Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ahogy tanul az ember egyre...

Ahogy tanul az ember egyre okosabb lesz?

Figyelt kérdés
Érezhető valamennyire ez az okosság?
2018. jún. 17. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon függ attól, hogy mit, hiszen ha égbekiáltó baromságot tanulsz, attól nem leszel okosabb.


Erre talán a legjobb példa a kommunista időszakban az '56-os forradalomról, és a második világháború utáni megszállásról lévő anyagok/írások. Nah, azok megtanulásával nem lett senki sem okosabb.



De biológiai, fizikai, matematikai dolgok tanulásával okosabb leszel, ha érted mögötte az összefüggéseket is.

2018. jún. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Okosabb nem leszel, azonban a tudásod, műveltséged nő.
2018. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudomanyosan bizonyitott teny, hogy ahogy az agyba egyre tobb informacio kerul be (azaz tanulsz), az agyban uj ideghalozatok epulnek fel, es ezek a halozatok mas teruleteken is (tehat nem csak a tanult teruleten) segithetnek.


Valahogy ugy kepzeld el, hogy van egy tenger, es azon kis uszo szigetek. Egyik pici szigeten fa van, a masikon egy barany, a harmadikon.... de mivel a sziget pici, csak allni lehet rajta. Ha viszont osszeusztatunk tobb szigetecsket, akkor lehet hazat epiteni, novenyeket termeszteni, allatot tenyeszteni...

A tanulas egyreszt szigetet epit, masreszt az uj szigetet hozza is kapcsolja egy masikhoz, vagy akar egy mar letezo szigetcsoporthoz.

2018. jún. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt is kerdezed, hogy erezheto-e ez az okossag.

Igen, de ha tenyleg sokat tudsz, akkor egyre inkabb atlatod, hogy milyen rendeteg szigetecske hianyzik, es milyen hatalmas a tenger.

Erre mondjak, hogy minel tobbet tanulsz, annal kevesebbet tudsz. (Helyesen persze ugy kene mondani, hogy "..annal jobban latod, hogy mennyi tudni valo van meg a vilagban")

2018. jún. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
igen és igen
2018. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dehogyis, buta lesz, mert a sok magolás leköti a kreativitását; szóval lefoglalja ott a helyet; és közben nem tud kreatív ötleteket kiagyalni;nem tud semmit se alkotni, csak magába kell szívnia, amit mások mondanak neki, és nem is feltétlen érdekli. Logikáját kéne használnia szerintem. Valahol amúgy nemrég olvastam, nemtom, mennyire igaz, hogy a matek az ilyen készségtantárgy; de sok gyereknek egyszerűen nem áll rá az agya; ezért sok matektanár megpróbál olyan dolgokból számonkérni (matek még mindig), ami bemagolható; de így meg pont a matematika lényege veszik el; hogy a logikáját használhatná a gyerek. Amúgy szerintem azért ez nincs így, de egyébként vannak olyan dolgok, amiket nem matekos agyúaknak fölöslegesen magyaráznak; pl azt az egységkörös dolgot én kivenném a tananyagból; többszöris elmondta a tanár, akartam megérteni, de nem sikerült. Szeirntem amúgy úgy tud okos lenni valaki, hogyha abba az irányba megy, amerre érdeklődik, és az tudja őt meg a kreativitását, végeredményben okosságát fejleszteni.
2018. jún. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*Ja meg volt egy olyan interjú, régen láttam; hogy rosszul használjuk a könyveket; mert a könyvek nem arra valók, hogy bemagoljuk a tartalmukat; hanem , hogyha kell valami , akkor előkapjuk a polcról, és megnézzük benne; és talán olyan is volt benne, hogy az agyunk nem tárolásra való, de lehet, hogy ez már nem is volt benne; na mindegy; ott is a kreativitást mondta a csóka; hogy az a sok, amit bemagolunk, az leköti talán az agyunk, agykapacitásunk azon részeit, amit kreatív, új dolgok, új ötletek kitalálására használhatnánk. Tehát szóval hogy a könyveket nem bemagolni kéne, hanem csak használni. Mert úgy leköti tényleg az ember kreativitását.
2018. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem.

Tanultabb lesz, de okosabb nem.

A diplomával nem osztogatnak intelligenciát, rátermettséget.

A farönköt hiába locsolod, úgy sem fog kirügyezni!

2018. jún. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az IQ is fejleszthető bizonyos keretek közt. (Van olyan rönk ami ki rügyezik.)
2018. okt. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!