Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lelkileg instabil, gyakran...

Lelkileg instabil, gyakran szomorú, depressziós (? ) barátnő. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, barátnőm szintén 18. 1 hónapja vagyunk együtt. Amióta ismerem lelkileg nem túl stabil, mondhatni egyáltalán nem az. Gyakran azon kapom magam, hogy együtt vagyunk, jól érezzük magunkat és egyik pillanatról a másikra rossz kedve lesz. Meglepően elvágólag. Valami rossz eszébe jut, aztán arról még egy, és még egy, és hirtelen nagyon rossz kedve lesz, és legtöbbször nem is mondja el miért. Ez idő alatt (mármint amikor rossz kedve van), rengeteg hülyeséget mond, például hogy én nem szeretem őt vagy hogy Ő nem szeret engem, nincsenek barátai, nem szereti őt senki, hogy ő szánalmas, nem lesz belőle senki. Az úgymond "szokásos" depressziós szöveget mondja. Gyakran sír is.

Elgondolkoztam rajta, hogy mindez miért lehet, mert eközben általában jó kedve van, csak néha beüt ez a rossz kedv. Tehát felvetődik egy két ok: Volt egy másfél éves kapcsolata egy sráccal, nem akarom lekicsinyíteni, de egy elég gyenge szakmunkásképzőbe jár, cigizik, sokat iszik, és azt mondta barátnőm, sokat kiabált vele, nem tisztelte eléggé, valószínűleg nem is szerette. Akkora hatással volt rá ez a csalódás, hogy amikor összejöttünk alig akarta elhinni, hogy én szeretem. Szerencsére ez mostanra teljesen eltűnt. Az iskolában van egy két közeli barátja, legtöbbször velük van, de rajtuk kívül nincs más akivel barátkozna. (Nem valószínű, hogy ez lenne a probléma, hisz nekem is 3 közeli barátom van az iskolából, mégse vagyok szomorú semmiért soha.) Sok dologtól fél, gyakran olyan távoli, megfoghatatlan dolgokon tud szomorú lenni ami egyáltalán nem is biztos, hogy úgy lesz, sőt valószínűleg nem. Bebeszél magának egy csomó hülyeséget, elhiszi, aztán rajtam a sor, hogy lenyugtassam. Volt olyan nap amikor ezt eljátszotta 2-3x. És mindig ugyan azokon a dolgokon lesz szomorú, én ésszerű érveket hozok neki, gyakran segít, de csak a következő ilyen "rohamáig". Szüleivel nagyon jó kapcsolatot ápol, testvérével is jól kijön. Család 10/10. Mi lehet a baj? :(


Azthiszem leírtam minden fontosat. Segítséget szeretnék kérni ezzel kapcsolatban, mert nekem nem jutott eszembe semmi korszakalkotó. :(


A szakíts vele/dobd ki, nincs megoldás, ne figyelj rá, és hasonló kaliberű kommentek nem érdekelnek. Segítségre van szükségem. Mi a megoldás?


Válaszokat előre is köszi :)



2018. jún. 18. 11:43
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

#6: Köszi a választ, Kérdezgetem, hátha tényleg van valami komolyabb baj.


#7: Van egy közös legjobb barátunk (továbbiakban B), és ő már ismeri egész kicsi kora óta. B azt mondta, hogy ő mindig ilyen volt, csak néha jobban néha kevésbé. Én a néha kevésbé-vel bőven megelégednék. Remélem igazad van és kinövi.


#8: "Csak kanos kisfiúk ennyire buták, hogy benyelnek bármennyi hisztit és óbégatást, egy kis szexért cserébe. De mondom, élvezd, mást úgysem tehetsz. Nyuszi vagy te még egy nőhöz, te még a “veled bármit meg lehet tenni annak, akinek puncija van” korszakodban vagy."

Imádom :)) A tökéletes nő, íme :) Aki mindenkiről mindent tud, aki a királynő, akinek mindig igaza van. Emberek, tiszteljük, imádjuk, és dicsérjük.


Viccet félretéve:

Honnan tudod, hogy ő pont milyen, egyáltalán nem ismered. Honnan tudod, hogy csak megjátsza? Nyuszi vagyok? Épp ellenkezőleg. Ha nyuszi lennék akkor szakítanék vele és hagynám az egészet. Hisz "úgyis sok hal van még a tengerben" nem igaz? Úgy látom te olyan vagy aki inkább eldob egy kapcsolatot, mielőtt téged dobnának ki. Ahelyett, hogy megpróbálnád a problémáidat felismerni, megbeszélni partnereddel az ő problémáit. De nem akarok ilyen véleményt alkotni mert nem ismerlek. A barátnőmet viszont igen, és magamat is. És pontosan jól tudom, hogy van valós problémája és segíteni akarok neki.


