Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány évesen mentetek egyetemre...

Hány évesen mentetek egyetemre? Hátrányom lehet?

Figyelt kérdés

23. életévem töltöm ősszel, és most jutok egyetemre.

De az érettségi és a most között nem úgy jöttek össze a dolgaim ahogy elképzeltem, és nagyon nagyon megbántam a kihagyott éveket :(


Egyszerűen nem tudok szabadulni a gondolattól. Elkésettnek érzem magam, és elszoktam a tanulástól .. s ezek még a kisebb baajaim.

Rettegek.



2018. jún. 17. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 évesen kezdtem és volt köztünk egy 32 éves családapa is. Semmi hátrányát nem éreztük, ahogy öregnek se éreztük magunkat, legfeljebb tapasztaltabbnak, mivel előtte már dolgoztunk is egy-egy szakmában. Nemrég hallottam a móvári egyetemen hogy valaki meg 80 évesen járt levelezőre egy mezőgazdasági szakra.
2018. jún. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen kezdem idén szeptemberben. Nem vagy semmivel lemaradva :D Ismerősömnek van egy 30 éves csoporttársa is pl.
2018. jún. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen kezdtem.

Ha megváltoztathatnám, kihagytam volna 1-2 évet érettségi után. Ne bánd, hogy így alakult, nem biztos, hogy gondot fog okozni.

2018. jún. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen kezdtem, nem ért hátrány. Viszont valószínűleg újra fogom kezdeni egy másik szakon 2019ben, és 22 évesen sem hiszem hogy hátrányom lesz.
2018. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
10 évig jártam egyetemre, 18 évesen kezdtem, 3 diplomám van. Ezalatt voltam zöldfülű gólya, legfiatalabb az évfolyamon, és legöregebb is :) Mindegyik jó volt, mindegyik másért. De egyébként egyetemen már nem igazán számít a korkülönbség, ránézésre általában nem is lehet megmondani, hogy ki hány éves. A legidősebb évfolyamtársam egyébként egy 72 éves néni volt, aki ráadásul nappalira járt, és borzasztóan élvezte :D
2018. jún. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt 68 éves bácsi. Az egyetem olyan hely, amit sose késő elkezdeni! 🙂 szóval még várhatsz pár évet 😆😅

Deee neem, nem! Most már takarodj, valamit kell csinálni 😃


Nálunk kb a társaság kétharmada volt olyan, aki rögtön középsuliból jött, és ugye 1-2-3. félévben ők hagyták el többségében a szakot, kb 7-8-an 🙂 nagyon sokan vannak, akik csak később vágnak bele vagy másodikra találják el a nekik való területet. Szóval most vagy a legjobb korban az egyetemhez 😉

2018. jún. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pacsi. Szinten 23 evesen fogom elkezdeni, nappalin. 1 evet kiahgytam, aztan csinaltam egy 2 eves OKJ-t.


Amugy ugy birom ilyenkor a valaszolokat, hogy nem tesznek kulonbseget levelezo es nappali kozott. Levelezon tenyleg elofordul mindenfele korosztaly, nappalin mar kevesbe. Utobbin foleg a 18-19, max 20 evesek vannak tulsulyban.


En is elegge szegyellem, 20 evesen erettsegiztem, van, akinek ez is kuriozum, mert mi az, hogy nem 18 evesen... Evvesztes vagyok es 5 eves kozepsuliba jartam. Bar ne igy tortent volna. Aztan kineztem egy szakot, amihez nem volt eleg pontom, igy megcsinaltam egy hozza kapcsolodo szakmat. Az egesz eletem egy nagy idohuzas kb. Altalanos iskolai osztalytarsam mar diplomas es dolgozik.


Most mar mindegy. A golyatabortol felek, valoszinuleg nem megyek. 4-5 evvel fiatalabbakkal lennek, mar ok is tok mas korosztaly, hiaba szamitunk mind fiatalnak.


En arra szoktam gondolni, hogy masnak meg lehet, hogy kesobb alakul ugy az elete, hogy legszivesebben eltorolne azt a par evet... Rossz hazassag, anyagi csod, akarmi. Vagy lehet, hogy o 50 evesen meghal infarktusban, en meg meg 80 evesen is egeszsegesen, boldogan fogok elni, es akkor mar mit szamit az a 3 ev...


Bocs, ha hosszu lett, most ugy kikivankozott belolem.


Sok sikert!

2018. jún. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is 23 évesen, és szintén okj miatt és egyéb okok miatt. :) Nappalira járok, de nem lettem jóban a szaktársaimmal. Túlságosan gyerekesek. Arra számíthatsz, hogy nem fogok velük megtalálni a közös hangot, de lesznek kivételek. Barátomat is egyetemen ismertem meg és fiatalabb tőlem.
2018. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
20 évesen kezdtem el egy egyetmi képzést és most 21 évesen fogok egy hasonlót elkezdeni csak másik egyetemen.
2018. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!