Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van akkor, ha egy ember...

Mi van akkor, ha egy ember nagyon megszereti az alkoholt? Mármint, tudom, mi az az alkoholizmus. De mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nincs túl sok hobbim... nem vagyok olyan, mint a többi ember, hogy filmezés, mozi, zenehallgatás, zenélés, gitározás, festés...


6 éve nem voltam moziban

Utálok filmezni (max. ha vonaton utalom, vagy évi 2X ha hazautazom családnál)


Nem zenélek. Zenét csak edzéshez szoktam használni.


Mozogni szeretek, sétálni, városban nézelődni. Futni futok, de diéta miatt, mert fogyókúrázom. (nem kapcsol ki annyira, inkább valami, amit megcsinálok, hogy fogyjak. Nagyon sokszor hatalmas erőfeszítés ez nekem, mármint hogy elmenjek kondiba.. de igyekszem!)


Régebben szerettem fotózni, shoppingolni, divatot is.

Akkor kollégista voltam. Fotózni azért fotóztam, hogy facebookon like-okat szerezzek. Az emberek elismerése fontos számomra. Tudok photoshopot is használni, minden egyebet. Fényképezőm is van (nem a legjobb, tükörreflexes, de nem is az a családi kis fényképezőgép).


Rajzolni tudok, szeretek is, kiskoromban és gimisként szerettem főleg.

Kreatív vagyok, gyakorlatban ha látok egy képet le tudom rajzolni grafittal, csak nem csinálnám hobbiként. (minek? mármint nem látom hasznát)


Amit nagyon szeretek:

pénzt keresni. Tudom költeni sajnos, sokszor felesleges dolgokra. Szeretek sokféle (alkalmi) munkát elvállalni: korrepetálás, gyerekekre vigyázás, időseknek segítés (bevásárlás), de dolgoztam már gyrososnál is, voltam eladó ruhaüzletben (ez nagyon nem jött be, a gyrosos se) voltam recepciós (ez sokáig, 4 nyáron keresztül diákmeló) + 1 nyár később, szaunában is dolgoztam diák kisegítőként. Voltam irodai munkás is (ez kötelező szakmai gyak volt, ez sem jött be annyira)

A recepciós tetszett nagyon.


Nem is ez a lényeg... hanem hogy nincs nagyon hobbim.

Nem zenélek, utálok filmezni, utálok beszélgetni más emberrel (azt utálom ha nekem kell magamról beszélnem, ha más kér lelki tanácsot, nagyon szívesen segítek neki!! igazából pszichológus lettem volna kiskoromban. Magamról nem szeretek mesélni másnak.)

Régebben a divatot is szerettem, mikor kolis voltam, de ott is azért mert az emberek megdicsértek pl. ha jó volt a felsőm stb, és ezért vettem ruhákat.


Most kb. csak akkor veszek ruhát, ha valami elszakad / tönkremegy, mert melóba nem fontos (munkapóló van), pasim nincs (így neki nem öltözök ki, de ki tudnék, van olyan ruhám csak új ruci ilyen nem kell) nem bulizok, nem járok színházba semmi ilyen.

Hétköznapi a viseletem (póló, top és farmer általában)


Nincs élettársam / pasim.


Ami történt:

elkezdtem inni, mert 2017 májusban-júniusban sok nyűgöm volt...

úgy indult, hogy "pff, k_v_ra elegem van a vizsgákból, egyetemen" elmentem vizsgázni majd valahogy egy trafikba lyukadtam ki és legurítottam egy felest meg két sört...


És utána minden egyes vizsga után így volt (ha jól sikerült, ha nem) megírtam a vizsgát és már mentem is be egy sparba vagy egy trafikba a piáért hogy "na, bazz, megint tanultam 3-5 napot, megírtam, akkor hadd lazítsak"...


És jött a nyár, nem volt suli, volt hogy szinte minden nap ittam...

szerettem.


Aztán 2017 szeptemberében passziváltattam magam; munka miatt (nem tudtam suli mellett annyit melózni hogy tanulni is tudjak, vizsgázni meg albérletre pénzt is előteremteni és egyebek)

Túl sok minden összegyűlt, összecsaptak a fejem felett a hullámok, szülők se támogattak annyira - egyetem alatt, míg tanultam igen, passzív félévesként már nem - és munka, munka, meg minden... néha alig volt időm. (takarítás, porszívó, házimunka, főzés, bevásárlás, letusolás, hajmosás, emailek megírása, telefonozások szülőknek és a többi... ez egy szabadnapon. amúgy 12 órát melóztam munkanapon + utazás...


És egyszer emlékszem, megmostam a hajam piával...

és azt vettem észre: "basszus, de gyors volt, simán megmostam, balzsamot is tettem rá azt rajta kell állni hagyni utána megint mosás - alig tűnt 5 percnek az egész pedig nem rövid hajam van, és hajszárítással együtt mintha alig lett volna pár perc az egész."


