Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet rendes teat...

Hogyan lehet rendes teat csinalni?

Figyelt kérdés
Meg vagyok fazva es probalom magam kulonfele teakkal kuralni. Namarmost, az a problemam, hogy egyszeruen keptelen vagyok rendesen elkesziteni. Mindegyiknek forro viz ize van, hiaba probalok tobb fele filtert, kevesebb/tobb cukrot stb. Egyszeruen mindig ugyan olyan iztelen lesz. Ti hogyak keszitetek ihato teat?
2018. jún. 30. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
a teát hagyd a vízben 5 percig
2018. jún. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha el van dugulva az orrod, akkor az ízeket sem érzed rendesen.
2018. jún. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

1. A filtert forrázd és ne mártogasd.

Vagyis a bögrébe tedd bele a filter és öntsd rá a forróvizet. Azonnal elkezdi színezni a vizet. Erre rásegíthetsz, ha a filter szárával vagy ha nincs neki kanállal kicsit megmozgatod. Majd min. 5 percig még hagyd ázni.

2. Egy börge (kb. 2,5-3 dl) vízbe egy filter. Ne fél litert akarj csinálni egy filterrel. Ha fél litert szeretnél akkor minimum 2 filtert használj.

2018. jún. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én egy liter vízbe teszek egy filtert és így is tök jó íze van. Sima fekete teát szoktam inni, annak van igazi tea íze. Az mindenféle gyümölcsösek, ízesítettek kevésbé tea ízűek.

4 evőkanál cukor, 4 evőkanál citromlé.

Eddig mindenkinek nagyon ízlett.

2018. jún. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy külön teafőzéshez használt lábasunk, amibe kb 2,5 l folyadék fér. Szóval én abba szoktam egy db filtert rakni, ha forr a víz és kb. 2 percig főzöm, majd ha kész, rakok bele 5 ek. cukrot meg ha picit meghűlt, 6 ek. citromlevet (boltit).
2018. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de mint kiderült, a hiba a készülékemben van. Tényleg nem érzek ízeket bedugult orral.
2018. jún. 30. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!