Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon rossz embernek tartom...

Nagyon rossz embernek tartom magam, hogyan tudnék megváltozni?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz ember vagyok úgy érzem. Ígérek valamit másoknak, hogy megcsinálom, de,aztán megfutamodok, azért, mert tele vagyok félelemmel, kishitű vagyok, de azért szeretnék megcsinálni dolgokat.

Nem mentegetem magam ezzel, de ez az oka. Ez a kishitűség az iskolában alakult ki nálam valószínűleg, otthon nem volt probléma, bár önbizalmam soha nem volt.

Kishitű vagyok, leértékelem magamat mindig, emiatt nem merek semmit csinálni sem.

Most lassan már, joggal senki nem fog nekem hinni, aki ismer és ígértem már valaha neki valamit.

Nem tartom a fent leírtak miatt magamat korrekt, megbízható embernek és ezen szeretnék változtatni, hogyan tudnék az lenni?



2018. jún. 27. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"leértékelem magamat mindig" - itt a kulcs...

Önbizalom. De kiben kell bíznom az önbizalom esetén? Önmagamban -> de ki vagyok én? -> önismeret...

ezen múlik a dolog. Segítő, ha naponta - napi ritmusban, mindig ugyanakkor (pl este 5 perc) naplót írsz, tollal papírra. Az segít megérteni önmagunkat, a világot.

2018. jún. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mit igertel masoknak?
2018. jún. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Akárhogy is nézem a dolgokat, de ez a cselekvésképtelenséged önmagában nem elég ahhoz, hogy év végén át tudd venni a Világ Legsz..rabb Emberének járó arany trófeát. Mivel akaratod ellenére kialakult benned egy gátlás, ez nagyban nehezíti a dolgod. Arról nem tehetsz. Most viszont, hogy tisztában vagy a kiváltó okkal, illetve azzal, hogy ez milyen nagy mértékben hátráltat téged az életben, remélem semmi nem akadályoz meg téged abban, hogy ezt megszüntesd. Le kell küzdened. Mégpedig önbizalom- és önismeret fejlesztéssel.
2018. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Konkrét példát nem akarok írni, pl. megígérem valakinek, hogy elmegyünk moziba, és a találkozó előtt lemondom. Nem szeretek ezért már megígérni dolgokat, mert nem tartom korrekt viselkedésnek, amit teszek a másikkal.


Nem tudom, mennyire az önbizalom a kulcs, a gyenge jellemen az önbizalom hogy változtatna?

2018. jún. 27. 12:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Irasod alapjan korrekt embernek tunsz, aki tisztaban van a tulajdonsagaival kapcsolatban, emellett nyiltan fel is vallalja.
2018. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Látom, mi a probléma a viselkedésemmel, és pont ezért rendkívül zavar.

Az önbizalmat hogyan lehet fejleszteni, ha gyermekkorban nem alakult ki eléggé?

2018. jún. 27. 12:32
 7/11 A kérdező kommentje:

Ezenkívül, ha az önbizalom még nem megy, milyen lépésekben tudnék megbízhatóbb lenni? Pl. mindenképpen betartom, amit egyszer kimondtam.

Akár erővel, ha magamtól nem megy.

2018. jún. 27. 12:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Ismerős. Én sem merek semmit sem ígérni, mert tudom, hogy bármikor lemondhatom vagy nem teszem meg. Épp ezért én is ezerszer átgondolom, mit teszek, inkább meg se ígérem, tényleg csak akkor, ha tudom, hogy képes vagyok megtenni. Nagyon régóta próbálok változtatni ezen, egy kicsit javult az évek alatt, de szerintem ez már így marad. Megtanultam élni vele és egyre kevésbé megbántani másokat.
2018. jún. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez nem rosszság, hanem betegség.

Tudatos átgondolással változtathatsz.

Keressz rá a személyiség típusoknak. A négyből az első betüd i, negyedik pedig p. Ez már önmagába magyarázatot fog neked adni a dolgok több mint felére.

Utána már csak az extrém erős önbizalomhiányodon, félelmeden kell dolgozz, és persze megismerned magad.

2018. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ilyesmi érzéssekkel és problémákkal én is küzdök. Én is végigmentem egy olyan folyamaton, mikor felismertem, hogy ez már nagyon nem jó, utána sokáig mindenkinek nemet mondtam, ha elhívott valahova(nekem ez a fő probléma, hogy programokon vegyek részt), mert úgy gondoltam még az is jobb, mintha az utolsó percben mondanám le. Aztán végül ki se tettem a lábam otthonról a kötelezőeken kívül. Pont nemrég is volt egy ilyen eset, és nagyon, de nagyon nehéz volt igent mondani, és el is menni, csak azt a gondolatot erősítettem magamban, hogy mivel nyár van (még egyetemista vagyok, így ilyenkor szabadidő) még annyi rengeteg napom lesz otthon fetrengeni és nem kilépni az utcára mert félek mindentől és kishitű vagyok, hogy nem hagyhatom, hogy örökké ez legyen. Egyébként ettől szerintem se vagy rossz ember, bár én is sokszor bűntudatot érzek, de valahogy meg kell küzdeni fejben ezekkel a dolgokkal, arra koncentrálni, hogy semmi baj nem történhet, a többiek is ott lesznek, ismernek, és minél több eseményen részt veszel annál több pozitív példára tudsz majd visszaemlékezni hogy: "de oda is elmentem végül, és nem volt semmi gond". Nekem még az segített sokat, hogy annak a pár embernek, akikkel közelebb kapcsolatban vagyok és akikkel kapcsolatban felmerült ez, hogy megígértem, hogy megyek, aztán még sem, nekik elmondtam egy idő után, hogy miért van, és teljesen megértették és sosem keltettek bennem kellemetlen érzést, bármi is történt. Szóval csak légy türelmes magadhoz :)
2018. jún. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!