Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lelkileg instabil, gyakran...

Lelkileg instabil, gyakran szomorú, depressziós (? ) barátnő. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, barátnőm szintén 18. 1 hónapja vagyunk együtt. Amióta ismerem lelkileg nem túl stabil, mondhatni egyáltalán nem az. Gyakran azon kapom magam, hogy együtt vagyunk, jól érezzük magunkat és egyik pillanatról a másikra rossz kedve lesz. Meglepően elvágólag. Valami rossz eszébe jut, aztán arról még egy, és még egy, és hirtelen nagyon rossz kedve lesz, és legtöbbször nem is mondja el miért. Ez idő alatt (mármint amikor rossz kedve van), rengeteg hülyeséget mond, például hogy én nem szeretem őt vagy hogy Ő nem szeret engem, nincsenek barátai, nem szereti őt senki, hogy ő szánalmas, nem lesz belőle senki. Az úgymond "szokásos" depressziós szöveget mondja. Gyakran sír is.

Elgondolkoztam rajta, hogy mindez miért lehet, mert eközben általában jó kedve van, csak néha beüt ez a rossz kedv. Tehát felvetődik egy két ok: Volt egy másfél éves kapcsolata egy sráccal, nem akarom lekicsinyíteni, de egy elég gyenge szakmunkásképzőbe jár, cigizik, sokat iszik, és azt mondta barátnőm, sokat kiabált vele, nem tisztelte eléggé, valószínűleg nem is szerette. Akkora hatással volt rá ez a csalódás, hogy amikor összejöttünk alig akarta elhinni, hogy én szeretem. Szerencsére ez mostanra teljesen eltűnt. Az iskolában van egy két közeli barátja, legtöbbször velük van, de rajtuk kívül nincs más akivel barátkozna. (Nem valószínű, hogy ez lenne a probléma, hisz nekem is 3 közeli barátom van az iskolából, mégse vagyok szomorú semmiért soha.) Sok dologtól fél, gyakran olyan távoli, megfoghatatlan dolgokon tud szomorú lenni ami egyáltalán nem is biztos, hogy úgy lesz, sőt valószínűleg nem. Bebeszél magának egy csomó hülyeséget, elhiszi, aztán rajtam a sor, hogy lenyugtassam. Volt olyan nap amikor ezt eljátszotta 2-3x. És mindig ugyan azokon a dolgokon lesz szomorú, én ésszerű érveket hozok neki, gyakran segít, de csak a következő ilyen "rohamáig". Szüleivel nagyon jó kapcsolatot ápol, testvérével is jól kijön. Család 10/10. Mi lehet a baj? :(


Azthiszem leírtam minden fontosat. Segítséget szeretnék kérni ezzel kapcsolatban, mert nekem nem jutott eszembe semmi korszakalkotó. :(


A szakíts vele/dobd ki, nincs megoldás, ne figyelj rá, és hasonló kaliberű kommentek nem érdekelnek. Segítségre van szükségem. Mi a megoldás?


Válaszokat előre is köszi :)



2018. jún. 18. 11:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
Nincs megoldás. Szívja az energiádat vég nélkül, orvost-kezelést persze elutasítja, mert az ilyet az élteti, hogy a másikat is lehúzza. Szóval mondhatsz te bármit, bizonygathatod mennyire imádod, semmi nem fog változni soha, beleragadtál ebbe a helyzetbe.
2018. jún. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg valahogy megoldható, hogy folyamatosan le legyen kötve a figyelme valamivel? Ha nem is rajtad keresztül mindig, de valahogyan. Nekem mikor ilyen időszakaim voltak, általában segíteni szokott.
2018. jún. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
41%

Szóval, mondjuk ez egy műsor, ő a színész, te a közönség. Ha nem lenne közönsége, akkor nem játszaná a tragikus hőst, mert felesleges erőfeszítést hülye lenne tenni, ahogy mindenki más is. Így tehát mikor babusgatod, miközben hisztizik-vergődik, épp megalapozod a következő előadást, mert teltházas darabot nem vesznek le a műsorról. Egyszer lenne tököd közölni vele, hogy fejezze be, azonnal leállna.


Persze nem fogod megtenni, mert te magad is élvezed, hogy miközben rendszeresen eljátsza a drámát, te tetszeleghetsz a megmentő hős lovag szerepében. Szóval csak dőlj hátra, és élvezd, mondogasd neki az idők végeztéig, amit hallani akar.

2018. jún. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#1: Ő nem akar senkit lehúzni. Biztos vagyok benne, hogy van valami problémája, és tudom, hogy van megoldás erre csak még nem jöttem rá. Az orvos témát még nem akartam felhozni.


