Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kifakult minden, hogyan...

Kifakult minden, hogyan hozzam vissza azt, aki voltam (próbáltam lenni)?

Figyelt kérdés

Bonyolult. Vagy nem is. Leegyszerűsítem.

Életvidám, optimista lánynak vallom magamat. Sokat nevetek, sőt, azt mondják, aranyos a nevetésem és sokszor már azon is nevetnek, hogy én nevetek. 😄 Ezen kívül még nagyon szeretek segíteni másoknak. Egyik barátomat idézve olyan vagyok, mint a napsugár. ^^

Mostanában viszont sokszor össze lett törve a szívem. Ugyanaz a személy, néhány hetente. Kellett kb. 8 hónap, hogy rájöjjek: ő csak kihasználja a szeretetemet. Pedig érte bármit megtettem volna. Minden energiámmal próbáltam segíteni neki, végül pedig belebetegedtem mindenbe (pánikzavar). Már nem beszélünk.

Hosszabb pánikrohamok után van néhány nap derealizációs időszakom, de, mintha ezek az időszakok nem teljesen múlnának el. Mintha szép lassan kifakulnának a napjaim, nem tudok annyira örülni mindennek, mint eddig, pedig... nem vagyok okos, művészlélek, semmiből sem vagyok "kiemelkedő". A kisugárzásom az egyetlen dolog, ami miatt meg tudnak kedvelni az emberek igazán, nem kellene átmennie ilyen szürkébe.

Nem tudok emberekkel beszélgetni, nincs mondandóm. Problémát okoz fenntartani egy beszélgetést, nincsenek szoros barátságaim, vagyis... ez nem teljesen igaz. Olyanok vannak, ahol próbálok segíteni a másik félnek, meghallgatom a problémájukat, tanácsokat adok, de önmagamról beszélni nem akarok, bűntudatot okoz és úgy érzem, senkit sem érdekel. Új barátságaim nem tudnak kialakulni, mert ugye senki sem panaszkodással kezdi, nekem meg ez a "hülyéskedés" nem megy, nincs humorom, maximum mások viccein nevetek.

A másik dolog, hogy kapcsolatfüggő vagyok, nagyon. Szükségem van arra, hogy legyen valaki, aki megölel és elhiteti velem, hogy sosem hagy el, hogy nem zavarja az sem, ha összekönnyezem a pólóját, akire mindig számíthatok. Valahogy nekem nem elég az, ha vannak barátaim. Én valaki életében a legfontosabb szeretnék lenni, nem csak "fontos".

Olyan, mintha csúsznék lefelé egy lejtőn, ráadásul még messze vagyok az aljától, de távol attól, ahol először megcsúsztam.

Biztosan voltatok már néhányan ilyen helyzetben, ti mit tettetek? Hagyjam, mondván "ez csak egy rossz korszak"?



2018. jún. 28. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Tanuld meg,nem mindenki méltó arra hogy foglalkozz a lelkével.Ne menj bele ilyenekbe könnyen,csak miután már beton stabil köztetek a bizalom.amúgy én is szeretnék végre egy lánynak első lenni,hogy ha szomorú én vidíthassam fel,ha ölelés kell egyből hozzám forduljon.De még ráérek bőven,fiatal vagyok,próbálom a mostani barátságaimat mélyíteni
2018. jún. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenképp kell kezdened valamit a helyzettel.


Nem függhetsz érzelmileg senki mástól, csak és kizárólag magadtól. Az önbizalom belülről fakad. Te - hiszel - magadban. Senki másnak és semmilyen körülménynek nincs köze hozzá, csak a te gondolkodásmódodnak.


Önfejlesztés.

Belső kommunikációt -beszélni az elméddel- a legjobb megtanulni. Nekem ez segített. Asszertív vagy erőszakmentes kommunikációt javaslom. Enkóron vannak fent könyvek ehhez 🙂


A humor valóban nagyon fontos eleme az induló kapcsolatoknak. Kommunikációt érdemes tanulni ha gondolod... írj, ha érdekel én mire jutottam, mi volt segítségemre 😃


25f

2018. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!