Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiknek az életében történt...

Akiknek az életében történt már haláleset, azok többnyire már sose lesznek olyan emberek mint előtte?

Figyelt kérdés

Egész biztosan van valóság alapja amit írok, ugyanis 16-17 éves koromig én is éltem a tinik korszakát vidám természet voltam, utána lassan elkezdtem felnőni, és 19 éves korom körül jöttek a gondok, csörgött a telefon én szaladtam felvenni, pár másodperc után megszólalt keresztapám hogy meghalt a nagyi, a torkom abban a pillanatban elszorult, és szinte remegtem a sokktól.

Akkoriban hagytam abba a kondit is, nem volt lelkierőm tovább csinálni 2 hétig még jártam utána befejeztem, a légkör sem tudott kirángatni a fájdalmamból és szórakozni sem jártam többet, amit megettem az úgy ki is jött belőlem, már nem sok kellett hogy én is örökre elmenjek, de a szülőkkel és tesómmal szemben erre nem volt módom, önzőség lett volna.


Állatokkal kezdtem el foglalkozni, valahogy Ők megérintenek, és megnyugtatnak, bár fiatal férfiként lehet nyálasnak hangzik, saját kis világra leltem bennük, azonban idővel itt is szembe kellett néznem azzal hogy elmúlik egy élet, a napi rutin éveken keresztül, családtagnak számítottak az állatok az első perctől, sosem foglalkoztam azzal hogy mi lesz egyszer ha..... azonban bekövetkezett, és maradt egy nagy űr, amit más állat nem tud pótolni maximum enyhíteni, ha a

plédet az arcomhoz teszem amint az illata rajta van, el kap a sírás mert olyan mintha itt volna, és csak álmodnám az egészet.



Úgy tudom ekkora fájdalom akkor következik be az ember életében ha a gyerekét veszti el a szülő.


2018. jún. 22. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Egy nagyi halala semmi ahhoz kepest ha edesanyad vagy edesapad vagy egy testvered hal meg.
2018. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
De, lesznek. :( Én is vesztettem már el nem egy embert életem során, és az ismeretségi körömben is vannak jónéhányan. Teljesen egyénfüggő, ki hogyan dolgozza fel. Van olyan személyes ismerősöm, aki egy családon belüli haláleset után lecsúszott alkoholista lett, mert nem tudta feldolgozni. Egy másik ismerősömnek - egy édesanyának - a gyerekét kellett eltemetnie. Sokáig padlón volt. Most is fáj neki, (hogy is ne fájna!?) viszont nem változott meg rossz irányba. Ugyanazt az értékrendet vallja, és ugyanúgy igyekszik élni, mint korábban. Mind lelkileg, mind mentálisan egy nagyon erős asszonyról beszélünk. Én pedig úgy éltem meg a saját tragédiáimat, hogy igyekszem erőt meríteni belőlük. A gyász mellett teszek azért, hogy jó ember legyek, hogy ne okozzak Számukra csalódást így sem, hogy az élet elválasztott minket Egymástól.
2018. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
Gyenge egy eresztés vagy,ha ennyire és ilyen tartósan kiakadsz. Ennél sokkal ,de sokkal borzasztóbb dolgok is történhetnek az életben.Akkor mit csinálsz? Felaksztod magad? Ugyan már! Keress szakembert,mentálhigiénés tanácsadót, egy jó barátot és beszéld ki magadból. Ennyire szeretted a mamád vagy szimplán nem tudsz megbirkózni az élet problémáival? MErt az sem mindegy.
2018. jún. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3

Az életben csupán ezek a problémáim, a munkámat elvégzem, de emberileg tönkre mentem úgy érzem.

2018. jún. 22. 22:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 14 voltam amikor a bátyám meghalt. Persze valami megváltozott de igyekszem jól lenni.
2018. jún. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Sztem igen. De egy nagyi halála tényleg nem annyira váratlan, mint egy anyáé.
2018. jún. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos el kell fogadnunk hogy a halál az élet velejárója. Vannak akik könnyebben dolgozzák fel, vannak akik nehezebben, te az utóbbi kategóriába tartozol.

Az viszont, hogy mégis sikerült feldolgoznod a nagyid halálát és bármennyire is gondolkoztál rajta, beláttad, hogy az öngyilkosság hiba lenne, egy hatalmas nagy előrelépés.

Foglalkozz továbbra is az állatokkal, ha ez az ami megnyugtat. Ha egy elmegy, gondolj arra, hogy te mindent megtettél érte amíg veled volt. Hogy boldogan ment el abban a tudatban, hogy segített neked önmagadra találni. Adj magadnak időt, amennyi kell, hogy túl tedd magad rajta és lépj tovább. És ha új állatot szerzel, sose gondolj rá hiánypótlóként. Tekints rá valami új kezdeteként. Egy új esély, hogy még jobban önmagadra találj, és egy új esély, hogy egy másik élőlény életét is szebbé tehesd :)


Az, hogy egy ember milyen marad a haláleset után, az illető lelki erejétől is függ.. Ha erősebb lelkű, akkor nem feltétlenül fog megváltozni a viselkedése. Ha gyengébb, akkor több ideig tart az elfogadás, és előfordulhatnak hangulatingadozások, megváltozhat az illető természete. Aztán ahogy túllép rajta az ember, visszaállhat a régibe, de megvan az esélye annak is, hogy megváltozik. A tragédia közeli időszakában persze lelkierőtől függetlenül a legtöbb ember megváltozik.