#10: Ami azt illeti én segítettem neki átmenni matekból. A matek megy neki kicsit gyengén, a többi tárgyból egész jó, magyarral és törivel fog továbbmenni egyetemre, valószínűleg mindkettőből emelt szintet szeretne tenni. Nem gondolom, hogy ez lenne a probléma. Főleg, hogy ő nem egy maximalista típus.

Talán ez a barátos dolog lehet. Az osztálya sem fényes. Legjobb barátunkkal B-vel szoktunk együtt "bandázni". Az iskolás barátait nem is merem sajnos, de ez nem akadály. Köszi a választ ez jó ötletnek tűnik. :)

2018. jún. 18. 13:22
 12/23 anonim ***** válasza:
29%

“Imádom :)) A tökéletes nő, íme :) Aki mindenkiről mindent tud, aki a királynő, akinek mindig igaza van. Emberek, tiszteljük, imádjuk, és dicsérjük.”


Nyugodtan gúnyolódhatsz, nem zavar, mert tudom, hogy rengetegszer fogsz még rám gondolni, egyre növekvő zavarral. Most egy hónap és 20 hisztike után még nem érzed, hol a hiba a kislány viselkedésében, de egy év és a százötvenedik őrjöngése után, mikor újra és újra ugyanazt panaszolja, te pedig újra és újra ugyanúgy vígasztalod... tele lesz vele a micsodád. És akkor egyre sűrűbben eszedbe fog jutni, amit először írtam a színészről és a közönségéről.



“Viccet félretéve:


Honnan tudod, hogy ő pont milyen, egyáltalán nem ismered. Honnan tudod, hogy csak megjátsza? Nyuszi vagyok? Épp ellenkezőleg. Ha nyuszi lennék akkor szakítanék vele és hagynám az egészet. Hisz "úgyis sok hal van még a tengerben" nem igaz? Úgy látom te olyan vagy aki inkább eldob egy kapcsolatot, mielőtt téged dobnának ki. Ahelyett, hogy megpróbálnád a problémáidat felismerni, megbeszélni partnereddel az ő problémáit. De nem akarok ilyen véleményt alkotni mert nem ismerlek. A barátnőmet viszont igen, és magamat is. És pontosan jól tudom, hogy van valós problémája és segíteni akarok neki.”


Több sebből vérzik az irományod. Először is, ha valóban segíteni akarsz (hős lovag szindróma, mondtam én) akkor ne hagyd, hogy belelovallja magát az áldozat szerepébe, ne vígasztald, hanem hűtsd le. Ez lenne a valós segítség. Másodszor nem azért vagy nyuszi, mert nem szakítasz a problémás csajjal, hanem azért, mert nem mersz neki ellentmondani. Nyuszi vagy rászólni, hogy “Szivem, én szeretlek, de szedd már össze magad, legalább amikor együtt vagyunk”. Helyette neked sír, a saját randitokon, mert hgy bánt vele az expasija. Veled van, de az exén gondolkodik, és miatta sír, felfogod te, mennyire megalázó ez neked? És ezek után még te babusgatod. Hát hallod... csináld csak, de közben tudj róla: hülyének vagy nézve.

2018. jún. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
12%
Pedig van valami abban, amit ír. Volt, akivel ilyen helyzetben voltam, és a végén derült ki, hogy csak átmeneti búfelejtő voltam neki, később pedig gyertyatartót akart belőlem csinálni, mikor már "jobban volt" a lelke.
2018. jún. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
De miert kell a sajat dolgotokat kivetiteni egy full idegen kapcsolatra?:D
2018. jún. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Azért ha látsz párat, felfedezhetsz sablonos hasonlóságokat.

Ilyen összezuhanásnál nem hiszem, hogy direktben vigasztalni kellene, mert az beindít egy spirált, inkább elgondolkodtatni, hogy ne azt érezze ami miatt rosszul van.

Hosszútávon így jobb.

Ha valódi hiszti->kiderül, mehet isten hírével

Tényleg gondja volt->elmúlik

2018. jún. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szóval a szüleivel nagyon jól kijön.Testvérével jól kijön.Van két nagyon jó barátja. Vagy te, a párja, aki szereti. Mindenki szereti, kivéve a volt kedvesét, aki nem tisztelte, soha nem szerette. És a leányzó rendszeresen azon borul ki, hogy őt senki nem szereti. Senki = ex
2018. jún. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

#12: Igen, minden percben rád gondolok királynőm. Tessék tiéd az utolsó szó. Téged illet.

