Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tea, kávé vagy kakaó ivók...

Tea, kávé vagy kakaó ivók vagytok?

Figyelt kérdés
2018. jún. 22. 12:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%
Mindhármat szeretem, de napi rendszerességgel kávét iszom, ha van rá lehetőség.
2018. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
97%
Kakaó
2018. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%

Reggelente kávé, hétvégén előfordul néha a kakaó is.

Teát inkább ősszel és télen iszok.

2018. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Felkelés után kávé, reggelihez kakaó. A teától megundorodtam, mikor hasnyálmirigy-gyulladásom volt, és a tea is visszajött. Előtte nagy teavedelő voltam, állandóan ott figyelt a konyhában a kétliteres kancsóban.
2018. jún. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
100%

tea


kakaót és kávét nagyon ritkán iszok, 1 évben 2-3

2018. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
40%
momrmon vagyok
2018. jún. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Teát nagyon sokat iszom. Nagyon szeretem.

Kakaót is szoktam inni.

Kávét nem iszom, nem szeretem.

2018. jún. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül csak teát iszom. Reggel ugyanúgy a rituálém része, mint a kávésoknak a reggeli fekete, egy nagy bögre jó minőségű Assam tejjel. Napközben meg minden egyéb más random teát iszom, mikor mihez van kedvem (évszaktól is függ),leggyakrabban fehér tea féléket, egyiket sem ízesítem (a reggeli teához a tej a kivétel). Kávét nagyon ritkán iszom, évente pár alkalommal, nem szeretem, de vannak már már mániákus guruszába menő ínyenc barátaim, akik egészen elképesztőeket főznek, néha megkóstolok egyet-egyet, vagy ha úton vagyok és nem érhető el normális tea, akkor inkább kávé, mint egy filteres pickwick féle förtelem. Kakaót sosem, mert zsigerből gyűlölök mindent ami édes, (igen, csokit, sütit, mindent, még a túl édes gyümölcsöt is).
2018. jún. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Tea: hideg időben heti 1-2x.

Forrócsoki: hideg időben, havi 1-2x.

Kakaó: bármikor, hetente kb 2-3x.

Kávé: ritkán, havi 1-2x.

2018. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
96%

Sajna kávé. Nem tartom ám kifejezetten rossznak, akkor nem innám, de mégis beavatkozik az ember működésébe, még jó, hogy nem élénkít, az durva lenne. De rengeteget kávézom, déltől éjszakáig előfordulhat, általában ebéd környékén van, s ha van vacsorám, akkor, mivel feketén ritkán iszom meg és időszakos böjtölő vagyok.

A teát is szeretem, kakaót inkább csak akkor iszom, ha elfogy a kávém s van elég tejféle (veszek tejszínt vagy sok kókusztejet készítek). De azt édesíteni célszerű s azt igyekszem elkerülni. A teát mindig üresen iszom (kivéve télen 1-2 alkalommal, amikor citrommal és eritrittel/xilittel, nosztalgia :D), ha filteres, ha rendes, szálas... A kávéba nagyon ritkán teszek édesítőt, tipikusan anélkül iszom. Kávéíz kell, nem édesség. A legkevésbé keserű kávékat veszem.


Mostanában elhúzott a víz és lecsökkent a tea, lehet úgy heti... 5x fél liter tea, napi 2-5 kávé (2-3 decisek, tejeskávé stílusúak, tojással és vajjal), 2-3 havonta egy kakaó.


Teás időszakaimban napi 2 liter tea simán bemegy egy-egy napon. Főleg télen, amikor épp nem vagyok hajlandó vizet inni, csak ha nagyon muszáj.


Talán le kéne jönnöm a kávéról, de megvan a maga szerepe, ami ha most hirtelen kiesne, nagyobb gondokat okozna.

2018. jún. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!