Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel győzzem meg a szüleimet...

Mivel győzzem meg a szüleimet az állatkísérletek kegyetlenségeiről?

Figyelt kérdés

Én nem szeretném rábeszélni az édesanyámat arra,hogy ő is cruelty free termékeket vásároljon magának, hiszen az az ő dolga, de ő folyton azzal jön, hogy túlzás amit csinálok, meg oké, hogy szeretem az állatokat, de ez már beteges (vegetáriánus is vagyok). De ő nem látja azt, aminek én már utánnanéztem rendetegszer. Például: pont egy ilyen veszekedésünk közepett mondtam neki, hogy az Aquafresh is állatokon van tesztelve. Erre az ő visszavágása annyi volt, hogy "Jajj.. szegény nyulaknak mi bajuk lesz?! Fehér lesz a foguk?!" Erre én köpni-nyelni nem tudtam.

Állatorvosira készülök jelenleg. Sok állatot ápolgattam már itthon is (persze csak az állatorvosunk utasítására). Mikor külön lakásom és háztartásom lesz, szeretnék csak növényi alapú ételeken táplálkozni. Ezt persze még nem mondtam el anyának. (Édesapám még azt sem tudja, hogy vegetáriánus vagyok.) Mindezek mellett mivel győzhetném meg őt arról, hogy tudom, hoyg miről beszélek, és hogy ne nézzen beteges megszállottnak meg hülyének emiatt? És értse meg, hogy nekem ők nagyon is fontosak?

17/L



2018. jún. 24. 23:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
ugye tudod ha nem eszed meg a terméked akkor is megöllik az állatot semitt se segítesz a világon :)
2018. jún. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
Ameddig valaki butaságokat csinál,nem zavar,de ha a saját hülyeségét akarja másra ráerőltetni,az már szörnyen idegesítő. Legyél inkább hálás hogy anyukád szó nélkül nézi hogy ezt tedd magaddal. Enyém minden egyes cigiért szól 18 évesen,pedig az a havi 2 szál kevésbé káros mint a veganizmus
2018. jún. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
9%
Veled egykoru vagyok majdnem, szinten vega. Szuleim tiszteletben tartjak, nem eroltetik ram a hust. Ha anyudat nem erdekli az allatokon valo teszteles, akkor nem tudsz sok mindent tenni az ugy erdekeben. Aqua fresh helyett ott a csapi viz, vegyel viz szurot es teljesen egeszseges. Sajnos tenyleg csak ennyit tudtam segiteni, ameddig vele laksz, probalj hozza igazodni, majd ha sajat haztartasban fogsz elni, akkor azt csinalsz, amit akarsz. :/ En egyetemen, amikor mar sajat lakasban fogok elni, vegan szeretnek lenni. Most nem akarom kikesziteni oket ezzel, teljesen felborulna a konyha, ha nekem meg kulon kene venni/fozni eteleket.
2018. jún. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

Senkit nem kell meggyőzni. Inkább csak informálni érdemes, hogy milyen káros hatásai vannak a húsevésnek nem csak az egészségre, de még a környezetvédelemre is.


Nézess meg velük ezeket:

Earthlings

Forks over knives

Cowspiracy


Mi az egészség? c. videó is remek.


Pacsi: Egy vega férfi (30).

2018. jún. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%

az ember MINDENEVŐ


eleg csak a fogazatát megnézni, hogy rájöjj.


egy rakat vegán ismerősöm küldte padlóra a szervezetét úgyhogy gondold át.


nem baj ha szereted az állatokat de kellenek az állatkísérletek. ha euban készült terméket veszel nagy állatkínzást nem okozol. kb a legszigorúbb.


állatot az eu támogatásért tartók viszont rengetegszer elhanyagolják a jószágaikat. lényeg, hogy a pénzt megkapja rá és ha megdöglik vesz újat.


tesóm állatorvos és mesél meg el is szoktam néha menni:

-pár órás boci belefagyva a trágyába

-akkora köröm tehénen, hogy nem bír menni

-légylárvás sebek

-megmérgezett, fetrengő ló


ezeket viszont nem fogyasztással sem tudod felszámolni mert ő nem is termel semmit csak tartja mint egy barbár


tudnod érdemes (gyakorló mezőgazdász vagyok 20 évvel magam mögött) hogy az állati termékek (a kommersz tej kivételével) az állat jólétben tartásának eredményei..

a mostani versenyhelyzetben és szabályzott jogi környezetben teljesen kikoptak a "doppingszerek" az eu-ban termelt termékekből.

ebből köv hogy annak a jószága fog többet termelni akié jobban érzi magát.


gondolnád, hogy a tojótelepemen nyáron sosincs több 25 foknál? és sms-t kapok ha egyetlen másodpercre leesik a nyomás az itatónál? vagy, hogy minden betegséget megelőzve kezelünk? nincs egyetlen egy beteg állat.


