 2 napos ismerettség után, 2 hetes jogsim-ra, tehát ismerek sok tehetős embert, de SOHA nem voltam irigy!


Mért? Mert másnak más adatott meg, de amíg a másikkal folglalkozok (le is vannak már tiltva a BMW-s magamutógató ismerősök facebook-ról), addig nincs időm a saját életem építeni, élményeket átélni, gazdagítani a holnapom!

Ennyire egyszerű!


Tetszik valami? Tegyél érte (amennyire lehet). Másokkal foglalkozni csak a pszichologus, meg a sale-es szokott! :D


Szerintem 3.0

2018. jún. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

Mindenki már nem igaz, mert én pont lexarom, hogy kinek mi van....

Nekem meg van mindenem, jo munkahely, csalad, a tobni nem erdekel...

2018. jún. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Ameddig van jó munkahely ès jó fizetèd addig minden rendben.


De semmi sem tart örökkè.

Egyszer megbillen az egyendúly ès akkor lesz meg a baj.

2018. jún. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!