Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mondjak le az egyetemről?

Mondjak le az egyetemről?

Figyelt kérdés

Legalábbis erről a szakról.


Sajnos úgy alakult, hogy nem tudtam összeszedni elég pénzt a "pesti élethez", albérletre, így gondolkozom a szak feladásán, de fáj érte a szívem.


Kollégiumba nem megyek.



2018. jún. 22. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a baj a kolesszal?


Ha nem valami kőkemény szakra mész, (jogász, orvos, stb.) lehet az egyetem mellett dolgozni (igen, akár a mekiben is... meg csomó ilyesmi helyen)

2018. jún. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
akkor , ja
2018. jún. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Kollégium egy tök jó dolog,negyed annyit kell érte fizetned,mint egy albérletért,és nem egyedül/idegenekkel laksz,hanem a barátaiddal.
2018. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
kollégiumban a legjobb... közel az iskola, közelben vannak csoporttársak, segítünk egymásnak, ha valamit nem értünk, jó közösség... már nem olyan kollégiumok vannak, mint 20 éve,2-4 ágyas a max szoba, a mosdók kulturáltak, stb.
2018. jún. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
akkor max a bejárás mardhat. De ha messze van a suli akkor az is kilőve. Mást eshetőséget, nem nagyon látok. Híd alatt gondilom nem akarsz aludni szóval jobb ha hagyod egyelőre.
2018. jún. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Antiszociális vagyok, meg pánikbeteg. :D + van egy hobbim ami az életem, és azt úgy gondolom nem tudnám gyakorolni idegenekkel összezárva. De az egész inkább ott hal meg nálam, hogy még ELTÉs koleszokról is rosszat hallottam, hogy vedelnek, füveznek, basznak... na meg a mosdók.


Nekem ez a világ nem kell.

2018. jún. 22. 21:17
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Aszociális vagy maximum.
2018. jún. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem értem, hogy ha nem bírod az embereket, akkor miért abba a városba mész, ahol a legtöbb van? Nem csak Budapesten van ám egyetem.
2018. jún. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha én is hallgattam volna a gyakoris tapasztalatokra a kolikkal kapcsolatban (kosz-mocsok van, rohad az egész, csótányok, lopás, mindenki fűvel-fával baxik és 24/7 buli-ivás-hangzavar van), akkor most nem lennék egyetemista. Én sem vagyok egy közösségi ember, de azért az nem túl megerőltető, hogy a szobatársaimnak köszönjek minden nap egyszer, amikor találkozok velük. Nem muszáj barátkozni, haverkodni, beszélgetni senkivel, én általában bedugom a fülhallgatóm és elvagyok a dolgaimmal. Nem muszáj bulikba járni, simán bent is maradhatsz a szobádban. Az még szerintem bőven tolerálható, ha kb havonta egyszer van olyan nagyobb buli, ami miatt nagy a hangzavar. Nyilván nem olyan, mintha otthon lennél, a legtöbb koliban régi, retró a berendezés, de azért még a mi ócska, vidéki kolinkban is naponta takarítják a folyosókat és közös helyiségeket (wc, konyha, tusoló), a szobádban pedig annyiszor takarítasz, ahányszor akarsz.
2018. jún. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Gondolom nem csak pesten van az a szak. Léteznek más helyen is, sőt általában az albérlet is olcsóbb.

Ha pedig nem valami nagyon durva sulit választasz mehetsz diákmelóra is.

Na meg a diákhitel is egy lehetőség.

2018. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!