úgyhogy azért vannak az állatok, hogy védjük, használjuk, fogyasszuk őket felelősen és érzéssel

2018. jún. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
43%

Hagyd 5-ös,egy vegának hiába mondasz ésszerű érveket,mintha megmutatnád a holdraszállást egy laposföldhívőnek. Aki azthiszi képes egy mindenevő egészséges maradni állati eredetű ételek nélkül,annak kb annyi esze van mint egy busmannak,aki a betegséget antibiotikum helyett dobbal űzi ki,mert azthiszi egy gonosz szellem. Hiába győzködöd,sajnos van pár ilyen ismerősöm,náluk is feladtam pár hét után. Nem rokonok,nincs más betegségük,mégis a veganizmus miatt ugyan azokkal a betegségekkel küzdenek,de azt is a városi levegőre fogják. Szerintük az agyonszteroidozott tetemek mérgezőek,csak nem tudják hogy az az Eu-ban tilos,(ahogy te mondtad,még egyes szállodákban sincs olyan légkondi mint egy tyúkfarmon,láttam én is látogatáskor.) és eszik a zöldségeket pedig azokban ugyan úgy lehet génmanipuláció ennyi erővel...

Usában van is,de itt az se megengedett.

2018. jún. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%

az ember MINDENEVŐ

eleg csak a fogazatát megnézni, hogy rájöjj.


DEHOGY MINDENEVŐ. Gumós zápfogaink vannak, ami növényevő életmódot támogat. Szerinted van kitüremkedő tépőfogunk, mint a ragadozóknak? Az emésztőrendszerunk sem húsevésre tervezett. Több tíz méter hosszúságú a bélrendszer az embernél, ami ugyanaz, mint a növényevő állatoknál. Célja, hogy minél tovább az emésztőrendszerben maradjon a táplálék, a tápanyagok hosszas felszívódása miatt. A ragadozóknak direkt rövid az emésztőrendszeruk, hogy ne bomoljon sokáig a hús a beleikben. Ezért is fingasz a sok fehérjétől, ha húst eszel, mert rohad a beleidben. Hullamérgek szaporodnak fel, melyek a leölt állat tetemében vannak, s mérgezik a szervezetedet.



egy rakat vegán ismerősöm küldte padlóra a szervezetét úgyhogy gondold át.


Ez kreténség, bocsi. Nézz meg a világban számos vegán atlétát, súlyemelőt, futót. Jobb teljesítményeket érnek el, mint a nem vegánok.



nem baj ha szereted az állatokat de kellenek az állatkísérletek. ha euban készült terméket veszel nagy állatkínzást nem okozol. kb a legszigorúbb.


Tök mindegy, milyen szigorú. Akkor is állat az elszenvedője a kísérletnek. Semmi jogunk állatokat kínozni.


tudnod érdemes (gyakorló mezőgazdász vagyok 20 évvel magam mögött) hogy az állati termékek (a kommersz tej kivételével) az állat jólétben tartásának eredményei..


Kreténség. Nézz meg nagyüzemi állattartásról szóló filmet, a beled kifordul, ha jóérzésű ember vagy.


a mostani versenyhelyzetben és szabályzott jogi környezetben teljesen kikoptak a "doppingszerek" az eu-ban termelt termékekből.


Bullshit. Egy rakás emberi szervezetre is káros gyógyszert fecskendeznek az állatokba a gyorsabb fejlődésük, növekedésük érdekében.


úgyhogy azért vannak az állatok, hogy védjük, használjuk, fogyasszuk őket felelősen és érzéssel


Nem, nem ezért vannak. Fogyasztani felelősséggel, érzéssel? Ők nem fogyasztási cikkek, hanem életek. Lehetnél te is egy csirke, marha, sertés. Gondolom önként ajánlnád fel magad, hogy vágjanak le, igaz? Ők a barátaink, nem a használati eszközeink.


Másrészről azzal érvelni, hogy ígyis-úgyis leölik, nem mindegy, ha megeszed annyira gyenge, hogy csak na. Ha senki sem támogatná a gyilkolást e téren, nem lenne igény a leölésükre. Tudod, ha tömegesen átállnának a növényi alapú táplálkozásra, 9 milliárd ember étkeztetése lenne megoldott a világban, nem lenne éhezés. És ez csak egyetlen tény sok más mellett.

2018. jún. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%

Fel kell fognod, hogy ez az élet rendje, mióta az ősember az eszét tudja. Ez nem mai találmány, nem is a "bezzegamaiemberek" gyarlósága.

Az ember mindenevő.


Természetesen épeszü ember nem támogatja az állatkínzásokat, mint amiket különböző videókon látunk, pl. fél méteres láncra vert kutyák, csontsovány lovak stb...


De a haszonállat az haszonállat. Az a sorsa, hogy megegyék, élelmiszer gyártására használják őket.

2018. jún. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

"Gumós zápfogaink vannak, ami növényevő életmódot támogat"


Nem, a gumós a mindenevőkre jellemző. A növényevőké redős.

2018. jún. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%

Erről beszélek... felesleges vitatkozni,saját életükkel azt csinálnak amit akarnak,egyesek már azon a szinten vannak hogy nem azt állítják hogy ugyan olyan teljes lehet állati eredetű dolgok nélkül az életük,de szerintük egészségesebb is. Pofám leszakad mostmár komolyan.


Amúgy megjegyezném hogy a sok gyökérzöldségtől és hüvelyesektől lehet igazán jót recsegtetni,ha már valaki komolyan lement erre a szintre.


Ilyenkor bánom hogy nem teljes egészében ragadozók vagyunk. Akkor lenne egy jó kis természetes szelekció,belepusztulnának akik szembemennek a természettel,ráférne az emberiségre :)

2018. jún. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!