Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak az egyetemisták...

Miért csak az egyetemisták életét ismerik el, hogy nehéz?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. Nagyon sok lelki problémával küzdöttem egész életemben, a súlyos beteg hozzátartozómat ápoltam sokáig, megéltem depressziót majd pánikbetegséget is.

Általában családi összejöveteleken , de az interneten is azt lehet érezni, hogy csak egyedül az egyetemisták életét ismerik el, hogy nehéz, hogy ők küzdenek. Én tisztelem őket, tudom, hogy nem egyszerű meg stresszes az egész , csak csomószor érzem ,hogy én például nem lehetek büszke az OKJ-s bizonyítványomra mert azt könnyű megszerezni. Nekem nem volt az sem az, nem vagyok egy kimondottan tehetséges ember az az igazság.

Csak már nagyon fáj, hogy árnyékemberként kell meghúznom magam a világban a felsőoktatásban tanulók mögött mert "nekem egyszerű". Mindenkinek megvannak a maga problémái és nem hiszem , hogy csak a vizsgaidőszak tudja egyedül tönkre tenni az embert.



2018. jún. 27. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
minden életbe van valami nehézség
2018. jún. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

vedd számon, hogy ki néz le ezért

rakd össze fejben

csomagold

tömörítsd

és kukába velük


még ha profok is

2018. jún. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Hát nem tudom, én soha olyan gondtalan és kipihent nem voltam, mint az egyetemen.
2018. jún. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
97%
Ez érdekes mert én mindig a fordítottját tapsztaltam, évekig hallgattam hogy az egyetemisták csak buliznak meg lazulnak meg anyuci eltartja őket. Holott rengetegen vannak akik keményen dolgoznak az adott szakon is meg mellette is, ugyanis az elképzelt gazdag szülő nem mindenkinek adatott meg. Engem pl. nem a vizsgaidőszak tett tönkre, hanem az hogy heti 3 éjszakát aludtam mert éjszakás műszakból álltam magamnak a költségeket. De ugyanúgy ismerek nem egyetemet végzett emberkét is, aki a szülei nyakán lébecol, lakást tettek alá, stb. Sőt, a kombinációja is megvolt, ahol a diákmelós munkatársam lakást, kocsit kapott és azért járt egy okj-ra mert a szülei akarták hogy ne egy érettségivel hányódjon, aztán a gyerek nekünk szólogatott be hogy minek dolgozunk itt, biztosan kőgazdagok vagyunk, hisz egyetemre járunk. Meg hogy miért nem jövünk minden nap, mint ő. Végülis neki heti 3 délelőtt volt suli, nekünk minden nap 8-20. Marhára nem iskola kérdése ez. Mindenki saját magához képest fejlődjön amennyit tud, nem egymáshoz kell hasonlítgatni az embereket. Addig könnyű dumálni amíg nincsenek a helyedben.
2018. jún. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom, hol hallottad, hol olvastad ezt, hogy az egyetemistáknak ennyire nehéz. Én jártam egyetemre, nyilván volt benne nehéz rész is, de nem mondanám, hogy hú de nehéz volt. Persze aki orvosira vagy jogira megy, annak nehezebb. Nem mondanám, hogy a tanulás annyira nehéz dolog lenne, hogy emiatt olyan nehéz dolognak kéne tartani, hogy valaki egyetemre jár.
2018. jún. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Én például két egyetemet is elvégeztem, jelenleg pedig már magam is az ELTE-n dolgozom. De a legritkább esetben tapasztaltam azt kollégáktól vagy korábban szaktársaktól, hogy bárkit lenéznének mert OKJ-s bizonyítványa van. Aki ilyet tesz az maga sem való az egyetemre. Egy igazi értelmiségi nem azért tanul, kutat hogy azzal felsőbb rendű legyen, hanem mert érdekli, segíteni akar másokon, vagy szeretne jó állást, biztos megélhetést. :) Tévedés ami a fejekben van ezzel kapcsolatban. Szerintem nálad is inkább az a baj, hogy Te magad érzed azt hogy kevesebb vagy mert nem végeztél egyetemet, így jobban bánt ha véletlenül hallasz ilyet mástól.
2018. jún. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És?! Minek foglakozol velük? Dörgöld az orruk alá hogy okj-val te ugyanúgy boldog vagy mint más a diplomával. Különben meg mindenkinek nehéz élete van. Nem kell egymást túllicitálni.
2018. júl. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!