Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek fura ha valaki...

Szerintetek fura ha valaki több éves kemény külföldi munka után hazajön ~6 hónapra úgy hogy közben nem dolgozik?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból kérdem hogy lássam mások véleményét is.

Pár hónapja hazajöttem hogy lerakjam a jogsit , meg hogy meglássam hogy mennek itthon a dolgok jelenleg ,és hogy végre legyen megint egy nyaram.

De pár ismerős furán néz rám amiért ezalatt nem dolgozok mintha baj lenne hogy a pénzt költöm amiért megdolgoztam ahelyett hogy elmennék dolgozni míg itthon vagyok.


2018. jún. 17. 19:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10: Z.ó?
2018. jún. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszi srácok/lányok a válaszokat , én is hasonlóan vélekedtem erről a dologról csak akartam látni mások véleményét is.

Na meg ahogy sokan mondtátok sajnos itthon nincs lehetőség úgy félre tenni mint külföldön és lehet ezért viselkedett furán pár ismerős. Igaz ott is kell dolgozni érte és általában 6 napot/héten de így utólag belegondolva megérte már csak azért is mert bátrabban tekintek a jövőbe és most így utoljára kiélvezhetem a szabadságot mielőtt újra szerencsét próbálok , sajnos több mint valószínűleg külföldön.

2018. jún. 17. 21:46
 13/20 anonim ***** válasza:
Most mégis, ha tudod, hogy pár hónap és kimész külföldre, mi a francért vállalnál itt valami munkát?
2018. jún. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Hallottam olyan pályakezdő építészmérnökről, akinek nagyon jól jövedelmező projektben sikerült 2 hónapot dolgoznia, kb. 2 heti bevétele fedezi 1 éves megélhetését.

Szóval márciusban beiratkozott egy hosszú nyelvtanfolyamra, és ott mondta a csoporttársainak, hogy idén már nem tervez munkába állást.

Van ilyen.

De nálunk nem is szokás megosztani másokkal, hogy miből élsz, jársz-e munkába vagy sem.

2018. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
28%
9-es vagyok. Magyarabb vagyok, mint bármelyikőtök, és többet tettem azért a szeméttelepért, amit ti országnak neveztek, mint bármelyikőtök. Annyi szemétséget és üldöztetést kaptam érte "hálából", hogy kénytelen voltam külföldön politikai menedékjogot kérni. Soha többé nem akarom látni Magyarországot.
2018. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15: Akkor hát saját magadat szidod, amikor a magyarokat szidod.
2018. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem furcsa. Egyik.rokonom ugyanezt szokta tenni 1-2 evente hazajön pár hónapra. Meg is szokta mondani ő rengeteget dolgozott odakint, most "szabadsagon" van, majd megy vissza, de addig nyaral, intezi az itthoni ugyeit vegiglatogatja a regi baratait.

Ezen maximum az akad font, aki ilyen felallassal meg nem talalkozott es ujdonsag neki vagy akit idegesit, hogy itthon csak "lebzsel" az illeto, mikozben neki évi 21 nap szabadnapja van es annyt nem tud keresni, hogy ketto hetre leugorhasson a horvat tengerpartra :-).

2018. jún. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Tök igaza van :D


Én is Svájcban dolgozom, néha hazaugrok 2-3 hétre és élem az életemet, találkozok ezzel-azzal, pénzem úgyis van ennyi lazsálásra, és a sok munkahelyi szarág után megérdemlem.


Aki meg beszól, azzal meg közlöm, hogy nem irigykedni kell, hanem tenni hogy ő is hesszölhessen pár hetet csak úgy.

2018. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia, ebben nincs semmi.


Svájcban dolgozom (apukám által...), festő-mázoló vagyok. Én általában 1 évet vagyok itt, 2 hónapot meg Magyarországon a család miatt. Ezalatt az idő alatt én sem szoktam dolgozni, inkább a családommal vagyok és mamáékat látogatom.


A fizetésem 30-40%-a megy el saját magam eltartására, meg a hülyeségeimre. Durván 3 hónap alatt nekem nettóban meg van az amit diplomás ismerőseim keresnek meg 1 év alatt... Erről sosem beszélünk de belül tudják, és igen rám is furán néznek.


Privátban tudok beszélgetni ha gondolod.


22/f

2018. júl. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
7: Rengetegen utaznak el külföldre üdülni magyar jövedelmi viszonyok közt is 1-2 havonta 1-2 hétre rendszeresen, az még több szabadság egy évben, mint egy nyár. Őket nem tartják furának az ismerőseid?
2018. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!