Milyen kár, hogy nem illik ide a színházas történet...

Neked egyébként, hogy esne, ha van valami bajod, és a párod meg se hallgat egyből azt mondja, hogy szedd már össze magad? Ez olyan mint pl van egy mozifilm és meg se nézed az előzetesét se, mert tudod, hogy úgyis rossz lesz. Bele se gondoltál mit írtál le, vagy, hogy milyen tanácsot adtál. Nem gondoltál bele, hogy te mit reagálnál rá. Szomorú és mérges lennél mert meg se hallgatott. Úgy éreznéd mintha nem számítana mit mondasz vagy mi van veled, úgy éreznéd le vagy szarva. Hidd el tapasztalatból mondom. Nem mondom, hogy a babusgatás a legjobb ötlet és tényleg ezt kéne tennem, de biztos, hogy meg fogom hallgatni amit mond, és nem fogom egyből hisztinek venni. Egyébkent is... Ha még én se tudom mi baja - én aki aztán tényleg jól ismeri - akkor te honnan tudod ilyen biztosra a dolgot? Ez annyira nevetséges :D


#13: Az exének már több mint fél éve. Ez az exes dolog nagyon ki van ragadva, egy ilyen alkalom volt amikor elmesélte mi volt, mi történt. Sírt igen, mert nem esett jól neki. Ez van.


#14: Látod, ezt én sem értem :D


#15: Rendben, megpróbálom ezt is. Köszi a választ :)


#16: Az igazság az, hogy jól tudja, hogy én mennyire szeretem, tudja, hogy a barátai is kedvelik nagyon, de amikor kiborul ennek az ellenkezőjét mondja: hogy a barátai nem szeretik, a legjobb barátja, B, aki nekem is a legjobb barátom szintén nem szereti, hogy én se szeretem és még sorolhatnám. A legérdekesebb, hogy a családjára ilyet sohasem mondott. Ezért gondolom, hogy ott nincs baj. Mellesleg a senki = ex igaz. Az a srác tényleg elég nagy senki volt :D



Szeretném megköszönni az értelmes, segítő, intelligens válaszokat, megpróbálom őket előnyömre fordítani. Mentek a zöld kezek :)

2018. jún. 19. 09:05
 18/23 anonim ***** válasza:

(a kommenteket nem olvastam vegig)


A leirasod alapjan tipikus borderline szindroma. Fiatal nok koreben nagyon gyakori (bizonyos forrasok 20% korulire teszik). Doki tud neki segiteni (begyogyszerezi), de attol megvaltozik a szemelyisege is. Nem egyszeru eset. Nekem is volt ilyen baratnom, meg mindig joban vagyunk, de nem jonnek vele meg egysser ossze (vagy barki hasonloval).

2018. jún. 20. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
03.16 Ma már mindenre rámondják a borderlinet..egy kis hangulatingadozástól senki nem lesz az. Ezt egyébként sem lehet így megállapítani.
2018. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Kezdetben én is hasonló voltam, mint amilyen a barátnőd. Éreztesd vele, hogy szereted. Legyél neki ott mindig. Mert az biztos, hogy a "barátai" ott fogják hagyni a nagy szar közepén... Ha nem lesz senkije, akkor veszélyes lesz önmagára. Sőt, lehet így is az. Pszichológust gyorsan. Ha esetleg tényleg csak hiszti, akkor legalább kiderül, és nem kell aggódnod. De ez (szerintem) lehet kezdődő borderline is. Nem 100%, de azzal nem fogsz ártani, ha átnézeted egy szakemberrel. Évekig pár havonta változott az élethez való viszonyom... Pár hónapig imádtam élni, habzsoltam az életet. Majd utána hónapokig depressziós voltam, öngyilkos akartam lenni. Nekem is mindenki tolta a hülyeségeit, hogy ez csak hiszti, figyelemhiányos vagyok, stb. De mikor felismertem, hogy baj van velem, elmentem szakemberhez. És lám, nem hisztiztem. Bipoláris zavarom van. Kemény utat hagytam mögött, kemény úton járok, és ki tudja mikkel kell szembenéznem a jövőben. Ne hagyd, hogy ugyanezt az utat végig járja a barátnőd!
2018. jún. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!