És utána megcsináltam a mosogatást (tele volt pakolva a mosogató meg mellette is az asztalon edények) hát basszus az is tökre könnyen ment... mellette felporszívóztam meg boltba is lementem.. és tökre könnyű volt.


Így (időhiány miatt) is elkezdtem többet inni...


Aztán most ott tartok, hogy már berúgni szeretek..

sokszor van filmszakadásom. (de általában minden beugrik, csak van hogy 1-2 dolgot fel kell írnom magamnak pl. ha telefonálok és olyan van hogy pl. édesanyum küld fel egy csomagot -> fel kell írnom hogy OK, akkor a keleti pályaudvarra legyek kint 16.00-ra szombaton"


Nem veszekszem, nem ordítozom, nem rongálok piával semmit.

Nem táncolok, nem üvöltözöm, nem kóválygok.


Amit csinálok:

zenét hallgatok (valahogy a zene úgy "átélhetőbb" nem tudom megfogalmazni

cigizek (ez is jobb piával, mintha józanul cigiznék)

utazgatok vele (jó felülni egy buszra, és érezni hogy süvít meg ahogy gyorsan megy. néha csak felülök a BKK-ra beteszem a fülest és megyek a busszal... és ennyi)


Van, hogy néha kiesik 1-2 dolog. Pl. onnan tudom hogy hajatmostam hogy hazaérek és látom, hogy a hajszárító be van dugva a konnektorba... és nem a helyén (polc) van.


Nincs hobbim.

Divatot feleslegesen nézek, nem öltözök ki a mindennapokban. Mármint szeretem a divatot, szépek a ruhák meg minden de inkább költöm a pénzem kajára, cigire, meg italra...

ez a másik.. a kaják a hobbijaim.. szeretek jókat enni (sajnos főzni nem annyira..) így ha készen veszek pl. csirkét az is több pénz mintha a nyers húst megveszem boltba és itthon elkészítem...


de cserébe nem megyek moziba / színházba, nem veszek könyvet, nem költök ruhára csak úgy, csak ha valami elszakad, stb.


Most ott tartok, hogy csomószor szabadnapon alkohollal csinálom meg a teendőimet (takarítás, porszívó, bevásárlás, 1-2 email megírása - rokonok, tehát nem hivatalos!!! - rokonok nem tudnak erről, meg normálisan gépelek; nem fogalmazok hülyén. Furin hangzik, de nem rúgok be úgy mint a többi ember, nem beszélek hülyeségeket, mindig az eszemnél vagyok, pl. pénzt sem számoltam el soha pedig 1000X mentem el vásárolni piásan (kontaktlencse folyadék, gyógyszertár orrcsepp, spar üdítők, kaja, elektronikai szaküzletbe egy kisebb dolog, stb -> ez egy délután alatt, és egyszer nem számoltam el pénzt. (mindig stimmelt, a blokkok megvoltak, levontam a kp-mból, ami volt, van egy füzetem, abba írom a készpénzem és a bankkártyám. mindig stimmelt a kp.


Nem beszélek hülyeséget, nem röhögcsélek piával, így telefonozni is tudok.


Nyilván van, amit nem tudok így megcsinálni.

Szabadnapon vagy ezeket csinálom:

itthon vagyok, takarítok, főzés, mosás, stb. -> sokszor (általában mindig) 2 sörrel meg 2 felessel...


vagy:

edzeni megyek,

ügyet intézek (város, OTP) tehát nem iszom minden szabadnapomon...


sokszor viszont meló után is lehajtok 2 sört...

melózom, megyek haza, bemegyek trafikba...


Mit csináljak??

Mármint diétázom.. és az utóbbi fél évben +3 kgot híztam..

ezért is igyekszem minél több napot megcsinálni alkohol nélkül, de ha bazisok teendőm összejön (mosás, takarítás, porszívó, telefonozások, hajmosás minden egyéb) egyszerűen annyi de annyi hogy nem bírom...

és megcsinálom piával őket..


Igyekszem minél több olyan napot csinálni, ahol edzek, mert amikor edzek, utána nem iszok (épp most tettem az egészségemért, cigizek meg minden, de ilyenkor arra is ügyelek hogy aznap kevesebb cigit szívjak)


Tudom, rossz a májnak, memóriának is.


Általában ez:

2 feles (0,8 - 1 dl vodka) , 2 sör...

vagy 1 feles és 3 sör...


barátaim nincsenek nagyon.

Egyedül iszom.

Egyedül élek, társasházban. 3 másik lakó van még a házban (család is, meg egyedül élő is), de ők nem tudnak erről a problémámról.

A szüleim se, tesóim se.