#2: Ez jó ötlet. Általában akkor szokott rosszkedvű lenni amikor nem vagyok ott. De volt már arra is példa, hogy épp kézen fogva sétáltunk egy szép parkban, romantikus volt, jól éreztük magunkat, és puff.. Köszi a választ :)


#3: Ezek szerint neked még nem volt nővel dolgod. A nem babusgatás = nem szereted. Vagy valami hasonló. A nőkkel törődni kell ezt mindenki tudja.

Az meg, hogy én vagyok a hős lovag egyenesen nevetséges.


#4: Szeretnék egyetérteni..

2018. jún. 18. 12:21
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Azt kellene kiderítened, hogy amikor rájön ez a "roham" akkor őszintén így érez, vagy figyelemre, vigasztalásra vágyik, de csak így tudja kifejezni. Mert mindkettő problémára utal, csak ha figyelemért csinálja az egy fokkal talán jobb és könnyebb lesz meggyőzni, hogy nem kell ezz csinálnia ahhoz, hogy szeresd.

Erre a csodás családi helyzetre azért én nem vennék mérget, őszintén. Kérdezgesd sokat és ki fog derülni előbb-utóbb, hogy honnan jön ez a negativitás.

2018. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

Második vagyok.

Még az is lehet, hogy simán kinövi, ha csak így megy tovább minden, akkor is. Persze valamit lépni kéne, de azt vettem észre, hogy 16-19 éves kor körül a lányok néha 180 fokot is képesek fordulni. Lehet, hogy ő éppen ebben van benne.

Előttem lévő is okosat mondott, lehet, hogy mégiscsak van valami, ami marja belülről komolyabban, csak talán ő sem tudja, vagy nem mondta neked, hogy mi.

2018. jún. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
24%

“3: Ezek szerint neked még nem volt nővel dolgod. A nem babusgatás = nem szereted. Vagy valami hasonló. A nőkkel törődni kell ezt mindenki tudja.”


Na, ezen most felnevettem, köszi. Először is nő vagyok, és nőként pontosan átlátok a tinilányok hatásvadász kis színjátékain. Jaj, olyan beleéléssel van világfájdalmuk a nagy semmi miatt, hogyha figyelsz rárjuk, hogy öröm nézni. De ha közlöd, hogy te férfi vagy, és nem lelki szemetesláda, és ne használjon annak, vagy hogy neked egy normális nő kell, nem egy depiláda rinyagép... de te azt nem mered megtenni, mert neked nem volt még dolgod nővel. Csak kanos kisfiúk ennyire buták, hogy benyelnek bármennyi hisztit és óbégatást, egy kis szexért cserébe. De mondom, élvezd, mást úgysem tehetsz. Nyuszi vagy te még egy nőhöz, te még a “veled bármit meg lehet tenni annak, akinek puncija van” korszakodban vagy. Majd nézz vissza erre a kérdésre 5-6 év múlva, amikor már igazán férfivá értél, addig meg babusgass minden agyhalott libát, akivel dolgod akad.

2018. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%
BékaKék, ne vetítsd rá a saját rossz tapasztalataidat olyanokra, akiket nem ismersz. Egyébként, annak is problémája van aki figyelemért csinálja. Próbálj empatikusabb lenni, nem fog ártani. Azt elfogadom, ha idegesít/ nem akarsz ilyen emberrel együtt lenni, de lehet ezt normális stílusban is tenni. Nem attól vagy férfi, hogy ilyen bunkó stílusban osztod az észt, sőt.
2018. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

Épphogy csak fél lábbal léptetek ki a gyerekkorból, szerintem még valahol természetes a sűrű hangulatingadozás, főleg lányoknál. Ha más nem, 3-4 év mindenképp segít majd.

Amúgy meg ha már elmondja, hogy a jövőbeli sikertelensége és a kevés barátszám aggasztja, annyira nem tűnik nagy titoknak a dolog :D Mindkettőn lehet dolgozni.

Fél a jövőtől? Tanuljatok együtt, szerezzen jó jegyeket, a pozitív visszajelzésektől ez az aggodalom elmúlik.

Kevés a barát? Fogjátok az ő 2 barátját, a te 3 barátodat, és bandázzatok együtt, máris lesz 5 barátja + te, problem solved!

2018. jún. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

“Gyakran azon kapom magam, hogy együtt vagyunk, jól érezzük magunkat és egyik pillanatról a másikra rossz kedve lesz.“


Fú haver, nem irigyellek. Egyetlen hónap után. Szép közös éveitek lesznek, ha ennek nem vetsz véget határozottan.

2018. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!