2018. jún. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

az én tapasztalatom az hogy nem a halál volt a teljesen megrendítő,hanem a haldoklás végig kísérése,a leépülés látványa a szeretett személy tudatának elhomályosulása és hogy nem tehetek ellene semmit.

engem ez jobban kicsinált mint maga a halál.

ami még nagyon megdöbbentő élmény volt ezek mellett azok a kórházi állapotok.

nincsen jobb szó rá mint a félelmetes.

2018. jún. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

1992 augusztus 02. 21;30


Èdesanyàmat felakasztva talàltam az udvaron lèvő fàn.

Èn fogtam a testèt miközben levàgtuk a kötèlről.

Akkor 17 èves voltam.


Màig tisztàzatlan a halàla.

Akkor a rendőrsèg nem talàlt nyomokat arra,hogy idegenkezűsèg törtènt volna,de előjele sem volt annak,hogy èdesanyàm kèszülne a halàlra.

Anyàm szomorú volt mert aznap dèlutàn került be èdesapàm a kórhàzba,mert rosszúl lett. Kihívtuk a mentőt ès ekkor làttàk egymàst utoljàra a szüleim.

Feltètelezèsek vannak,hogy hogyan törtènhetett,de azokkal semmire

nem megyek.


Egyet nagyon bànok ès ezt a rendőrsègen is elmondtam,hogy hallottam este 20;00 ès 20;30 között fèrfi hangokat beszűrődni a nyitott ajtón keresztűl az udvarról,de nem foglalkoztam vele.

Betudtam annak,hogy a szomszèdban lakó bàtyàm àtjött ès ő beszèlt èdesanyàmhoz.

De mint kiderült nem így törtènt.


Szőrnyű volt amikor meglàttam èdesanyàmat lógni a kötèlen.

A làba nem èrte a földet.

Amikor levàgtuk olyan hangot adott ki,mintha sóhajtott volna egyet...Utoljàra.


Tavaly tudtam elengedni őt.

Hosszú út vezetett idàig.


Mint èdesanyàt pont a legfontosabb időszakban veszítettem el.


Az utolsó beszèlgetèseünk èdesanyàmmal a főzèsről szólt.

Ő ès èn kint volunk a kertben èdesanyàm rendezgette a viràgai körül a földet.

Màr sötètedett,így bementem a hàzba videózni ès gondoltam hamarosan bejön èdesanyàm is,de soha többet nem jött be.

19;30 körül bementem a hàzba,20-20;30 közötti időben fèrfi hangot hallottam az udvarról.

Gyanús volt,hogy 21;30 van ès mèg nem jött be a hàzba èdesanyàm.

Így kimentem,hogy szóljak neki,hogy jöjjön be.

Sem üvölteni,sem sírni,semmit nem tudtam.

Hívtam bàtyàmat,hogy nagy a baj!

A temetès utàn omlottam össze.

Addig próbàltam nem gyengènek mutatni magam.


A rokonok között az èdesapàmat neveztèk meg az èdesanyàmmal kapcsolatban törtènt miatt.

Ugyanis abban az időszakban sokat veszekedtek mert èdesanyàm sajnos szerette az alkoholt.

Èdesapàm ezèrt is lett rosszúl.

Nem hiteles forràsból èdesapàm elhagyta a kórhàzat.

Ezt az egyik szobatàrsa említette meg.

Arra nincs bizonyítèk,hogy köze lenne a szörnyű tragèdiàhoz.


A szemèlyisègem nem vàltozott meg de màs irànyba fordult az èletem.

2018. jún. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon szép és okos dolgokat írtak le már néhányan előttem.


Nekem van személyes tapasztalatom ezzel kapcsolatban, szóval nem bírom ki, hogy ne szóljak hozzá.

Két nappal a 13. születésnapom előtt veszítettem el édesanyám. Agydaganata volt, az utolsó félévben teljesen leépült, lebénult, nem tudott beszélni és enni, infúziók tartották életben. Egész végig otthon lakott velünk, nagymamám ápolta. Két évvel utána keresztanyukámat veszítettem el, majd azután 1 évvel papámat. Összeomlottam, nem fogom senkinek azt mondani, hogy nem. Kimondhatatlanul fáj. Nem szoktam terjeszteni az ismerőseim között, de itt talán valami hasznosat is lehet generálni a fájdalomból. Tény, hogy mindenki máshogy éli meg a gyászt, és mindenkiét tiszteletben kell tartani. Én nem vagyok olyan mint előtte, és soha nem is leszek, ebben (szinte) biztos vagyok. De tudod mit? Szerintem ez egyáltalán nem gond. Milliószor érzékenyebb lettem az emberek szenvedéseire, milliószor jobban feltölt, ha valakinek segíthetek, valakit meghallgathatok, olyan abszurd apróságoknak tudok örülni, hogy az néha már nevetséges. Csodálom az életet, meg mindent, ami körülöttem létezik és veszi a levegőt és mozog és pulzál. Lehet, hogy úgy tűnik eltúlzom, de így van.


Szerintem nagyon szép, hogy erős támasz tudtál maradni a tesódnak és szüleidnek. Nagyon szép, hogy az állatok szeretetébe öntötted az energiád. Ha lehet egy tanácsom, ne próbálj görcsösen visszatérni a korábbi énedhez. Próbáld meg elfogadni és tisztelni magad amiatt, ahogyan ezt átvészelted. Kapaszkodj azokba a dolgokba, amik felvidítanak. Keress olyanokat, akikkel megoszthatod, ha boldog vagy.


Fel a fejjel és kitartást! :)

2018. jún. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!