Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le sokszor az...

Miért nézik le sokszor az alacsony iskolai végzettségű embereket?

Figyelt kérdés

Nekem egy érettségim és egy egyszerű szakmám van amivel jelenleg Magyarországon dolgozom. Az interneten sokszor találkozok azzal, hogy elég sok negatív atrocitás éri a szakmunkásokat, legtöbb a segédmunkásokat és azon belül különösen a gyári munkásokat hozzák fel negatív példaként, proliként megbélyegezve. Itt kitérnék arra, hogy tudom jól, hogy nagyon beszűkült gondolkodásmódokban a diplomásokat is szapulják, elég rendesen, de én sosem tartoztam azokhoz a körökhöz akik így gondolkoznának.

Rosszul esik látni, hogy sokszor csak púpnak gondolnak az ország hátán, mint akit csak el kellene tartani, vagy aki hátráltató tényező lenne. Tudom, hogy sok politikai lépés volt mostanában ami pedig az egyetemeket sújtotta és ez is csak fokozza az ellentéteket de én is azon az oldalon vagyok aki szerint igenis a felsőoktatást folyamatosan fejleszteni és gyarapítani kell.

Egyszerűen csak rosszul esik a proli bélyeg, rosszul esik, hogy úgy gondolják nekünk/nekem az élet egyszerű. Mindenki külön életutat jár be és mindenkinek megvannak a saját akadályai amit le kell küzdeni. Nem értem egyesek szerint miért lesajnálandó egy olcsó autó vagy a panel lakás. Mindenki tudja, hogy lehetne jobb anyagi körülmény de nekem szűkösebb anyagi körülmények között is ugyan úgy megvannak a boldog/kevésbé boldog pillanataim.

Egyik hozzászólásban olvastam nem rég, hogy a Magyarországon maradók tipikusan a prolik akiknek nincsenek túl nagy céljaik, használt német autó, egyszerű lakás és évi egy vidéki belföldi nyaralás valami olcsó helyen. Ez kissé bántó hiszen, mindenki megpróbálja kihozni a legjobbat az anyagi körülményeihez mérten és ezért nem kell lesajálni, lenézni senkit sem. Többször olvastam azt is , hogy aki Magyarországon tervez maradni az alapból nem üt meg egy szintet.

Szóval nagyjából ennyi, köszönöm, hogy elolvastátok. Remélem különféle emberek fognak reagálni kíváncsi vagyok a véleményekre.



2018. jún. 26. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Eloiteletnek hivjak... amj azert alakult ki mert az alacsony vegzettsegu emberek ZÖME prolisan viselkedik es ezert kialakult az eloitelet. Nyilvan tisztelet a kivetelnek... ha nem inged ne vedd magadra. Ha megis leneznek, vedd ugy, hogy az illeto felszines es gondolkodasban nem tart ott ahol mar te...
2018. jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Magyarok vagyunk mindenkit szidunk
2018. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
2-esnek sajnos igaza van...
2018. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

Hát, mondjuk a gyári munkásokra tényleg nem sok szükség van.

Ha valaha is fejlett gazdasággal rendelkező ország akarunk lenni, akkor ideje végre befejezni, hogy mások összeszerelő üzeme vagyunk. Magas hozzáadott értékű munkákat kell ide hozni és nem gyári biorobot melot.

2018. jún. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Az elmúlt évtizedekben szinte általánossá vált az a hozzáállás, miszerint csak felsőfokú végzettséggel lehet valamire vinni az életben. Talán még napjainkban is igaz, hogy diplomával jobban lehet érvényesülni, ám a trend megfordulni látszik, egyre inkább szakemberből, szakmunkásból van hiány.

De ez csak az elmúlt pár év trendje, úgyhogy egyelőre tartja magát a közvélekedés (sokszor nem is alaptalanul), hogy aki nem végzett egyetemet, nyilván az is akart, csak nem sikerült neki. Pedig diplomája szinte már mindenkinek van (ilyen van olyan, lehet hogy csak büfészak, de ez most mellékes), úgyhogy akinek nem jött össze, az szükségszerűen a társadalom legelfuseráltabb részébe kell tartozzék.

Attól függetlenül, hogy ezen gondolatmenettel egyetértünk-e vagy sem, a feltett kérdésre szerintem ez a válasz.


"aki Magyarországon tervez maradni az alapból nem üt meg egy szintet"

Ez igazából külön kezelendő kérdés. Lokálpatriótaként még a szűkebb szülőhelyem sem szívesen hagynám el, nem hogy az országot, úgyhogy biztos rettenetesen nagy proli vagyok :P

2018. jún. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Én egyáltalán nem ringatom magam abban a tévképzetben , hogy nekem is lehetne diplomám csak én nem akarok. Ez egyáltalán nincs így. Én tényleg elfuserált vagyok ilyen téren. Kevés tehetség meglőve önbizalomhiánnyal és lustasággal. Én tényleg sokra becsülöm a diplomásokat és értékesnek tartom. Nekem azzal van a bajom pont, hogy miért az alapján kell értékelni az embereket, hogy mennyire tudtak érvényesülni a munka/karrier világában. Sok ember van aki folyamatosan bukdácsol mégis attól függetlenül rendes ember, ha beszélgetsz vele kedves lesz és nem fog elítélni semmiért. Sok-sok olyan sikertelen ember van akik nem ártanak, márpedig akik nem ártanak senkinek hanem próbálnak valamiképp enni, fedélt adni maguknak / családjuknak szerintem ugyan olyan értékes emberek mint bárki más.
2018. jún. 26. 20:27
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

az érettségi az egy átlagos szint.

azokat szoktam csak lenézni, akiknek csak 8 általánosuk van meg. Nem azért mert ennyi-annyi pénze van, vagy ilyen olyan életkörülményei. hanem mert a legtöbb annyira buta, hogy érdemi beszélgetést nem lehet velük lefolytatni. Tisztelet a kivételnek, de abból meg kevés van.

2018. jún. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Jó kérdés.

Pedig szükség van a szakmunkásokra is a társadalomba.

Nem lehet 'értelmiségi' mindenki.

Miért a traktorvezetés,mezőgazdasági,állatok körüli tevékenység nem munka?!

Akár a közterület tisztántartása,oké elég oda a 8 általános,de ezzel mi a gond?

" Miért látod meg embertársad szemében a szálkát, a magadéban meg nem veszed észre a gerendát"

2018. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%

Nem tudom a hozzászólók közül,ki mikor járt iskolába.80as évek elején születtem,98ba 8 általános,2010be 10 általánost kijártam,utána szakmunkásképző 2002be.

Következő tanévbe 11.be visszaültem hogy leéretségizzek,hát a tanterv 1\4ét ha tanultuk a 9-10,osztályba,A tanter teljesen eltért,fél évkor mindenből buktam,otthagytam az iskolát,elmentem dolgozni!

Az angol és a matematika a legnagyobb szívás,arra nem lehet " magolni" érteni is kell!

2018. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

En diplomaskent azt mondom hogy a szakmunkasok kozott is vannak okosak, mig a diplomasok kozt is vannak eszmeletlenul ostoba, bunko barmok akikrol fogalmam sincs hogy egyaltalan hogyan kerulhettek egyetem kozelebe!


Egyebkent Magyarorszagon az a divat hogy mindenkit leszolnak es mindenki utal mindenkit.. Ha kover vagy az a baj, ha sovany vagy az, ha foiskolat vegzett az a baj, ha "csak" erettsegivel rendelkezo akkor az..


Utalom ezt az orszagot es el akarok innen koltozni a budos francba..

2018. jún. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!