Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az utóbbi néhány évtizedben...

Az utóbbi néhány évtizedben miért lettek az emberek ilyen prűdök, miközben az üzleti életben meg a lopás, csalás és korrupció irányába változott a társadalmunk?

Figyelt kérdés

Az 1980-as években az utcán simán megjelentek a lányok miniszoknyában. Például ilyesfélékben:


[link]

[link]

Vagy akár ilyenben:

[link]



Valamint ha egy lány szóba állt vagy barátkozott több fiúval akkor senki sem nevezte el ribizlinek. Vagy egy párkapcsolatban lévő lány simán elment egy fiú osztálytársához például korrepetálásra és senki sem pletykálkodott és senki sem kémkedett utánuk. Kamasz koromban többet motoroztam lányokkal mint fiúkkal, ráadásul a lányok kezdeményezték. Pedig a legkevesebbet csajozó típusnak tartott mindenki. És senki nem mondott, de még csak nem is feltételezett rosszat rólunk.


Ha valaki lopott egy tyúkot a faluban akkor az nagyobb hír és bűn volt mint hogy ha ma valaki kitol a költségvetésből egy újabb talicska húszezrest.


Ma ha egy párkapcsolatban élő nő ha köszön az utcán a férfi munkatársának, netán megkérdi tőle hogy a munkahelyi iratokat leadta-e időben, akkor már magánnyomozó fogadásán jár a párjának az esze vagy megnézi a telefonjában nincs-e gyanús SMS.

Ahogy az öltözködési divat is megváltozott, a társadalom a miniszoknyát az ősi foglalkozással azonosítja.


Meg az is különös hogy ilyen változást például Ausztriában nem lehet tapasztalni, ott nagyjából olyanok az emberek ma is mint nálunk az 1970-es és 1980-as években voltak. Persze ott nem volt rendszerváltás és a vadkapitalizmusba való áttérés sem.



2018. júl. 2. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Te melyik évben jársz?
2018. júl. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
50 éves vagyok Krisztus után 2018-ban, miért?
2018. júl. 2. 11:38
 3/10 anonim válasza:

Hat valtozik a divat, jo ,hogy nem azt kerdezed miert nem nepviseletben van mindenki. (Egyebkent nem tudom honnan szedted azokat a mini szoknyakat, de borzalmasan izlestelenek. Nemtudom elkepzelni, hogy regen akar ilyeneket hordtak volna vagyis hat anyam regi kepein teljesen normalis ruhakban van, persze az akkori divathoz megfeleloen) Amugy meg ha figyeled a trendeket, kezd visszajonni 80as evek divatja es nem nagyon latni ilyen olcsoki nezetu lanyokat.

A lanyos dolog detto hulyeseg. Attol meg, hogy valaki fiukkal beszel nem lesz ribi, ennyi erovel akkor minden masodik lany ribi.

Te hatalmas alom vilagban elhettel, ha azt hiszed, hogy regen nem volt korrupcio a kommunizmusban.

A mostani korrupcio a nep hibaja, nem tudom elhinni, higy nem latjak az emberek, hogy peldaul egy gazszerelo lesz lassan a magyar gazdasag legnagyobb szereploje.

Elarulom Nemtorszagban elek es jarok egyetemre. Ausztriaban is jartam jo parszor es nemtudom milyen valtozast nem tapasztaltal, mert a divat ugyanugy haladt elore. Korrupcio igaz nem annyira elharapodzott, mint Magyarorszagon.

2018. júl. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg is ugyanúgy lehet hordani miniszoknyát, csak nem annyira divatos. Jelenleg a popsivillantós nadrág a menő.

Nem szoktak senkit sem ribizlinek nevezni, ha szóbaáll egy fiúval. Régen és most is csak az illető rosszakarói csináltak ilyet.

Féltékenykedés régen is pont ugyanúgy volt, mint most.

2018. júl. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Nemtudom elkepzelni, hogy regen akar ilyeneket hordtak volna"

Persze nem minden lány hordott ilyeneket. A jó csajok (de nem mindegyik) szoktak minit hordani polgárpukkasztásként, meg azért hogy felkeltse a fiúk érdeklődését. Illetve nem magyarázkodtak hogy milyen célból. Tehát azért nem ez volt a népviselet, inkább a farmernadrág.

Kár hogy az akkori Szmena típusú szovjet fényképezőmmel nem örökítettem meg az utcán olyan képeket amikről beszélek, most tudnám linkelni. De akkor még nem gondoltam hogy a jövőben az a miniszoknya el fog tűni, sőt inkább arra számítottam hogy idővel egyre merészebben öltöznek.

2018. júl. 2. 12:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Te most tényleg lazán átsiklottál a popsivillantó nacikon...
2018. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
3as vagyok, akkor kicsit mas az islesunk :) SZAMOMRA a kepeken egyik csaj se minosul jo csajnak, nagyon olcsonak, igenytelennek nezett ki az osszes. De hat nem vagyunk ugyanolyanok
2018. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ma 13:10: Azok a képek nem az 1980-as évekből valók. Csak a szoknya hosszát próbáltam érzékeltetni a googléval talált néhány képpel.
2018. júl. 2. 13:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem lettek prűdEk az emberek, a divat változik.


Elmondom, mi az oka, hogy így látod: akkoriban voltál tizenéves meg huszonéves. Most meg középkorú lettél.

2018. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehet a "gond", hogy más közegben élhetsz akkor, mint most. Már elnézést, de a retkebb, ízléstelenebb típusú lányok akkor és most is hordtak ilyen közönséges szoknyát. Aki tényleg igényes, ízléses volt, az a '80-as években sem öltözött így. Manapság is végigmész mondjuk Újpesten, lesz egy csomó csaj aki ilyen szoknyában lófrál, vagy ha nem ilyen szoknyában, akkor p...avillantó shortban... de belvárosban is akad ilyen. Nem a jócsajságtól függ ez, hanem attól, mennyire nevelte meg jól az anyja és mennyire ízléses jellem.


Ugyanúgy vannak most is olyan csajok, akik simán elvitetik magukat a srác ismerőseikkel motorozni, kocsikázni, inni. Ez nem akkor és most kérdése.


Hogy egyre több a féltékeny f..., az lehet, mert nem éltem akkor. Bár mondjuk régről is hallottam olyanokat, hogy a semmiért félholtra verték az asszonyt.

2018. júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!