Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van egy ismerősöm, aki nem...

Van egy ismerősöm, aki nem képes elválasztani a gondolatait a valóságtól. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Az ismerősöm 16 éves lány, és olyanokat mondd, ami a valóságban nem létezhet. Nem olyan dolgokra gondolok, hogy azt hiszi, hogy a vikingek istenei léteznek. Sokkal durvábbakra! Csak a saját elképzeléseinek hisz, bárki bármit mondd, az nem úgy van. Fákkal barátkozik, meg nem létező személyekkel beszélget. Azt mondja, hogy azok a barátai. Meg különlegesnek hiszi magát. Az embereket semmire tartja, a "varázslényeket" meg isteníti. Nem hiszi azt el, hogy nem létezik varázslat. Abban a hitben él, hogy a Harry Potter könyvek valóságra épülnek. Azt hiszi, hogy tud varázsolni, nagyobb hatalma van, mint más embereknek. Varázslónak/boszorkánynak nevezi magát. Az állatokat többre tartja, mint az embereket. De nem úgy, mint bárki hinné! Azt akarja, hogy az emberek meghalljanak, az állatok és "varázslények" meg tovább éljenek. Azt akarja, hogy az egész emberi faj kihalljon! Nem hisz a tudománynak, nem hisz az embereknek,nem hisz senkinek, csak magának, és a képzeletbeli barátjainak, akiket "szellemeknek" nevez. Azt gondolja, hogy az emberek hülyék, meg rengeteg olyat hisz, ami nem igaz. Napokig sorolhatnám. Én tudom, hogy ez csak a képzeletének a szüleményei, de ő nem hiszi ezt el. Ő csak annak hisz, aminek ő akar. Azt mondja, hogy hallja, látja őket. Milyen betegségben szenvedhet? Már tényleg nagyon súlyos ez!!!! Szeretnék rajta segíteni. Szerintetek szóljak egy szakembernek erről? Vagy esetleg az osztályfőnökének, szüleinek? Mi a megoldás erre? 6 évesen még egy-két gondolatát megérteném, de már 16 éves! Aki megpróbálja elmagyarázni neki a valóságot, azzal bunkó, meg azt mondja, hogy honnan tudnánk. Kérlek, segítsetek! Nem szeretném, ha ez tönkretenné az életét.

Az értelmes válaszokat előre köszönöm!



(19/L vagyok)



2018. jún. 24. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Én a helyedben megpróbálnék beszélni a szüleivel, hogy vigyék el egy szakemberhez..Az, hogy hisz a paranormális dolgokban (szellemekben, vagy istenekben) még nem probléma, sok ember hisz ezekben idősebb korában is, de az elég durva, hogy 16 évesen azt hiszi, a Harry Potter megtörtént eseményeken alapul, meg hogy fákkal trécsel..
2018. jún. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem pedig végre egy felébredt ember, aki látja a valódi világot.
2018. jún. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem vagy skizofrén, vagy trollkodik. A szüleinek mindenképp szólj, nekik van joguk és rálátásuk eldönteni, mi a leghelyesebb reakció erre a szituációra.
2018. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Te meg sem próbálod megérteni őt.

Miért ne ölelgethetne fákat vagy szerethetné az állatokat?

Harry Potter sokakat inspirált és teszi azt most is. Annyi idősen mint most te vagyyén például azt terveztem hogy alapítok egy iskolát ahol mágiát tanulhatnak a gyerekek.

Vagy legalábbis különlegesnek érezheti magát.

Ömbizalomhiányos voltqm, utáltam a szüleimet, az életemet és a kicseszett társadalmi felépítést ami béklyóba zár.

Különleges akartam lenni. Mindenki arra vágyik hogy több legyen mint aki.

Az ismerősödnek valahol "szorít a cipő".

Kibillent a lelki egyensúlya,a szüleiya környezete vagy valaki/valami más miatt.

De még fiatal, és rengeteg esélye van visszabillenni. Ha tényleg számít neked a kislány, akkor támogasd őt és próbáld megérteni a miértet és a hogyant az ő esetében.Ő fogékony a spirituális világra, csak átesett a ló túloldalára.Te meg ahogy látom az innenső oldalán vagy, szóval pont jó.Legyél könnyed, humoros és empatikus vele.És türelmes.

2018. jún. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs a helyesírásért.
2018. jún. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Inkább azt kellene megérteni, hogy mennyi negatív dolgot kapott eddig a „való világtól”, hogy efféle irányba menekül. Ez az amivel foglalkozni kell.
2018. jún. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Akkor szólni fogok a szüleinek, hogy ha ők úgy gondolják, akkor vigyék el szakemberhez.

Kedves #2! Pont hogy nem ébredt rá, hogy milyen a valódi világ.

Kedves #4! Csak azt hiszed, hogy nem próbálom megérteni őt. A helyébe képzeltem magaam,

2018. jún. 25. 05:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam arra okot keresni, hogy miért talál ki ilyeneket. De ezeket nem csak kitalálja! 100%-ban biztos ezekben. Azt hiszi, hogy ez a valóság. Olyan nagy lelki trauma sem érhette élete során, mivel nem mondható rossznak az élete. Engem többször bántottak általánosban, meg gimnáziumban, többször szekáltak, közösítettek ki, mint őt. Ráadásul a mai napig szorongással szenvedem. Durva szorongással... de vele ilyenek nem voltak. Nem történtek nagy lelki traumái. A szülei is nagyon rendes emberek, csak ő nem tartja annak őket.
2018. jún. 25. 05:34
 9/10 anonim válasza:
Ne gondolkodjon és nem lesz baj. Én is így teszek. Viccet félretéve mindenképpen egy szakemberrel kell konzultálni.
2018. jún. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Nagyon szépen köszönöm a választ!
2018. jún. 27. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!