Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ha az ember nem...

Szerintetek ha az ember nem szereti és nem fogadja el magát teljesen, akkor az tönkre is teheti az életét?

Figyelt kérdés

Én például nem szeretem azt, ahogy kinézek, illetve sok tulajdonságom van, amit utálok magamban.


Emiatt nem sikerült befejeznem a sulit, illetve nem volt még barátnőm, sem barátaim.


Mert nincs önbizalmam: de hogyan lenne, amikor utálom azt, ahogy kinézek, illetve nincs is egy éles eszem, félénk vagyok, szorongok, tehát a természet eléggé elbánt velem minden téren.


Éppen a múltkor láttam egy hozzám hasonló korú srácot, aki szinte tökéletes volt külsőre... És a személyiségi jellemvonásai is úgymond rendben voltak: magabiztos és határozott volt, tudott beszélni, volt kiállása, nem szorongott stb...


Elgondolkodtam azon, hogy mi lett volna, ha az ő testével és személyiségi jellemvonásaival születtem volna meg.


És arra jutottam, hogy akkor jelentősen több esélyem lett volna, hogy az elképzeléseim megvalósuljanak.


De így selejtes genetikával gyakorlatilag 0.


2018. júl. 1. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ, hogy mennyire vészes a helyzet. Pl. én sem fogadom el magad mindig, de azért nem ennyire vészes a helyzet nálam. Nálad viszont igen. Milyen jövőt jósolnál magadnak így?


Amúgy furcsállom, hogy miért pont "tökéletes" emberekkel hasonlíthatod magad? Pl. én nem vagyok tökéletes, mégis az segített mindig is az önbizalmamon, hogy tudatában vagyok annak, hogy rajtam kívül nagyon sokan nem azok, a legtöbb embernek vannak hibái.

Teljesen fölösleges az, hogy tökéletlen selejtként azon emészted magad, hogy pont "tökéletes emberekkel" rivalizálsz. Netán nem szoktad észrevenni, hogy rajtad kívül sokmás embernek vannak hibái? Miért pont a "tökéletes" emberekre koncentrálsz? Noszensz.

2018. júl. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eleted vegeig tudod magadat formalni, mint kulso, mint belsoleg csak kello elhatarozas van. Sokan mondjak gogy fejben kell elobb ott lenni, de ez emberfuggo, ha neked ugy jo hogy elobb kulso aztan belso akkor ugy van. Menj el konditerembe, en is voltam es elegge sok negativ sztereotipiat hallottam rola ami nem igaz. Akik ott vannak azok ambiciozusak es atadhatnak az o elhatarozottsagukbol. Sosem keso valtozni. De mindig sajat magadnak akarj megfelelni NE masnak!
2018. júl. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Kicsi önbecsülés,"nem érek annyit mintmás',kialakulhat.

A ki- mit gondol rólad is csak stressz forrás.

Akár a de fiús/lányos a külsőd/ öltözködésed!

De hülyeség.

Önmagadnak felelj meg,ne másnak.

2018. júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem a genetikával van a gond, inkább, hogy a szüleid nem csepegtettek beléd elég önbizalmat, amikor kicsi voltál. szerintem mást nem tudsz tenni, mint hogy nem másokhoz méred magad, hanem saját magadhoz, és mindig próbálsz egy kicsit előbbre lépni.
2018. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annak már tönkre van menve. (Elfogadás alatt persze nem azt értem, hogy hagyd el magad, meg ne foglalkozz a kinézetteddel, súlyoddal, egészségeddel.)


Egyébként személyiséget tudsz változtatni, ha nagyon próbálkozol.

2018. júl. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten igen, mert ha nem vagy megbékélve önmagaddal az előbb-utóbb kihatással lesz a lelki állapotodra is és elkezded belül emészteni magad. Nekem is volt egy időszakom, amikor konkrétan undorodtam a kinézetemtől és utáltam tükörbe nézni. Különösen az arcomat találtam gusztustalannak az orrom miatt, mert nem éppen egy kis piszét sikerült örökölnöm. Aztán az évek során igyekeztem megbarátkozni vele és úgy tekinteni rá, hogy engem ez tesz egyedivé, ez különböztet meg attól a rengeteg velem egykorú lánytól. A személyiségbeli tulajdonságaimat viszont a mai napig nem sikerült elfogadnom és talán nem is kellene, mert így csak magam alatt vágom a fát. Pár éve szinte egyáltalan nem tudok másokkal kommunikálni, közelengedni magamhoz valakit pedig végképp nem megy, hiába vágyom egy barátra, lelki társra. Több évvel fiatalabb vagy idősebb személyek társaságában még nem is érzem annyira kellemetlenül magam, de a korosztályommal egyszerűen nem tudok szót érteni és ennek nem az az oka, hogy annyira különbözne az érdeklődési köröm az övéktől. Egyszerűen csak túlságosan félénk, gátlásos vagyok, ezért nem sikerül a kapcsolat kialakítás. 17/L
2018. júl. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdés az, hogy milyen hatással van a viselkedésre? (a te esetedben már óriási rossz hatással)

Aki nem szereti annyira magát, de ez még nem ront a hozzáállásán, viselkedésén, kitartásán, annak nem baj. Nálad viszont már szar a helyzet.

2018. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!