Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen dalokat ajánlanátok...

Milyen dalokat ajánlanátok egy depressziós embernek?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta depresszióban szenvedek. Mindig szomorú dalokat hallgatok, mert csak azokkal tudok azonosulni, azokban "lelek önmagamra". De rájöttem, hogy ettől nekem nem jobb, hanem az ellenkezője, ezzel csak bent ragadok ebben az állapotban, és soha nem tudok kiszabadulni. Az egész életem egy katasztrófa. Pozitív, vidám dalokat kellene hallgatnom. De nem olyat, aminek naívan az az üzenete, hogy minden rendben lesz, mert csak, hanem ami logikus... Nem tudom, hogy értitek-e... Szóval ne csalfa ábrándokról szóljon. Tudtok nekem segíteni?

2018. jún. 14. 20:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
4%
Egy depressziós nem mondja ki hogy ő beteg és nem ismeri el hogy gáz van...kezdj vmit a depresszív reakcioddal inkabb. Kezdj el elni,érdeklődési köreidet boncolgasd,sportolj...érj el dolgokat..
2018. jún. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
4%

Don't worry be happy


lehet csak mert nem tudom mit jelent depressziósnak lenni

2018. jún. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%
Motörhead, Iron Maiden, Rammstein. Nem azok a tipikus vidám dalocskák, de fel tudják pörgetni az embert.
2018. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Tankcsapda - Köszönet doktor
2018. jún. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Neked kellene énekelni.. és azt, ami jön.
2018. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Todboy ***** válasza:
100%

Az első honnan vette azt a baromságot, hogy a depressziós nem veszi észre, s ismeri el, hogy gáz van?!


Én kevés pozitív, reményt sugárzó dalt ismerek, és általában nem is tudok a szövegükkel azonosulni szóval ilyen téren csak a hangzásra megyek rá.

Electro-swinget: [link] ,

Jazz-t és Rock n Roll-t hallgatok: pl.: Chuck Berry-t: https://www.youtube.com/watch?v=T38v3-SSGcM vagy Chuby Checker-t és Elvis-t.

Akár ilyen vidám hangzású, butuska dalokat: https://www.youtube.com/watch?v=W0bidd0Uhvk

(Bár ezen is simán lehet sírni)



De olykor épp egy jó metál segít ki az egész napos ágybanfekvésből. Tényleg, Rammstein, Metallica.

2018. jún. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Todboy ***** válasza:

Talán a Coldplay daloknak van egy fajta reményt hozó, pozitív kicsengése. Pl.: a Fix you-ba egyértelműen bele tudok kapaszkodni, annak ellenére, hogy nem épp vidám dal. Vagy pl.: a Yellow-n is inkább mosolyogva zokogok, mint bánattól átitatva.


Ed Sheeran-t nem ajánlanám, de lehet vele kísérletezni.

Pl.: Castle On The Hill

[link]

Nancy Mulligan

https://www.youtube.com/watch?v=VFlZXlfda6Y

2018. jún. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2018. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


#5: Lehet igazad van... Ma is énekeltem, és elkezdtem sírni közben, de jól esett.

2018. jún. 14. 21:32
 10/18 anonim ***** válasza:

Pszichedelikus trance, goa trance, progresszív trance.

Állat módon szétcsesżi az agyad.

2018. jún. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!