3an vagyunk tesók. Nem kényeztettek el minket a szüleink. Nincs alkoholista a családba (mármint apa szeret sörözni meg minden, de olyan hogy pl. kimegy focimeccsre és akkor sörözik.) vagy pl. néha megiszik egy korty pálinkát hogy jobban aludjon este de így ennyi.

Nagyszülők között sem volt alkoholista.


Nővérem meg olyan hogy pl. szilveszterkor iszik 1 pohár pezsgőt, és ennyi.


Mit tegyek?

Egyszerűen - azt vettem észre az utóbbi egy hétben - hogy nagyon ellazít a pia, mintha ellazulnék, minden nyugodtabb, minden békésebb vele.


mit tegyek??

24/lány



2018. jún. 30. 05:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt:

én Pesten élek, a családom vidéken

Nem tanulok már, egyetemet abbahagytam. 1 passzív félévem volt, majd befejeztem. Teljes munkaidős állásom van.


Nem szeretek annyira társaságban lenni, inkább egyedül (pl. ha ruhát nézek magamnak, azt is egyedül szeretem, képtelen vagyok barátnővel elmenni vásárolni, meg sokszor sietek is)

meg alapból szeretek egyedül lenni...


Mi a tanácsotok?


Ne hagyjak sok teendőt összegyűlni egyszerre mert nem tudok jobbra gondolni...

ez a nyugtató érzés is nemrég jelent meg... hogy iszok és tökre békés minden megnyugszom.. vagy eddig nem figyeltem fel rá, csak 2 napig megvontam magamtól a piát... két napig nem ittam (diéta miatt) és utána igen és fuhh.. tökre másabb volt mint józanul.


Mit tegyek?

Az alakom miatt is...


segítsetek!

2018. jún. 30. 05:59
 2/13 TR75 ***** válasza:

Addig nincs segítség, amíg ténylegesen nem jutsz el odáig, hogy nincs lejjebb. Ezt nyilván nem jó olvasni, de ez a helyzet. Amíg elvagy ebben a helyzetben, mint a langymeleg pocsolyában, addig nem fogsz kiutat keresni. Persze, néha eszedbe jut, hogy jaj, mekkora hulladék vagy, de aztán ezt elintézed egy pohár töménnyel, vagy több pohár sörrel, vagy borral. Mindegy. Megkapod az alkoholtól a vigaszt, mindig elérhető, kéznél van, gyors és hatásos.

Érdemes lenne végiggondolnod, hogy mi vezetett idáig. Mindig van háttere.

Szerintem amúgy most is van benned cucc.

Az alkoholizmus nem ott kezdődik, hogy a sárga földig leiszod magad és nem tudod, hol vagy és milyen nap van. Már akkor is masszív alkoholista lehetsz, ha esténként egy korty pálinkát iszol, hogy aludni tudj. Mert szükséged van rá.

[link]

a blog itt folytatódik:

[link]


Nyilván tudod, hogy segítséget kell kérned. Az a kérdés, hogy kibúvókat keresel, vagy elfogadod, hogy segítségre szorulsz. Ha az előbbi, akkor még nem vagy a lejtő alján. Ha az utóbbi, akkor kezdhetsz felfelé kapaszkodni.

2018. jún. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Pszichológiai eset vag.
2018. jún. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
*** vagy
2018. jún. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért, de szerintem most is be vagy baxva. Nézd. Bár te azt hiszed, hogy nem látszik az emberek nagy része tudja az (pl:utcán), hogy részeg vagy. Csak azt hiszed ,hogy nem látszik, de baromira
2018. jún. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"mit tegyek??

24/lány"


Most mit vársz el tőlünk amúgy? Mondjuk azt, hogy ne igyál? :D Ez nem így működik, hogy intek egyet a varázspálcámmal és akkor te lejössz a piáról.

2018. jún. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
xd
2018. jún. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Depressziós vagy (szerintem már középsúlyos) és ezt "kúrálod" az alkohollal.

Pszichiátert keress, de sürgősen!

Ne pszichológust, pszichiÁTERT.

Neked segítség kell.

2018. jún. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Neked csak CBD kell.
2018. jún. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit megnt be lehetsz bszva ha ennyi szót fosol magadból.

Igazából nálad sem olvastam semmiféle problémát. Nem hiányzik a fél lábad, nincs gyógyíthatatlan betegséged, nem kötötte föl magát senkid, egyszerűen csak hisztizel a semmin.

Juj tanulok, juj porszívózok, juj haza kellett telefonálni....micsoda szr életem van, nem bírom én ezt a terhet, ide nekem minden piát....

Magyarul jó dolgodban nem tudod mit csinálj, nincs itt semmiféle depresszió, ahogy a sok frissen végzett pszichológus itt megállapítja. Itt csak egy hisztérika van aki unatkozik mert nincs dolga.

2018. jún. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!